بهترین برندهای لباس ایرانی

آشنایی با لباس ایرانی و 8 برند معروف ایرانی که آنها را نمی‌شناسید!

بهترین برندهای ایرانی و بهترین سایت خرید لباس مردانه کدام است؟ امروزه بازارهای جهانی شاهد یک رقابت جدی است. روزانه محصولات جدیدی وارد بازار می‌شوند، مدتی در بازار می‌مانند و سپس از رده خارج می‌شوند. صنعت مد و فشن نیز از این موضوع مستثنی نیست، حتی به صراحت می‌توان ادعا کرد که سریع‌تر از آنچه تصور می‌‌کنید در حوزه پوشاک این تغییرات و دگرگونی‌ها روی می‌دهد. تغییرات سریع در انتخاب مصرف‌کنندگان، افزایش قابل‌توجه درآمد، جهانی‌شدن، مواجه‌شدن با رسانه‌ها، تأثیر روند جهانی و روان‌شناختی رفتارها همگی از جمله عوامل تأثیرگذار در این مسئله هستند.

امروزه برندهای ایرانی نیز به اهمیت این موضوع پی برده‌اند و در حوزه تولید پوشاک ایرانی پیشرفت‌های چشمگیری دیده می‌شود. به منظور حفظ جایگاه در بازارهای امروزی، لازم است هر تولیدکننده برای محصول خود در بازار یک تصویر تجاری بسازد. این امر به خصوص برای تولیدکنندگان پوشاک از اهمیت بیشتری برخوردار است، زیرا چرخه وجودی محصولات در حوزه لباس و پوشاک کوتاه است و همواره در حال تغییر است. برند و تصویرسازی تجاری قوی‌ترین مزیت رقابتی برای تولیدکنندگان و خرده‌فروشان به شمار می‌رود.

لباس ایرانی، اهمیت و جایگاه آن در بین اقوام

کارشناس ما معتقد هست که لباس در ایران متفاوت است، بر اساس منشأ و موقعیت جغرافیایی آداب و رسوم لباس در ایران ترکیبی از لباس‌های سنتی و مدرن است. امروزه لباس‌های سنتی ایرانی در کنار لباس‌های مدرن غربی و مد روز به عنوان لباس رسمی مردم ایران شناخته می‌شوند. پوشاک سنتی اقوام ایرانی یکی از راه‌های جذب گردشگر است. گردشگران به ایران می‌آیند تا به لباس‌های سنتی اقوام مختلف ایران به عنوان پدیده‌ای جذاب نگاه کنند. اما به نظر شما گردشگرانی که وارد ایران می‌شوند به آداب و رسوم لباس پوشیدن مردم ایران فکر می‌کنند؟

همانطور که می‌دانیم ایرانی‌ها از نظر نژاد و قومیت یکسان نیستند و تنوع فرهنگ و سنت‌های ایرانی باعث شکل‌گیری لباس‌های محلی در هر منطقه شده است. به طور کلی لباس‌های مدرنی که در مراکز پوشاک ایرانی طراحی و عرضه می‌شوند، در هر منطقه تفاوت‌هایی دارند.

اما در واقع می‌توان گفت که متأسفانه امروزه پوشش مردم ایران‌ به لباس‌های غربی که در کشور‌های اروپایی و آمریکایی رایج شده است، به ویژه برای مردان نزدیک‌تر است؛ ولی سفر به ایران می‌تواند مردم جهان را هیجان‌زده کند. چرا که تور‌هایی در ایران وجود دارند که به طور ویژه برای معرفی تفاوت فرهنگ و لباس ایرانی در شهر‌ها یا روستا‌ها به گردشگران فعالیت می‌کنند.

لباس‌های اقوام ایرانی بر اساس زیستگاه و قومیت است. مثلاً لر‌ها و بختیاری‌ها از لباسی استفاده می‌کنند که نشان دهنده قوم و نژاد آن‌ها باشد. این لباس زیبا برای مردان و زنان بختیاری طراحی شده است که نشان از نجابت و پاکدامنی زنان و مردان بختیاری دارد. همچنین آذری‌ها با لباس‌های زیبایی که می‌پوشند نشان می‌دهند که متعلق به منطقه شمال غرب ایران هستند.

از دیگر لباس‌های سنتی ایرانی رایج امروزی می‌توان به کردی، بلوچی، زابلی، گیلانی و خراسانی (کرمانجی) اشاره کرد. قزوین و همدان هم لباس محلی بسیار زیبایی دارند. طرحی که برای لباس‌های سنتی ایرانی در نظر گرفته شده است، مطابق با اعتقادات مذهبی ایرانیان است که برخی از اعضای بدن مانند مو، پا، بازو و غیره زنانه را می‌پوشاند.

لباس ایرانی مدرن، ترکیب مدرن و سنتی

لباس مدرن ایرانی ترکیبی از سبک سنتی و مدرن. لباس ایرانی امروزه در بازار‌های ایران و جهان بسیار محبوب شده است، دلیل این امر می‌تواند طرح‌های رنگارنگ و زیبایی وصف ناپذیر آن‌ها باشد. بسیاری از لباس‌های ایرانی که امروزه به بازار عرضه می‌شوند، ترکیبی از سنت و مدرن‌سازی را در طراحی خود دارند که باعث جذابیت آن‌ها شده است.

برند‌های ایرانی در حال کار بر روی یکپارچه‌سازی پوشاک سنتی ایرانی و مدرن شدن هستند و برخی از برند‌های جهانی نیز در این زمینه فعالیت می‌کنند، به عنوان مثال لباس زنانه گوچی که در سال ۲۰۱۶ بر اساس طرح‌های سنتی فرش ایرانی بافته شده در تبریز طراحی شده است، اهمیت و زیبایی لباس ایرانی را نشان می‌دهد.

اهمیت برند ایرانی

به منظور رقابت در بازارهای داخلی و حتی جهانی، ایجاد و حفظ چهره‌ای قوی از برند ضروری است. برخی از تولیدکنندگان پوشاک ایرانی سعی در برند سازی محصولات خود برای بازارهای جهانی دارند تا محصولاتی با کیفیت برای بازارهای بین‌المللی و زنجیره‌های خرده‌فروشی عرضه کنند.

پوشاک ایرانی برند نه تنها تصویری شیک از استایل به مشتری ارائه می‌دهد، بلکه ارزش‌های اضافی را برای مصرف‌کنندگان به همراه خواهد داشت. برند ایرانی به ایجاد درک درستی از ارزش پوشاک و حمایت از تولیدکننده پوشاک ایرانی کمک می‌کند. ارزش برند یا کیفیت برند تفاوت میزان نقدینگی است که مشتری برای یک لباس برند با لباس غیر برند می‌پردازد.

مشتری می‌تواند بدون توجه به برند و با قیمت کمتری همان پوشاک را از جای دیگری تهیه کند؛ اما یک لباس با برند ایرانی و مارک روی آن نمادی از وضعیت ارزش‌گذاری شده را به مشتری می‌دهد تا نیازهای درونی او را برآورده کند. معروفیت برند به ارتقای محصولات و روش بیشتر در میان مشتریان کمک شایانی می‌کند.

جنبه‌های برند ایرانی

برای ایرانی کردن برندهای مختلف تولیدکنندگان پوشاک ایرانی باید به موارد زیر توجه ویژه‌ای داشته باشند:

  • پوشاک ایرانی با ارزش بالاتر کیفیت بالاتری را برای مصرف‌کنندگان به همراه دارد.
  • توزیع محدود محصولات نمادی از منحصربه‌فرد بودن محصول برای مصرف‌کنندگان است.
  • تصویرسازی برند به معنای تضمین کیفیت محصول است، به این ترتیب رضایت خرید کالای با کیفیت را با خود به ارمغان می‌آورد.
  • برند نمادی از وضعیت تولیدکننده است و رضایت درونی مشتری از پوشیدن لباس‌های مارک‌دار یک شرکت معتبر به همراه دارد.
  • برند سازی به توسعه تعهد مشتری کمک می‌کند. هنگامی که مشتری وفاداری خود را به یک محصول نشان می‌دهد چون تصویر و ذهنیت مثبتی از محصول در ذهن دارد به هنگام تصمیم به خرید بدون آن‌که زیاد فکر بکند، محصول موردنظر را از برند موردعلاقه خودش خریداری می‌کند.

معرفی ۸ برند معروف لباس ایرانی از نگاه نیوشا ضیغمی

جالب است بدانید که برند‌های لباس ایرانی زیادی وجود دارد شاید برایتان جالب باشد که بدانید ایرانی‌ها از طرفداران پر و پا قرص مد هستند، بسیاری از برند‌های پوشاک ایران در کشور فعال هستند و حتی در خاورمیانه نیز محبوبیت دارند. کشور عزیزمان ایران به دلیل تاریخ غنی و فرهنگ کهن خود یکی از شناخته شده‌ترین ملت‌های جهان است.

موقعیت جغرافیایی و اقلیمی منحصربه‌فرد و تنوع فرهنگی اقوام ساکن در مناطق مختلف کشور به متمایز بودن برند‌های پوشاک ایران کمک کرده است. چندین منطقه از ایران سبک لباس پوشیدن خود را متمایز از سایر نقاط کشور ایجاد کردند. در واقع در برخی از مناطق، مردم محلی همچنان لباس‌های سنتی می‌پوشند. از سوی دیگر، پوشاک سنتی در شهر‌های بزرگ و پرجمعیت ایران نسبتاً غیر معمول است.

نسل جدیدی از ایرانیان که بسیاری از آن‌ها از تهران پایتخت کشور هستند، به طور فزاینده‌ای از پلتفرم‌های رسانه‌های اجتماعی مانند اینستاگرام برای به اشتراک گذاشتن ‌ایده‌های نوآورانه و الهام بخش خود استقبال می‌کنند. ما سعی داریم در این مقاله شما عزیزان را با برخی از محبوب‌ترین برند‌های پوشاک ایران آشنا کنیم.

1-برند تن درست

تن درست یکی از معروف‌ترین برند‌های لباس ایرانی هست که بسیار طبیعت دوست است و معتقد است که طبیعت اول ما بدن ماست و برای قدردانی از طبیعت اول خود باید مراقب بدن خود باشیم. تن درست فکر می‌کند که پوشیدن لباس مناسب ممکن است احساس خوبی در مورد خودتان ایجاد کند. لباس‌های مردانه، زنانه و بچگانه همگی در فروشگاه‌های تن درست موجود است. لباس‌های این شرکت کاملاً الیاف طبیعی و دارای نقش و نگار‌های کلاسیک می‌باشد. با این حال، می‌توانید مطمئن باشید که آن‌ها در بین جوانان کاملاً محبوب هستند زیرا شیک هستند و در طیف گسترده‌ای از رنگ‌ها، سبک‌ها و مدل‌ها می‌باشند.

2-برند سالیان

دومین برند محبوب لباس ایرانی سالیان است. فروشگاه زنجیره‌ای سالیان فعالیت رسمی خود را در سال ۱۳۸۱ آغاز کرد و با طراحی و ساخت لباس‌های باکیفیت و قیمت مناسب در ایران به شهرت رسید. آن‌ها همچنین از روش‌های نوآورانه توزیع لباس لذت می‌برند. مجموعه‌های غیر رسمی و کلاسیک سالیان برای لباس‌های مردانه، زنانه و کودکانه موجود است.

طیف گسترده‌ای از لباس‌ها، کیف پول‌ها، کفش‌ها و لوازم جانبی مانند کمربند، دستکش، و کراوات و موارد دیگر را ارائه می‌دهد. شایان به ذکر است که بسیاری از لباس‌های این برند ساده و مینیمال هستند اما در حین حال بسیار شیک هستند. پس از خرید از سالیان می‌توانید مطمئن باشید که لباس‌های انتخابی از نظر کیفیت عالی هستند.

3-برند گارودی

پوشاک گارودی یکی دیگر از برند‌های معروف لباس ایرانی در تهران است که در سال ۱۳۹۵ تأسیس شد و با گذشت زمان بر محبوبیت آن افزوده شد. پوشاک این برند با توجه به اینکه این کالا‌ها تماماً از منسوجات الیاف طبیعی برای تشویق هنر و فرهنگ ایرانی ساخته شده‌اند، اطمینان خاطر را به مشتری می‌دهد. به گفته مسئولان این شرکت، جزئیات برای آن‌ها ضروری است و برای زیبایی دوخت ارزش زیادی قائل هستند. محصولات تحت برند گارودی شامل لباس‌های راحتی خانگی و لباس زیر زنانه و مردانه است.

4-برند سلبون

سلبون یکی از برند‌های معروف لباس ایرانی است. این برند که خدمات خود را در سال ۱۳۸۹ آغاز کرد و امروزه دارای ۲۰ شعبه فعال در سراسر کشور است، به سرعت رشد کرده است. محصولات سلبون شامل لباس‌های مردانه و زنانه است و شما می‌توانید لباس‌هایی را که می‌خواهید با توجه به استایل خود و نوع لباسی که می‌خواهید بپوشید و انتخاب کنید. تنوع اقلام سلبون یکی از ویژگی‌های بارز آنهاست. علاوه بر این، اگر از علاقه‌مندان به لباس‌های ورزشی مانند هودی هستید، توصیه می‌شود از این برند دیدن کنید. اطلاعات تکمیلی درمورد این برند را در سایت زیر بخوانید:

https://www.gq-magazine.co.uk/article/spring-summer-2024-trends-menswear

5-برند سراک

برند معتبر سراک که بیشتر توجه‌اش به تولید لباس زنانه است شروع فعالیتش در تهران می‌باشد. همه چیز از خرید الیاف گرفته تا بافت، رنگرزی و طراحی زیر نظر متخصصان و طراحان مجرب این صنعت است. طرح‌های زیبا و متنوع، تنوع رنگ و هماهنگی، توجه به جزئیات و قابلیت ایجاد سبکی مناسب و به روز تنها گوشه‌ای از ویژگی‌های متمایز‌ کننده محصولات سراک است. مشتریان این برند، سارک را به عنوان یک برند پیشرو مد در ایران می‌شناسند و همچنین لازم به ذکر است که این برند محصولاتی با کیفیت بالا و قیمت رقابتی ارائه می‌دهد.

6-برند بادی اسپینر

پوشاک مردانه تأکید اصلی فعالیت‌های بادی اسپینر بود که اولین بار در سال ۱۳۸۶ شروع به کار کرد. طراحی و تولید لباس‌های زنانه در طول زمان شکل گرفت. وقتی صحبت از برند‌های پوشاک ایران می‌شود، بادی اسپینر یکی از شناخته شده‌ترین شرکت‌های کشور محسوب می‌شود. بیش از ده سال است که به لطف ۴۲ شعبه فعال در سراسر ایران، یکی از مشهورترین مشاغل مد و نساجی ایران بوده است.

بادی اسپینر به‌ عنوان یک برند مد روزآمد، تلاش می‌کند تا ظاهری مد روز، امروزی، راحت و متمایز را برای مصرف‌کنندگان خود ایجاد کند و در حین حال به میراث غنی فرهنگی ایران احترام بگذارد. خدمه‌ی بادی اسپینر با آخرین روند مد در سراسر جهان و ایران همراه هستند و طیف گسترده‌ای از اقلام را برای تضمین کیفیت عالی و پایین‌ترین قیمت ارائه می‌دهد.

7-برند ال سی من

هنگامی که برادران الیاسی در سال ۱۳۵۶ شروع به واردات لباس از انگلستان، ایتالیا، آلمان و ترکیه کردند، راه پدر خود را در صنعت مد دنبال کردند. آن‌ها پس از سال‌ها همکاری با تولیدکنندگان پوشاک ترکیه، شروع به همکاری با یکی از برجسته‌ترین شرکت‌های این کشور کردند. برند LC Man اولین بار در ترکیه فعال شد. آن‌ها با توجه به رشد بازار و افزایش تقاضا تصمیم به احداث کارخانه تولیدی در شهرک صنعتی پرند در استان تهران گرفتند. ال سی من یکی از معتبرترین برند‌های پوشاک ایران است که پیراهن، تیشرت، کت و شلوار، کراوات و کفش با طراحی‌های مختلف را ارائه می‌دهد.

8-برند نوین چرم

یکی دیگر از نام‌های شناخته شده برند‌های پوشاک، کیف پول و کفش ایران نوین چرم است. تمامی اقلام تولید و عرضه شده توسط این شرکت از مواد اولیه چرم مرغوب تهیه شده است. لباس، کفش و اکسسوری مردانه و زنانه در فروشگاه‌های نوین چرم موجود می‌باشد. کت پسرانه، مانتو مردانه، کمربند، کوله پشتی و کلاه یا دستکش از جمله اجناس مردانه این برند هستند.

دکمه بازگشت به بالا