ورزشی

عذرخواهی و قول داورزنی به مردم؛ با یک مربی تراز اول برمی‌گردیم – خبرگزاری آنلاین | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرگزاری آنلاین، محمدرضا داورزنی رئیس فدراسیون والیبال پس از پایان مسابقات انتخابی المپیک اظهار داشت: پس از پایان المپیک ۲۰۲۰ با نظر کمیته فنی و پیشکسوتان عزیز والیبال در راستای ارتقا و توسعه سطح مربیان ایرانی همگام با والیبال ایران در رقابت‌های بین المللی به یک کادر فنی مجرب اعتماد کرده و بر اساس سوابق و موفقیت‌های گذشته، یکی از بهترین مربیان ایرانی را به عنوان سرمربی تیم ملی والیبال کشورمان انتخاب کردیم. سعی کردیم تمامی برنامه‌ها و خواسته‌های کادر فنی را به مرحله اجرا در آوریم.

وی افزود: در این مدت تیم ملی والیبال با کادر فنی وطنی موفق شد قهرمانی در رقابت‌های مردان آسیای سال ۲۰۲۱ در ژاپن را کسب کند و سپس با کسب پیروزی برابر قدرت‌هایی همچون لهستان و آمریکا در لیگ ملت‌های ۲۰۲۲ به مرحله نهایی راه یابد ولی در مسابقات جهانی نتیجه خیلی خوبی نگرفت. فدراسیون والیبال تلاش کرد با برطرف کردن مشکلات احتمالی در حد توان، تیم ملی در سال ۲۰۲۳ مطابق با برنامه‌ها و خواسته‌های کادر فنی در لیگ ملت‌ها شرکت کند که در دو هفته اول نتایج خوبی نگرفت و در هفته سوم نیز به دلیل مشکلات صدور ویزای آمریکا در غیاب چند بازیکن اصلی و سرمربی تیم، خوب ظاهر نشد هرچند فریز شدن امتیازهای ایران در رنکینگ جهانی کمی مرهم بود.

داورزنی ادامه داد: پس از برگزاری جلسه کمیته فنی با اکثریت نظرات به این نتیجه رسیدیم که با توجه به محدودیت‌های زمانی و قوانین بازی‌های آسیایی اقدام به تقویت کادر فنی کنیم که متأسفانه در آن برهه زمانی با هیچ گزینه خارجی مناسبی به توافق نرسیدیم و پس از نایب قهرمانی در مسابقات مردان آسیا در ارومیه، به دلیل محدودیت لانگ لیست بازی‌های آسیایی که از سال گذشته ارسال شده بود نمی‌توانستیم تغییری در کادر فنی دهیم. تمام قد از کادر فنی تیم ملی حمایت کردیم و با شرکت در بازی‌های آسیایی موفق شدیم نخستین مدال طلای کاروان ایران را کسب کنیم و تا آخرین روز این بازی‌ها به عنوان تنها رشته گروهی توپی که موفق به کسب مدال طلا شد، شناخته شدیم. مدال گرانقدری که برای سومین دوره پیاپی برای والیبال و ورزش ایران به دست آمد.

رئیس فدراسیون والیبال ایران عنوان کرد: با توجه به فاصله زمانی که تا آغاز مسابقات انتخابی المپیک داشتیم، با پرداخت حدود ۱۱ میلیارد تومان تنها برای پروازهای بیزینس کلاس از تهران به شانگهای و سپس به ریو، نهایت تلاش خود را کردیم که تیم ملی را در بهترین شرایط عازم دو رویداد آسیایی و انتخابی المپیک کنیم اما متأسفانه نتایج انتخابی المپیک در خور نام و جایگاه والیبال ایران نبود و با وجود این که معتقدم همه بازیکنان و کادر فنی تمام تلاش خود را به کار بستند ولی متأسفانه در رده بندی جهانی هم سقوط چند پله‌ای داشتیم تا جایی که اکنون صعود تیم به المپیک ۲۰۲۴ به خطر افتاده و شرایط به گونه‌ای رقم خورده که نتایج تحسین برانگیز تیم‌های نوجوانان، جوانان در جهان و زیر ۱۶ ساله‌های ایران در آسیا در سایه این ناکامی‌ها کمرنگ شده است. البته باید قبول کنیم که والیبال در قیاس با اکثر قریب به اتفاق رشته‌های ورزشی کشورمان در کلاسی بالاتر و جهانی حضور و رقابت دارد و انتظارات مردم نیز از تیم ملی والیبال به مراتب بالاتر از سایر رشته‌هاست.

وی در پایان تاکید کرد: مردم مطمئن باشند که هم فدراسیون و هم بازیکنان و کادر فنی تیم ملی تمام تلاش خود را برای موفقیت تیم ملی به کار بستند، اما من به عنوان رئیس فدراسیون والیبال مسئولیت شکست این استراتژی در سطح جهانی که خواست جامعه والیبال بود را می‌پذیرم و از مردم عزیز کشورم بابت این نتایج عذرخواهی می‌کنم و قول می‌دهم که مجموعه فدراسیون والیبال در راستای حرکت به سوی آرمان خود یعنی سکوی المپیک با بهره جستن از یک مربی خارجی تراز اول دنیا و جذب تمامی پتانسیل‌های موجود والیبال ایران پر قدرت از همیشه در مسابقات لیگ ملت‌ها حاضر شود و با کسب نتایج درخشان ضمن شاد کردن دل مردم جواز حضور در المپیک ۲۰۲۴ پاریس را کسب کند و بهتر از دو دوره قبل در بازی‌های المپیک حاضر شود و رؤیای سکوی المپیک را نزدیک تر از همیشه در پیش چشمان خود ببیند

بخش مقالات ورزشی

دارای یک علاقه‌ی عمیق به ورزش و تجربه‌ی بیش از 10 سال در صنعت رسانه‌های ورزشی. با ارائه‌ی تحلیل‌های دقیق و اخبار روزمره، هدفمندی مخاطبان را در جهت افزایش دانش و آگاهی ورزشی تقویت می‌کنم. همراه با من باشید تا به دنیای هیجان انگیز ورزشی نگاهی داشته باشیم.
دکمه بازگشت به بالا