بین الملل

هندبال نوجوانان جهان| صعود تاریخی نوجوانان ایران به مرحله یک هشتم نهایی

تیم هندبال نوجوانان ایران در مسابقات قهرمانی جهان با شکست بروندی گام به دور دوم مسابقات گذاشت.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری آنا، در آخرین روز برگزاری مرحله مقدماتی مسابقات قهرمانی هندبال نوجوانان جهان از ساعتی پیش تیم هندبال نوجوانان پسر ایران به مصاف بروندی رفت و این دیدار را با نتیجه ۲۴-۴۶ با پیروزی به پایان رساند تا با دو پیروزی و یک تساوی و ۵ امتیاز راهی مرحله یک هشتم شود.

ملی پوشان در این دیدار در حالی به مصاف تیم چهارم قاره آفریقا رفتند که خیال راحتی از صعود به مرحله اصلی مسابقات داشتند و البته بروندی هم‌تیمی نبود که بتواند کار هندبالیست‌های نوجوان ایران را سخت کند.

نیمه نخست این دیدار که به قضاوت برادران دوقلوی لونچار کروات برگزار شد، با نتیجه ۱۳-۲۴ به سود کشورمان به پایان رسید و در ادامه نیز بازیکنان با روند خوب خود این دیدار را با نتیجه ۲۴-۴۶ به پایان رساندند.
امیرحسین کرمی بهترین بازیکن این دیدار شناخته شد.

تیم هندبال نوجوانان ایران در دور مقدماتی موفق شد ابتدا سوئد، نایب قهرمان اروپا و یکی از قدرت‌های برتر جهان هندبال، را با نتیجه ۲۶-۲۶ متوقف کند و سپس در دیدار دوم روبروی جزایر فارو، قدرت پنجم اروپا، صف آرایی کرد و در یک بازی تماشایی موفق شد این تیم قدرتمند را ۲۷-۲۹ شکست دهد.

دیدار سوئد و جزایر فارو نیز پس از این دیدار برگزار می‌شود تا تکلیف دیگر تیم صعودکننده از این گروه مشخص شود. بازیکنان ایران در مرحله یک هشتم باید به مصاف آلمان و عربستان بروند که از گروه G به این مرحله صعود کردند.

دیدار‌های تیم هندبال کشورمان در مرحله یک هشتم دوشنبه و سه شنبه، ۱۶ و ۱۷ مرداد، برگزار می‌شود.

کارگروه خبری مقالات بین المللی

نویسنده اخبار بین‌المللی با تمرکز بر رویدادهای فضایی و نجومی جهانی. با دانش در زمینه اخبار فضایی، کشف‌های نجومی و پیشرفت‌های فضانوردی، به شما اخبار جذاب و تحلیل‌هایی را درباره رویدادهای فضایی، اکتشافات نجومی و تاثیرات آن‌ها بر جوامع ارائه می‌دهم. با استفاده از روش‌های تحلیلی و علمی، به شما دیدی جامع از تحولات فضایی و نجومی جهانی می‌دهم.
دکمه بازگشت به بالا