عمومیکسب و کار برتر ایرانی

مورد پمپ آب کشاورزی چیست و کاربرد آن

پمپ آب کشاورزی یکی از محصولاتی است که در زمین های کشاورزی به منظور آبرسانی به باغات و درختان استفاده می شود.این محصول کاربرد بسیار زیادی دارد و با توجه به تکنولوژی روز دنیا تولید شده است. در واقع آنچه که اهمیت استفاده از این محصولات را بیشتر می کند سهولت در آبرسانی به زمین کشاورزی است.

در زمان‌های گذشته برای اینکه زراعت و درختان آبرسانی شوند پروسه طولانی طی می شد اما امروز با استفاده از این محصولات دیگر باغداران و کشاورزان زحمت زیادی بابت آبرسانی به مزارع نمی کشند. استفاده از بهترین موتور پمپ آب کشاورزی  موجب ایجاد جریان افقی آب می شوند و به طور یکسان گیاهان و درختان را آبرسانی می کنند.

شما با استفاده از پمپ های آب کشاورزی می توانید در آبیاری زمین های کشاورزی برنامه ریزی داشته باشید و در زمان بندی دقیق مزارع را آبیاری کنید. همانطور که می دانید اگر در آبرسانی گیاهان زیاده روی کنید مزارع تان به علت آبرسانی نا درست و نامناسب به زودی خراب می‌ شود. به همین دلیل بهتر است حتماً برای جلوگیری از این تخریب از پمپ های کشاورزی مناسب استفاده کنید.

 نکات مهم در هنگام استفاده و خرید از پمپ آب کشاورزی

نصب درست پمپ آب کشاورزی 

در هنگام نصب پمپ آب کشاورزی باید به نکاتی توجه داشته باشد چرا که عدم نصب صحیح پمپ آب کشاورزی می‌ تواند کارکرد آن را تحت تاثیر قرار دهد و به همین دلیل نصب صحیح پمپ بسیار حائز اهمیت بوده و بر روی راندمان کاری و طول عمر دستگاه تاثیر زیادی می‌ گذارد.

لذا در هنگام نصب این محصولات بهتر است از تکنسین های ماهر و باتجربه کمک بگیرید یا اگر دارای اطلاعات کافی در مورد نصب پمپ آب کشاورزی هستید آن را به درستی انجام دهید. در درجه اول باید توجه داشته باشید که پمپ باید بر روی سطح کاملا مسطح یا به عبارتی صاف نصب شود چرا که سطح شیبدار بر روی عملکرد پمپ تاثیر می گذارد.

نکته مهم دیگر این است که مکان مورد نظر باید کاملا خشک باشد چرا که مکان های مرطوب می توانند سبب خراب شدن پمپ آب شوند. البته موتور پمپ آب دیزلی و سایر مدل ها باید به صورت دوره ای چک شوند و در صورت خراب بودن قطعه به سرعت تعویض شوند.

در واقع نصب پمپ حساسیت بالایی دارد و اگر در این زمینه تجربه و اطلاعات ندارید بهتر است از نصب آن خودداری کرده و کار را به کاردان بسپارید. البته باید به خازن پمپ نیز توجه ویژه داشته باشید و هر چند وقت یکبار خازن را چک کنید. برای چک کردن خازن می توانید هر شش ماه یک بار این کار را انجام دهید البته تعویض خازن باید هر یک سال یکبار انجام گیرد.

انتخاب موتور پمپ آب مناسب با امکانات

در هنگام خرید موتور پمپ کشاوری می بایست به این نکته توجه داست که در مکان مورد استفاده برق مورد نیاز پمپ تامین می شود یاخیر. همچنین می بایست با توجه به مساحت زمین و دبی موتور مدل مناسب را انتخاب نمایید. مساله مهم دیگر نوع سوخت موتور پمپ می باشد. این موتورهای آب دارای دو نوع بنزینی و دیزلی هستند. در سال های اخیر خرید موتور پمپ آب بنزینی نو و دست دوم رونق فراوانی پیدا کرده است.

نکته دیگری که در هنگام خرید موتور پمپ باید توجه داشت، نوع و غلظت آب می باشد. در صورتی که سیال مورد نظر دارای ناخالصی باشد بهتر است از پمپ های لجن کش استفاده شود.

هواگیری درست پمپ های آب

نکته مهم دیگر هواگیری پمپ های کشاورزی است. پمپ های آب می توانند به هر دلیلی هوا بگیرند و نیاز به هوا گیری داشته باشند. توجه داشته باشید که عدم هواگیری درست پمپ های آب کشاورزی می‌ تواند مشکلات زیادی به بار آورد به عنوان مثال عدم هواگیری می‌ تواند مشکلاتی در پمپاژ دستگاه به وجود آورد.

در این صورت پمپ آب کشاورزی نمی تواند به درستی پمپاژ کند و از آن جایی که بزرگترین وظیفه پمپ آب کشاورزی پمپاژ کردن است لذا کارایی خود را به کلی از دست می دهد به همین دلیل هواگیری پمپ آب کشاورزی باید به صورت دوره ای انجام  گیرد.

برخلاف نصب پمپ آب کشاورزی هواگیری پمپ کار بسیار آسانی است و بیشتر افراد می توانند در کمترین زمان این کار را انجام دهند لذا اگر تمایلی به هواگیری پمپ آب نداشتید می توانید این کار را به تکنسین بسپارید. به طور کلی هواگیری به صورت هر سه ماه یا شش ماه انجام می‌ گیرد. می توانید با استفاده از ابزار آلاتی مانند آچار فرانسه و  پیچ گوشتی  به صورت هر سه ماه  یا  هر شش ماه  یک بار پمپ آب کشاورزی را هواگیری کنید.

دکمه بازگشت به بالا