استان ها

کشف ١.٣ تن مواد مخدر در کرمانشاه طی ۶ ماهه امسال/دستگاه قضا با باندهای قاچاق برخورد قاطع می‌کند

به گزارش خبرگزاری باراناخبر کرمانشاه، حمیدرضا کریمی در جمع خبرنگاران با اشاره به اهتمام ضابطین دستگاه قضایی برای برخورد با باندهای قاچاق مواد مخدر در استان کرمانشاه، اظهار کرد: در این راستا طی ۶ ماهه امسال بیش از یک تن و ٣٣٠ کیلوگرم انواع مواد مخدر در کرمانشاه کشف و ضبط شده است.

وی افزود: بیشترین حجم مواد مخدر کشف شده در کرمانشاه با ۶۶٧ کیلوگرم کشفیات مربوط به ماده مخدر تریاک است.

دادستان کرمانشاه تصریح کرد: از مجموع کشفیات مواد مخدر در استان کرمانشاه، ۵۶١ کیلوگرم ماده مخدر گل، ٢٧ کیلوگرم ماده شیشه و هفت کیلوگرم ماده مخدر هروئین بوده است.

وی در ادامه از اعتیاد به عنوان یکی از معضلات مهم و آسیب های اجتماعی موجود در کرمانشاه نام برد و افزود: گرفتار شدن هر فرد در دام اعتیاد می‌تواند فروپاشی یک خانواده را به دنبال داشته باشد و معضلات اجتماعی بسیاری به همراه خواهد داشت.

کریمی تأکید کرد: دستگاه قضایی برخورد قاطع و بدون مماشات را با باندهای کلان قاچاق و توزیع مواد مخدر در دستور کار خود قرار داده است.

وی در ادامه با اشاره به همکاری خوب دستگاه قضایی و نیروی انتظامی در برخورد با قاچاقچیان و توزیع کنندگان مواد مخدر، بیان کرد: اقدامات پیشگیرانه در حوزه مبارزه با جرائم مواد مخدر و ضربه به بنیان مالی فروشندگان مواد مخدر در کرمانشاه کماکان ادامه خواهد داشت.

کریمی در بخش دیگری از سخنان خود به کشفیات ۶ ماهه نخست استان کرمانشاه در حوزه مشروبات الکلی هم اشاره‌ای داشت و گفت: طی این مدت ۴٣ هزار و ٩٧۴ لیتر مشروبات الکلی دست ساز و سه هزار و ٧١٧ قوطی مشروبات الکلی صنعتی در استان کرمانشاه کشف و ضبط شده است.

دکمه بازگشت به بالا