بین الملل

واکنش‌ها به نظر قلعه‌نویی در مورد عدم صعود به فینال/ آیا تیم ملی مقابل قطر بدشانس بود؟

واکنش‌ها به نظر قلعه‌نویی در مورد عدم صعود به فینال  آیا تیم ملی مقابل قطر بدشانس بود؟

استفاده از جمله «بدشانسی آوردیم» توسط امیر قلعه‌نویی بعد از بازی با قطر، با واکنش‌های مختلفی در روزهای اخیر مواجه شده است.

به گزارش خبرنگار ورزشی خبرگزاری آنا، امیر قلعه نویی در نشست خبری بعد از بازی ایران و قطر اعلام کرد که نمی‌شود زیاد به این دیدار ایراد فنی گرفت و تیم ملی به خاطر بدشانسی بازی را واگذار کرد اما مرور دوباره بازی با قطر نشان می‌دهد که تیم ما خیلی هم بدشانس نبود و اگر چند موقعیت گل داشتیم، قطری‌ها هم تقریباً به همین تعداد موقعیت روی دروازه ما ایجاد کردند و حتی می‌توان گفت موقعیت‌های آنها تا حدی خطرناک‌تر بود. تیم ایران بعد از گل سوم قطر به اندازه کافی فرصت داشت تا گل مساوی را بزند و بازی را به وقت‌های اضافه ببرد، اما فقط با یک روش حمله می‌کرد.

از سوی دیگر خیلی از کارشناسان طی روزهای اخیر به این مساله واکنش نشان دادند و مدعی شدند اینکه بخواهیم همه چیز را به بدشانسی ربط بدهیم قطعاً مشکلی را حل نمی‌کند و قلعه نویی که می‌خواهد برای جام جهانی هم سرمربی تیم ملی بماند باید با خودش روراست‌تر باشد و واقعیت‌ها را بپذیرد. البته سرمربی تیم ملی از مردم عذرخواهی کرد که کار خوبی بود، اما مهمتر از عذرخواهی این است که وی و هکارانش بپذیرند تیم ملی ایراداتی داشت و این ایرادات حتماً باید در جام جهانی برطرف شود وگرنه هیچ بعید نیست که شکست‌هایی مانند شکست پرگل مقابل انگلیس تکرار شود.

قلعه نویی اگر هر شش بازی تیم ملی را یک بار دیگر در خلوت خود مرور کند به این نتیجه می‌رسد که در کل تیم ملی خیلی هم بدشانس نبود و اساساً با این واژه نمی‌توان برخی ضعف‌ها را توجیه کرد. اگر بحث بدشانسی باشد مربیان تیم‌های ژاپن، عربستان، کره جنوبی و استرالیا هم می‌توانند از این حربه استفاده کرده و تمام ضعف‌های خود را بپوشانند، اما اگر مصاحبه‌های آنها را مرور کنید می‌بینید که هیچ کدام از واژه بدشانسی استفاده نکرده‌اند.

کارگروه خبری مقالات بین المللی

نویسنده اخبار بین‌المللی با تمرکز بر رویدادهای فضایی و نجومی جهانی. با دانش در زمینه اخبار فضایی، کشف‌های نجومی و پیشرفت‌های فضانوردی، به شما اخبار جذاب و تحلیل‌هایی را درباره رویدادهای فضایی، اکتشافات نجومی و تاثیرات آن‌ها بر جوامع ارائه می‌دهم. با استفاده از روش‌های تحلیلی و علمی، به شما دیدی جامع از تحولات فضایی و نجومی جهانی می‌دهم.
دکمه بازگشت به بالا