بین الملل

تمام رویای من کسب مدال المپیک است/ حمایت‌ها از ما هیچ وقت در اندازه نام بوکس نبوده

عضو تیم ملی بوکس گفت: توجهات به رشته بوکس در ایران خیلی ضعیف است به طوری که هیچوقت در حد و اندازه نام این رشته از ما حمایت خاصی صورت نگرفته است.

دانیال شه‌بخش در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری علم و فناوری آنا، در خصوص شرایط تمرینات تیم ملی بوکس اظهار کرد: خداراشکر همه چیز خوب است و تمامی بچه‌ها به خوبی از تجربیات حسین نهرودی بهره‌مند می‌شویم تا بتوانیم بهترین نکاتی را از او یاد بگیریم. زمان کم است و مهم‌ترین اتفاقی که باید در این فرصت کوتاه تا شروع بازی‌های آسیایی رقم بخورد برگزاری مسابقات تدارکاتی مناسب است زیرا بدون انجام آن نمی‌توانیم کاری از پیش ببریم. 

باید نشان دهیم مدالی که من گرفتم اتفاقی نبوده

وی درباره اینکه توجهات به این رشته آیا کافی است یا خیر، گفت: توجهات به رشته بوکس در ایران خیلی ضعیف است و هیچ وقت در حد و اندازه نام این رشته از ما حمایت نشده است. از طرفی بوکس رشته‌ای است که در تمام دوران المپیک‌ها حضوری پُر رنگ داشته و تمام این موارد نشان از اهمیت بالای آن در سطح دنیا دارد. امیدوارم حمایت خوبی شود تا بتوانیم در بازی‌های آسیایی بهترین نتایج را بگیریم و از این طریق کمک خوبی به کاروان کنیم. باید نشان دهیم مدالی که من گرفتم اتفاقی نبوده و بوکس ایران رو به سمت پیشرفت است.

در جهانی ازبکستان با ناداوری باختم

دارنده مدال برنز بوکس قهرمانی جهان در خصوص ناکامی‌اش در مسابقات جهانی گفت: پس از کسب مدال در مسابقات قهرمانی جهان سال 2021 خودم احساس می‌کردم با تجربه بیشتری وارد رینگ مسابقات جهانی سال 2023 شوم و این اعتماد به نفس در من شکل گرفته بود تا بتوانم دوباره به مدال برسم اما متاسفانه در بازی که حق من بود داوران به راحتی حقم را خوردند تا نتوانم به مراحل پایانی صعود کنم. ان‌شاءالله این رویه ناداوری در هانگژو دوباره یقه من را نگیرد.

ملی پوشان زندگی خوود را به موفقیت در بوکس معطوف کرده‌اند

شه‌بخش در مورد برگزاری انتخابات این رشته ورزشی گفت: سیامک صالحی و روح الله حسینی از اصلح‌ترین اشخاص برای نشستن روی میز ریاست فدراسیون هستند و امیدوارم هر کسی که انتخاب شد به نوبه خودش به بوکس ایران کمک کند تا شاهد یک تحول اساسی در این رشته ورزشی باشیم. ما ورزشکاران زندگی خودمان را به موفقیت در بوکس معطوف کرده‌ایم و توقعی به جایی است که مورد حمایت واقع شویم.

تمام رویای من کسب مدال المپیک است

وی با اشاره به اینکه آرزوی او کسب مدال المپیک است، اظهار کرد: تمام رویا و هدف من ابتدا کسب مدال در بازی‌های آسیایی و پس از آن درخشش در المپیک پاریس و رفتن روی سکو است. یکی از اهدافی که خیلی برایم مهم است این است که در بوکس حرفه‌ای بهترین اتفاقات را رقم بزنم. تصمیم دارم تا پیش از هانگژو یک یا دو مسابقه در بوکس حرفه‌ای روی رینگ انجام دهم هر چند هنوز رقبایم مشخص نیستند.

ملی‌پوش بوکس در پایان درباره بازی‌های آسیایی هانگژو عنوان کرد: خداراشکر تمامی بچه‌ها در اردوها از روحیه خوبی برخوردارند تا بتوانند در هانگژو خوش بدرخشند. البته در آسیا کار سختی داریم زیرا کشورهای مدعی زیادی وجود دارند که از هر تلاشی برای رسیدن به مدال کم نمی‌گذارند. البته ما هم حرف‌هایی برای گفتن داریم که می‌خواهیم در چین آن را نشان دهیم.

کارگروه خبری مقالات بین المللی

نویسنده اخبار بین‌المللی با تمرکز بر رویدادهای فضایی و نجومی جهانی. با دانش در زمینه اخبار فضایی، کشف‌های نجومی و پیشرفت‌های فضانوردی، به شما اخبار جذاب و تحلیل‌هایی را درباره رویدادهای فضایی، اکتشافات نجومی و تاثیرات آن‌ها بر جوامع ارائه می‌دهم. با استفاده از روش‌های تحلیلی و علمی، به شما دیدی جامع از تحولات فضایی و نجومی جهانی می‌دهم.
دکمه بازگشت به بالا