فضاهای ورزشی آموزش و پرورش استان سمنان در زمان تعطیلی مدارس در اختیار دانش آموزان و اولیا آنان قرار گیرد

به گزارش خبرگزاری باراناخبر استان سمنان ،وی افزود: باید در مدارس فروش مواد خوراکی و غذایی مضر که عامل خطر انداختن سلامتی است را ممنوع و با متخلفان در این زمینه به‌صورت جدی برخورد جدی کرد.
مدیرکل آموزش‌وپرورش استان سمنان بیان کرد: می‌توان بسته‌های غذایی با عنوان صبحانه سالم را جایگزین موادی کرد که ازنظر سلامت و استاندارد مورد تأیید نیستند.
وزیری محبوب با تأکید بر لزوم رعایت حقوق دانش‌آموزان در قیمت‌گذاری مواد قابل‌عرضه در بوفه‌های مدارس، نظارت جدی بر قیمت فروش محصولات غذایی در بوفه مدارس را خواستار شد.
وی در بخش دیگری از سخنان خود با تأکید بر لزوم فراهم‌سازی امکان استفاده اولیا و دانش‌آموزان از فضاهای ورزشی آموزش‌وپرورش استان سمنان در زمان تعطیلی مدارس عنوان کرد: دارا بودن سلامت روحی و جسمی در آموزش در یادگیری بسیار مؤثر است.
مدیرکل آموزش‌وپرورش استان سمنان با اشاره به اینکه نخستین مرحله از یادگیری در تربیت‌بدنی اتفاق می‌افتد گفت: یک دانش‌آموز باید ازنظر جسمانی و روحی در سلامت کامل به سر ببرد تا تغییر رفتار اتفاق بیفتد.
وزیری محبوب افزود: سلامت معلمان نیز امری مهم و ضروری است و اگر سلامت این قشر مهم و تأثیرگذار در امر تعلیم و تربیت به خطر بیفتد، جبران آن بسیار سخت است.
وی با بیان این نکته که افسردگی پنهان نسبت به افسردگی آشکار تأثیرات منفی و انبوهی به بار می‌آورد گفت: این افسردگی‌ها موجب می‌شود درگیری‌های زیادی در کانون خانواده و کلاس درس به وجود بیاید، بنابراین باید به سمتی برویم که آزمون و سنجش سلامت معلم انجام شود.
مدیرکل آموزش‌وپرورش استان سمنان بر لزوم ایجاد زمینه احداث یک دهکده المپیک برای نظام تعلیم و تربیت در این استان تأکید و بیان کرد: در این دهکده باید سعی کنیم از ورزش‌های سنتی و باستانی تا ورزش‌های روز برای هفت اقلیم ایران استفاده کنیم و دهکده المپیک می‌تواند ویژگی گردشگری هم برای استان سمنان داشته باشد.

۴۶

دکمه بازگشت به بالا