خرید سقف شیبدار با بهترین قیمت و کیفیت

سقف شیبدار از سبک‌های مختلف ساخت سقف ساختمان برای مناطق مختلف آب و هوایی به شمار می‌‌آید. در پاسخ به سوال سقف شیبدار چیست در مقایسه با مدل مسطح سقف در ساختمان بارزترین تفاوت و ویژگی را می‌توان استفاده از حالت شیروانی در ساخت آن دانست. عوامل آب هوایی و زیست محیطی در انتخاب نوع سقف و پوشش برای ساختمان تاثیر بسزایی دارند. سقف شیروانی و شیبدار برخلاف سقف مسطح برای منازلی با طراحی‌های خاص و مسکونی در مناطق مختلف کاربرد دارد. انواع سقف شیبدار به دلیل تنوع بالا، راحتی نصب و همین طور زیبایی و طراحی خاصشان کاربرد گسترده‌ای دارند.

نوع متریال سقف شیروانی به کار رفته در انواع پوشش سقف شیبدار و سقف شیروانی در ارزش و هزینه نصب و ساخت شقف شیروانی تاثیر مستقیم دارند. بنابراین لیست قیمت سقف شیروانی با توجه به این موارد جمع آوری و ارائه می‌شود. در این مطلب به بررسی کامل کاربرد انواع سقف شیبدار در ساختمان برای آشنایی شما پرداخته شده است.

سقف شیبدار چیست؟

سقف شیبدار که برخی مواقع از آن تحت عنوان سقف شیروانی نیز یاد می‌شود، به طراحی به کار رفته در آن و همین طور نوع کاربردی این سبک سقف به این نام معروف شده است. از مهمترین نکات در هنگام استفاده از سقف شیبدار برای ساختمان توجه به وضعیت آب و هوایی منطقه می‌باشد.

سقف شیروانی و انواع سقف شیبدار در بهینه سازی مصرف انرژی و کاهش مصرف بی رویه انرژی تاثیر مثبتی دارند. بر اساس بررسی‌های انجام شده سقف شیروانی به نسبت دیگر سبک سقف‌های ساختمان مثل (مسطح، گنبدی شکل، منحنی) بهترین عایق نگهدارنده انرژی و حرارت به شمار می‌آید.

در واقع انواع سقف شیبدار به دلیل داشتن ویژگی‌های چون تنوع بسیار زیاد،نصب آسان، صرفه جویی در زمان، پرت کم مصالح ساختمانی، امنیت بالا در مقابل آتش سوزی، وزن کم، سازگاری با شرایط اقلیمی، دوام بالا و ظاهر زیبا به نسبت سقف‌های مسطح علاوه بر ساختمان‌های تجاری برای ساختمان‌های مسکونی و ویلایی مورد استفاده قرار می‌گیرند.

دلایل استفاده از سقف شیروانی در ساختمان

برای ساخت سقف ساختمان‌های مسکونی و تجاری در مناطقی با آب و هوای بارانی بیشتر از انواع سقف شیروانی استفاده می‌شود. دلیل این کاربرد جلوگیری از جمع شدن آب باران در سقف منازل و آسیب رسیدن به مصالح مورد استفاده در آن است. سبک‌ها و انواع سقف شیبدار و شیروانی برای منازل مسکونی و تجاری با ویژگی‌های منحصر بفرد در بخش بعدی قابل معرفی می‌باشند.

سقف شیبدار شینگل چیست؟

قبل از معرفی دیگر انواع سقف شیبدار به آشنایی نسبی با یکی از محبوبترین و معروف ترین پوشش‌ها و سقف شیبدار در دنیا با نام شینگل می‌پردازیم. تنوع بالایی که در طرح و رنگ سقف شینگل آسفالتی وجود دارد، ارزش و اهمیت استفاده از آن را بیشتر کرده است.

نصب سریع و بدون دردسر و همین طور ارزش اقتصادی این سقف شیبدار به دلیل ماندگاری بالا از دیگر موارد پر طرفدار بودن نصب این سبک سقف شیروانی بر روی ساختمان است. سقف شیبدار شینگل با جنس آسفالت و طول عمر بالا برای هر آب و هوایی مناسب بوده و در هر منطقه جغرافیایی کاربرد دارد. از دیگر مزایای سقف شیبدار شینگل سهولت و سرعت اجرا ،سبکی سقف بوده اشاره داشت.

معرفی انواع سقف شیبدار

انواع سقف شیبدار برای ساختمان‌های مختلف و بر اساس مصالح و طراحی به کار رفته در آنها دسته بندی شده‌اند. تفاوت در متریال سقف شیروانی و نحوه اجرای انواع سقف شیروانی از مهمترین دلایل این دسته بندی می‌باشد.

سقف شیروانی مدرن

سقف شیروانی مدرن هماهنگ با تکنیک‌های به روز دکوراسیون و طراحی خارجی و داخلی ساختمان بوده و بسیار در ساختمان‌های ویلایی کاربرد دارد.

سقف شیبدار فلزی

سقف شیبدار فلزی در برابر شرایط مختلف آب و هوایی بسیار مقاوم بوده و بسیار سبک و با قابلیت نصب راحت می‌باشد. ورقه‌های این نوع سقف شیبدار از جنس جنس آلمینیوم و روی و استیل می باشند که قابلیت بازیافت دارند.از معایب کاربرد سقف شیبدار فلزی می‌توان به تغییر شکل ظاهری در گذر زمان، تنوع مدل و ظاهر کم اشاره داشت.

سقف شیبدار تک‌ بر

 این سبک سقف شیبدار تنها یک ضلع داشته و پانل شیبداری که به یک دیوار بلند متصل شده است. آن را می‌توان به یک سقف شیروانی که از وسط به دو زاویه 45 درجه تقسیم شده تشبیه کرد. این قبیل سقف شیبدار بیشتر برای تراس و آلونک کاربرد دارد.

از مزایای کاربردی این سبک سقف شیبدار می‌توان به راحتی نصب آن، نیاز کمتر به مواد و مصالح، کمک به سرازیر شدن سریع برف و باران و در نهایت زیبایی ظاهری آن اشاره داشت. معایب استفاده از این سقف شیب دار در غیرکاربردی بودن آن برای مناطق طوفان خیز خلاصه شده است.

سقف شیبدار چهار‌بر

این سقف شیبدار که با عنوان سقف قرانسوی از آن یاد می‌کنند، از طراحی شامل ٤‌پانل که شیب دو تا از پانل‌ها دو‌برابر شیب دو پانل دیگر بوده و از به‌هم پیوستن‌شان سقفی با شیب ملایم برخوردار هستند.

از مزایای کاربردی آن می‌توان به استفاده از فضای زیاد زیر سقف بعنوان زیر شیروانی و امکان گسترش ساختمان در آینده اشاره داشت. اما این سبک سقف شیروانی و شیبدار در برابر بارش سنگین برف آسیب‌پذیر بوده است.

سقف‌ شیبدار چند بر

طول اضلاع تشکیل دهنده‌ی این سبک سقف شیبدار یکسان بوده و در تمامی جهان گسترده شده است. این بخش‌ها در قسمت فوقانی ساختمان به یکدیگر متصل می شوند تا تاج سقف را شکل دهند.

از مزایای کاربردی آن می‌توان به مقاومت بالایشان به نسبت سقف شیروانی و دیگر سقف‌های شیبدار اشاره داشت. سقف شیبدار متقاطع، ساده و نصفه از مدل‌های متنوع این سبک سقف شیبدار است.

سقف شیبدار چوبی

این سبک سقف شیبدار یادآور اولین کاربرد سقف شیروانی در ساختمان‌های مختلف است. در گذشته با دلیل در دسترس بودن مصالحی مثل چوب بیشتر از این سبک سقف شیبدار استفاده می‌شد. امروزه با استفاده از روکش‌های چوبی و دیگر مصالح مقاوم در برابر آتش و حوادث دیگر بر اهمیت کاربرد این سقف شیبدار افزوده‌اند.

سقف شیبدار چوبی در برابر زیبایی و ایجاد حس نوستالژی درطراحی ساختمان به مرور زمان دچار تغییر در شکل طاهری شده و مقاومت پایینی در برابر تغییرات آب و هوایی دارد.

سقف شیبدار سنگی

استفاده از رنگ‌های انواع مختلف سنگ در ساخت سقف شیبدار در طراحی انواع ساختمان‌ها با سقف شیروانی دیده می‌شود. مقاومت بالای این سبک سقف شیبدار در برابر آتش سوزی و تغییرات آب و هوایی از دلایل اصلی کاربرد سنگ در این سبک سقف شیروانی است. اما به نسبت دیگر سقف شیروانی و شیبدار از هزینه بالایی برخوردار است.

سقف شیبدار تایل

این نوع سقف شیبدار ساخته شده از تایل و سفال است. ظرافت و اصالت خاصی در این طراحی و معماری سقف ساختمان به وضوح دیده می‌شود. نیاز به نصب تخصصی و شکننده و حساس بودن مصالح این نوع سقف شیبدار از دلایل استفاده کمتر از آن می‌باشد.

سقف شیبدار ترکیبی

برای معرفی انواع جدید سقف‌ها و پوشش‌های شیبدار بام می توان به انواع لاستیکی، پلاستیکی و پلیمری اشاره داشت. به این مدل سقف شیبدار ترکیبی گفته می‌شود. سبک بودن، قابلیت اجرای ساده و همین طور تنوع رنگ و طرح از مزایای این نوع سقف شیروانی است.

دکمه بازگشت به بالا