بین الملل

محکومیت جسارت به ساحت نورانی قرآن کریم

دبیرخانه شورای عالی انقلاب فرهنگی در بیانیه‌ای تاکید کرد؛

دبیرخانه شورای عالی انقلاب فرهنگی در بیانیه‌ای جسارت به قرآن کریم را محکوم کرد و خواستار برخورد سازمان‌های بین‌المللی با این توهین آشکار شد.

به گزارش گروه آموزش و دانشگاه خبرگزاری علم و فناوری آنا، دبیرخانه شورای عالی انقلاب فرهنگی در بیانیه‌ای جسارت به قرآن کریم را محکوم کرد و خواستار برخورد سازمان‌های بین‌المللی با این توهین آشکار شد.

متن بیانیه به شرح ذیل است:

 

 بسم الله الرحمن الرحیم

《نحن نزل الذکر و انا له لحافظون》

خدا را سپاس که کتاب آسمانی قرآن را بر بشریت نازل فرمود تا چراغ پر فروغ ابدیت در راهنمایی و هدایت به سوی رستگاری آحاد انسان‌ها باشد.

 

قرآن تنها کتاب کامل و بی بدیل و انسان ساز است که کلمه به کلمه و حرف به حرف آن نور و روشنایی است. کوردلانی که حتی یک کلمه از محتوای روح بخش آن را نخوانده‌اند، تصور می‌کنند می‌توانند با جسارت به ساحت این کتاب بی‌مانند، فروغ جاودانه آن را خاموش کنند!سوال از آنانی که به قرآن کریم جسارت نموده‌اند این است که کدام یک از آیات قرآن را برنتابیده‌اید؟ آیاتی که انسان‌ها را به پاکی و رستگاری دعوت می‌کند یا آیاتی که انسان را از جنایت، کم فروشی، فساد، تباهی و خطا نهی می‌کند و آیاتی که توصیه به برابری، برادری، عدالت و حقیقت، مهربانی و احترام به پدر و مادر، راستی و درست کاری دارد بی‌تردید راهگشای انسان امروزی از ظلمت به روشنایی است و هیچ گاه نور آن خاموش شدنی نیست آنچنان که خداوند در قرآن این افراد را به کافرانی تعبیر می‌کند که می‌خواهند نور خدا را با دهانشان خاموش کنند. بدون شک دستان جنایتکاری که پیرو شیاطین هستند با قرآن مخالفند و البته تردیدی نیست که انسانهای پاک سرشت از هر مذهب و آیین با این اقدامات سخیف و بدور از منطق و برهان، مخالفند و آن را محکوم می نمایند.

دبیرخانه شورای عالی انقلاب فرهنگی با دعوت از همه مسلمانان به هوشیاری در مقابل اینگونه توطئه های حساب شده دشمنان اسلام، جسارت به ساحت نورانی قرآن کریم و توهین به اعتقادات بیش از دو میلیارد مسلمان جهان را به شدت محکوم نموده و ضمن نهی دولت‌های مقصر و بانیان این اقدامات وقیحانه، از سازمان‌های بین المللی بخصوص سازمان ملل می خواهد تا با این قبیل اقدامات مشمئز کننده به بهانه واهی آزادی اندیشه که قطعا از روح پاک انسانیت به دور است، برخورد قاطع نماید.توجه به این نکته ضروری است که توهین به اعتقادات مسلمانان نتیجه ای جز نفرت و دشمنی در میان انسان‌ها را در بر نخواهد داشت و باعث فرو ریختن باورهای پر طمطراق مورد ادعای غرب نسبت به آزادی بیان و احترام به اعتقادات انسان‌ها می گردد.

 

دبیرخانه شورای عالی انقلاب فرهنگی

کارگروه خبری مقالات بین المللی

نویسنده اخبار بین‌المللی با تمرکز بر رویدادهای فضایی و نجومی جهانی. با دانش در زمینه اخبار فضایی، کشف‌های نجومی و پیشرفت‌های فضانوردی، به شما اخبار جذاب و تحلیل‌هایی را درباره رویدادهای فضایی، اکتشافات نجومی و تاثیرات آن‌ها بر جوامع ارائه می‌دهم. با استفاده از روش‌های تحلیلی و علمی، به شما دیدی جامع از تحولات فضایی و نجومی جهانی می‌دهم.
دکمه بازگشت به بالا