بین الملل

سئول به کره شمالی هشدار داد: حمله هسته‌ای به معنای پایان رژیم کیم جونگ اون است

کره جنوبی امروز (جمعه) هشدار داد که اگر کره شمالی از حمله اتمی استفاده کند پایان خود را رقم می‌زند.

به گزارش باراناخبر، به نقل از خبرگزاری یونهاپ، این اظهارنظر از سوی سئول پس از آن مطرح شد که پیونگ یانگ اعلام کرد استقرار یک زیردریایی هسته‌ای آمریکا و سایر دارایی‌های استراتژیک این کشور در شبه جزیره کره ممکن است با شرایطی روبرو شود که دولت کره شمالی از تسلیحات اتمی خود استفاده کند.

وزارت دفاع کره جنوبی هشدار خود را پس از آن دوباره مطرح کرد که “کانگ سون-نام”، وزیر دفاع کره شمالی بیانیه‌ای شدیداللحن صادر کرده و به انتقاد از حضور یک زیردریایی هسته‌ای آمریکا به نام “یو.اس.اس کنتاکی” در کره جنوبی پرداخت.

وزارت دفاع کره جنوبی نیز اعلام کرد: در صورت حمله هسته‌ای از سوی کره شمالی علیه ائتلاف کره جنوبی و آمریکا، این اقدام با پیامدی سریع، قاطع و جدی از سوی ائتلاف روبه‌رو می‌شود و ما قویا بار دیگر به پیونگ یانگ هشدار می‌دهیم که چنین حمله‌ای به پایان “رژیم کره شمالی” منجر می‌شود.

کره جنوبی گفت: حضور زیردریایی آمریکایی “پاسخ دفاعی مشروع” به تهدیدات هسته‌ای مداوم پیونگ یانگ است.

این وزارتخانه افزود که پیونگ یانگ همچنین “مانورهای حمله پیشگیرانه واقعی و تهدیدات حمله هسته‌ای علیه ائتلاف سئول و واشنگتن را تکرار می‌کند.”

ورود این زیردریایی آمریکایی به شهر بندری بوسان کره شمالی روز سه شنبه انجام شد. ورود این زیردریایی اتمی با نخستین جلسه گروه رایزنی هسته‌ای کره جنوبی و آمریکا همراه شد که هدفش تقویت توانمندی و ظرفیت تعهدات بازدارندگی آمریکا در استفاده از تمامی کارایی ظرفیت‌های نظامی از جمله اقدامات هسته‌ای برای دفاع از متحدش یعنی کره جنوبی است.

انتهای پیام

کارگروه خبری مقالات بین المللی

نویسنده اخبار بین‌المللی با تمرکز بر رویدادهای فضایی و نجومی جهانی. با دانش در زمینه اخبار فضایی، کشف‌های نجومی و پیشرفت‌های فضانوردی، به شما اخبار جذاب و تحلیل‌هایی را درباره رویدادهای فضایی، اکتشافات نجومی و تاثیرات آن‌ها بر جوامع ارائه می‌دهم. با استفاده از روش‌های تحلیلی و علمی، به شما دیدی جامع از تحولات فضایی و نجومی جهانی می‌دهم.
دکمه بازگشت به بالا