عمومیکسب و کار برتر ایرانی

نایلون عریض چیست و چه انواعی دارد؟

در صنعت پلاستیک، تولید نایلون‌های پلاستیکی در انواع و ابعاد مختلف رونق بسیاری یافته است. در این بین، نایلون عریض، یکی از پرکاربردترین نایلون‌هاست که شامل دو دسته نایلون عریض کشاورزی و ساختمانی است. نایلون‌های کشاورزی مانند نایلون گلخانه، فیلم استرچ و… در بخش‌های مختلف و برای کشت محصولات متنوعی مورد استفاده قرار می‌گیرد. برای مثال، برای ساخت گلخانه از این نایلون استفاده می‌شود تا در عین شفافیت و عبور نور، از گیاهان در برابر عوامل مختلف محافظت شود. در ادامه این مقاله به شناخت بیشتر نایلون عریض در صنعت کشاورزی و ساختمان سازی، همچنین ویژگی‌های این محصول می‌پردازیم. با ما همراه باشید.

انواع نایلون عریض

نایلون‌های عریض بر حسب کاربردی که دارند، دارای انواع مختلفی هستند. این نایلون‌ها در دو رنگ شفاف و مشکی وارد بازار می‌شود. تولید نایلون‌های عریض همچنین از تک لایه تا چند لایه امکان‌پذیر بوده و ضخامت آن‌ها از 150 تا 500 میکرون قابل تغییر است. نایلون تک لایه معمولاً با ضخامت بیشتری نسبت به نایلون چند لایه تولید می‌شود. قیمت نایلون عریض تک لایه با توجه به روند ساده تولید و همچنین مواد اولیه آن، مقرون به صرفه‌تر است. در ویدئویی که برای شما عزیزان آماده کرده ایم، می‌توانید تولید نایلون عریض در شرکت آذین پلاست را مشاهده فرمایید.

همچنین نایلون عریض شامل موارد زیر می‌شود که در ادامه با انواع آن بیشتر آشنا خواهید شد:

  • نایلون عریض کشاورزی
  • نایلون عریض ساختمانی
  • نایلون عریض گلخانه

کاربردهای نایلون‌ عریض

هر کدام از صنایع با توجه به نیاز خود از نایلون عریض در موارد مختلف استفاده می‌کنند. به طور مثال در صنعت کشاورزی از این نایلون برای ایجاد گلخانه، پرورش میوه، قارچ و… استفاده می‌شود. برای ایجاد گلخانه از نوع شفاف آن استفاده می‌شود.

که در مدت زمان کوتاه، می‌توان فضای گلخانه را مسقف کرد و از گیاهان در برابر عوامل مختلف، محافظت کرد. علاوه بر این‌ها به دلیل شفاف بودن نور خورشید، هم از آن عبور می‌کند و گیاهان می‌توانند رشد کنند. به دلیل کاربرد گسترده در صنعت کشاورزی این نایلون را نایلون کشاورزی هم می‌نامند. علاوه بر صنعت کشاورزی، می توان در صنعت ساختمان سازی نیز به کار برد.

این نایلون ها به دلیل مقاومت در برابر خراشیدگی و پارگی، توسط مهندسان سازه برای پوشش دادن نما و جلوگیری از نشت سیمان و آب هنگام ساخت بنا استفاده می‌شود. به این نوع  نایلون عریض که در ساختمان سازی استفاده می‌شود، نایلون فونداسیون می‌گویند. علاوه بر این صنایع، از نایلون عریض در صنایع دامپروری هم استفاده می‌شود.

قیمت نایلون عریض کیلویی

قیمت نایلون کیلویی و قیمت پلاستیک متری ضخیم با توجه به کیفیت، ضخامت و چند لایه بودن نایلون، می‌تواند متفاوت باشد. عموماً قیمت این نایلون‌ها بر حسب وزن آن‌ها یعنی کیلوگرم محاسبه می‌شود. به طور تقریبی هر یک کیلوگرم‌ نایلون عریض برابر با پنج متر مربع است. این رقم در مورد نایلونهای با ضخامت‌های مختلف مقداری تفاوت دارد.

از این رو قیمت نایلون عریض کیلویی با توجه به نوع پلاستیک عریض تغییر می‌کند. قیمت نایلون کیلویی همچنین بنا بر برند تولیدی تخمین می‌زنند. هرچه برند معروف‌تر باشد و محصولات باکیفیت‌تر داشته باشد، محصولات گران تری دارد. شما می‌توانید برای خرید انواع نایلون عریض به فروشگاه آنلاین نایلون و نایلکس آذین پلاست (Azinplast-kimia.com) مراجعه کنید و پس از ثبت سفارش و استعلام قیمت، نسبت به خرید این محصول اقدام کنید.

جمع بندی

به طور کلی در بین انواع نایلون عریض، نایلون‌های چندلایه، مقاومت، استحکام و طول عمر بیشتری دارند. نکته مهم دیگری که در بالا مطرح شد؛ تعیین قیمت نایلون عریض بر حسب وزن، ضخامت و کیفیت آن است. یعنی قیمت نایلون عریض کیلویی با توجه به قیمت هر کیلو نایلون مشخص می‌شود.

دکمه بازگشت به بالا