استان ها

والیبال نوجوانان جهان| برتری مقتدرانه شاگردان وکیلی در نبرد آسیایی

تیم والیبال نوجوانان ایران در نخستین دیدار خود در قهرمانی زیر ۱۹ سال جهان موفق به شکست کره‌جنوبی شد تا رقابت‌های جهانی را با برد آغاز کند.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری آنا، مسابقات والیبال قهرمانی نوجوانان جهان با حضور ۱۹ تیم از امروز (چهارشنبه) در سن خوآن آرژانتین آغاز شد و به مدت ۱۰ روز ادامه دارد.

تیم والیبال نوجوانان ایران که در مرحله مقدماتی این رقابت‌ها در گروه C با تیم‌های نیجریه، کلمبیا، پورتوریکو و کره‌جنوبی هم‌گروه است در نخستین دیدار خود از ساعت ۲۰:۳۰ دقیقه به وقت تهران در سالن «لا سوپریورا» به مصاف کره‌جنوبی رفت.

محمد وکیلی سرمربی تیم والیبال نوجوانان ایران در ابتدای این مسابقه از ترکیب ابوالفضل مهدیان، مرتضی نریمانی، طا‌ها بهبودنیا، آرمین قلیچ نیازی، عمران کوک جیلی، ماهان برزکار و مرتضی طباطبایی (لیبرو) استفاده کرد.

تیم ایران در حالی مقابل کره‌جنوبی صف‌آرایی کرد که تمامی اعضای کاروان والیبال نوجوانان کشورمان دچار سرماخوردگی شدند و به‌رغم بیماری ملی‌پوشان ۳ بر صفر این تیم را شکست دادند.

نوجوانان ایران با امتیاز‌های ۲۵ بر ۲۰، ۲۵ بر ۲۰ و ۲۵ بر ۲۳ کره را شکست دادند تا در نخستین گام ۳ امتیاز به دست آورند و در رتبه دوم جدول گروه سوم قرار گیرند.

در ست نخست حمله کره با یک امتیاز اختلاف از ایران (۱۳ امتیاز) بهتر بود، اما بازیکنان کشورمان در دفاع و سرویس عملکرد بهتری نسبت به حریف داشتند به گونه‌ای که ایران هفت امتیاز دفاع دریافت کرد و کره‌ای‌ها ۲ امتیاز کسب کردند. یک امتیاز سرویس نیز برای ایران در این ست ثبت شد.

در ست دوم تیم ایران در حمله نیز تیم برتر میدان بود و با ۱۸ امتیاز حمله عملکرد خوبی از خود به نمایش گذاشت و این روند در ست سوم نیز ادامه داشت.

فرناندو آنتونینو دی آراخو پائس از برزیل و خایرو فرناندو پریتو رودریگز از کشور کلمبیا داوران اول و دوم دیدار ایران و کره‌جنوبی بودند.

تیم والیبال نوجوانان ایران ساعت ۲۰:۳۰ دقیقه فردا (پنج‌شنبه) در دومین دیدار خود به مصاف پورتوریکو می‌رود.

گفتنی است تیم والیبال نوجوانان نیجریه که در گروه ایران قرار دارد، از حضور در این رقابت‌ها انصراف داده است و مسابقات با حضور ۱۹ تیم پیگیری می‌شود.

دکمه بازگشت به بالا