بین الملل

قتل‌عام جدید توسط اشغالگران در چهارمین روز عملیات طوفان الاقصی

رژیم اشغالگر رژیم صهیونیستی در میان خشن‌ترین حملات هوایی، دریایی و زمینی در چهار روز گذشته، جنگ وحشیانه خود را در نوار غزه عمیق‌تر کرده و صدها شهید و هزاران زخمی بر جای گذاشته است.

به گزارش باراناخبر، در نتیجه بمباران یک ساختمان مسکونی که دفاتر مطبوعاتی در غرب شهر غزه در آن واقع شده بود، پنج شهروند از جمله دو خبرنگار در بامداد امروز سه‌شنبه شهید شدند و یک نفر دیگر به شدت مجروح شد.

سلامه معروف، رئیس دفتر رسانه‌ای دولت غزه، شهادت خبرنگاران سعید الطویل و محمد صبح که بر اثر هدف قرار گرفتن هواپیماهای اشغالگر هنگام پوشش خبری تخلیه یکی از ساختمان‌های در معرض تهدید بمباران در غرب به شهادت رسیدند، تسلیت گفت و برای همکار دیگرشان هشام النواجحه که در کنار آنها بود و در حال حاضر تحت درمان قرار دارد آرزوی بهبودی سریع و سلامت کامل کرد.

معروف تاکید کرد که جنایت اشغالگران علیه این دو شهید یک ترور عمدی بوده است، زیرا آنها تجهیزات ایمنی و لباس خبرنگاری به عنوان روزنامه نگار را به تن داشتند و هواپیماهای اشغالگر می‌توانستند این را ببینند.

وی افزود: ما ساعاتی پیش، پس از اخطار درباره تخلیه ده‌ها ستاد رسانه‌ای، نسبت به نیت تجاوزکارانه اشغالگران علیه خبرنگاران و رسانه‌ها هشدار دادیم.

وی ادامه داد: «مسلم شده است که رفتار جنایتکارانه رژیم اشغالگر علیه خبرنگاران در هر تجاوزی و هدف قرار دادن عمدی مستقیم خبرنگاران و رسانه‌ها تکرار خواهد شد و شاهدان جنایت و چشمان حقیقت را از بین می‌برند درحالی که تمام دنیا از طریق دوربین‌ها و پوشش‌هایشان قتل عام‌های اشغالگران علیه مردم بی‌دفاع ما را می‌بینند.»

دو شهید در حمله صهیونیست‌ها به جبالیا

سحرگاه سه‌شنبه در حمله رژیم صهیونیستی به خانه‌ فلسطینی در جبالیا در شمال نوار غزه، دو شهروند شهید و تعدادی دیگر مجروح شدند.

خبرنگار خبرگزاری فلسطینی سما، گزارش داد که هواپیمای اشغالگر خانه‌ای در جبالیا متعلق به خانواده دحلان را هدف قرار داد که منجر به شهادت دو شهروند و زخمی شدن تعدادی دیگر شد که متعاقباً به بیمارستان منتقل شدند.

جنگنده‌های رژیم صهیونیستی همچنین سه خانه دیگر را هدف قرار دادند و آنها را به طور کامل ویران کردند، اولی متعلق به خانواده الحسن در منطقه النصر در شهر غزه، دومی متعلق به خانواده جنین در نزدیکی استادیوم یرموک در مرکز غزه و سومی به خانواده سرحان در شهرک بنی سهیلا در شرق خان یونس تعلق داشت.

شهادت یک زن در حمله صهیونیست‌ها در دیرالبلح و بمباران ۴ آمبولانس در عبسان

بامداد سه شنبه یک زن در حمله رژیم صهیونیستی به منزلش در دیرالبلح نوار غزه به شهادت رسید.

خبرنگار سما گزارش داد که هواپیمای اشغالگر خانه‌ای را در منطقه الحدبه در دیرالبلح هدف قرار داد که منجر به شهادت یک زن و زخمی شدن تعدادی دیگر شد که متعاقباً به بیمارستان الاقصی منتقل شدند.

همچنین تعدادی از شهروندان در حمله صهیونیست‌ها به خانه‌ای متعلق به خانواده قدیح در شهر عبسان الکبیره در شرق استان خان یونس زخمی شدند.

رژیم صهیونیستی چهار آمبولانس را که برای انتقال مجروحان در منطقه عباسان الکبیره حضور داشتند، بمباران کرد.

در حال تکمیل

کارگروه خبری مقالات بین المللی

نویسنده اخبار بین‌المللی با تمرکز بر رویدادهای فضایی و نجومی جهانی. با دانش در زمینه اخبار فضایی، کشف‌های نجومی و پیشرفت‌های فضانوردی، به شما اخبار جذاب و تحلیل‌هایی را درباره رویدادهای فضایی، اکتشافات نجومی و تاثیرات آن‌ها بر جوامع ارائه می‌دهم. با استفاده از روش‌های تحلیلی و علمی، به شما دیدی جامع از تحولات فضایی و نجومی جهانی می‌دهم.
دکمه بازگشت به بالا