اجتماعی

فروش زمین‌های ولنجک و دماوند با جعل سند/ باند ۱۵ نفره منهدم شد

رئیس پلیس آگاهی تهران بزرگ از انهدام باند کلاهبرداری و جعل اسناد در تهران، خبرداد.

به گزارش باراناخبر، سرهنگ علی‌ ولیپور گودرزی در تشریح جزئیات این خبر گفت‌: با اقدامات اطلاعاتی کارآگاهان اداره سیزدهم پلیس آگاهی اطلاعاتی از فعالیت اعضای یک باند جعل اسناد املاک در تهران به دست آمد و رسیدگی به موضوع در دستورکار ماموران قرار گرفت. تحقیقات ابتدایی حاکی از آن بود که ۱۵ مرد جوان با همدستی یکدگیر قصد دارند تا با جعل اسناد، دو ملک بزرگ را در دماوند و  ولنجک به قیمت میلیاردی به شهروندان بفروشند.

وی افزود:‌ کارآگاهان در ادامه با بهره‌گیری از شیوه‌های کشف نوین جرم و اقدامات اطلاعاتی هویت متهمان را شناسایی کردند و متوجه شدند آنها علاوه بر جعل و فروش دو ملک مذکور، قصد دارند تا از افراد زیادی در تهران با جعل اسناد املاک کلاهبرداری کنند.   پس از کشف این سرنخ با روش‌های علمی و بررسی‌های تخصصی مخفیگاه‌های متهمان در نقاط مختلف شهر تهران  مورد شناسایی قرار گرفت.  

رئیس پلیس آگاهی تهران بزرگ با بیان اینکه هماهنگی با مقام قضایی برای دستگیری این افراد انجام شد، گفت: ماموران پلیس آگاهی در ماموریت‌های جداگانه راهی مخفیگاه متهمان شده و آنها را در عملیات‌های جداگانه دستگیر و برای تحقیقات ابتدایی به اداره سیزدهم پلیس آگاهی تهران بزرگ منتقل کردند.

ولیپور گودرزی با بیان اینکه در مجموع ۱۵ نفر که اقدام به تشکیل این باند کرده بودند، در عملیات‌های جداگانه دستگیر و به مقر انتظامی منتقل شدند، گفت: این افراد که سردسته باند نیز در میانشان قرار داشت، تحت بازجویی قرار گرفته و در جریان آن به جرم خود مبنی بر جعل اسناد و جعل اسناد املاک در شهر دماوند و محدوده ولنجک در تهران اعتراف کردند.

به گفته وی با صدور قرار قانونی از سوی مرجع قضائی متهمان برای کشف جرائم احتمالی و شناسایی سایر شکات دیگر در اختیار کارآگاهان اداره سیزدهم پلیس آگاهی قرار دارند و پس از تکمیل پرونده برای ادامه روند رسیدگی به جرم روانه دادسرا می‌شوند.

رئیس پلیس آگاهی تهران بزرگ همچنین با اشاره به این پرونده گفت:‌لازم است مردم هنگام خرید و فروش املاک فریب قیمت‌های کاذب و ارزان را نخورند و حتما معاملات خود را با انجام استعلام و در مراکز معتبر و مورد تایید اتحادیه انجام دهند.

انتهای پیام

گروه تحریریه علوم اجتماعی

تحلیل‌گر مسائل اجتماعی با نگاهی منصفانه به تفاوت‌های اجتماعی و تبعیضات نژادی.
دکمه بازگشت به بالا