آموزش خرید اینترنتی فرش

صفر تا صد نحوه خرید فرش اینترنتی

آیا میخواهید به نحوه خرید فرش اینترنتی پی ببرید؟ آیا از اعتماد کردن به فروشگاه های اینترنتی فرش هراس دارید؟ آیا میخواهید اینترنتی فرش بخرید اما اعتماد ندارید؟ آیا به دنبال راهنمای خرید اینترنتی فرش هستید؟ همه این مطالب را برای شما در قالب این متن آماده ساخته ایم. با استفاده از این متن قطعا بسیاری از سوالات خود را پاسخ خواهید گرفت. ما به صورت مرحله به مرحله شما را در فرایند و قالی راهنمایی خواهیم کرد.

آموزش جستجو و پیدا کردن فروشگاه های اینترنتی فرش

یکی از مهم ترین مسائل در نحوه خرید اینترنتی فرش، اصول پیدا کردن فروشگاه های اینترنتی فرش است. اینکه چگونه باید به فروشگاه های معتبر و با قدمت بالا رسید. به همین دلیل در این بند از متن و در اولین گام در آموزش نحوه خرید فرش اینترنتی میخواهیم شما را با روش های اصولی سرچ و جستجو برای رسیدن به فروشگاه های اینترنتی فرش آشنا کنیم.

شما برای دسترسی به فضای اینترنت باید از طریق مرورگر اقدام کنید. محدودیتی در استفاده از مرورگر ها نیست و شما می توانید از طریق لپ تاپ، کامپیوتر، تبلت و مویابل وارد فضای مرورگر شوید. مرورگر های مختلفی در بازار موجود هستند که از معروف ترین آنها می توان به گوگل کروم، فایرفاکس، مایکروسافت ادج، آپرا و سافاری اشاره کرد. وارد فضای هر کدام از مرورگرها که شدید، با یک باکس سرچ روبرو خواهید بود که می توانید خواسته خود از اینترنت را در آن بنویسید.

شاید این مطلب را خیلی خیلی ابتدایی گفتیم ولی برای آن دلیل داریم اینکه خیلی ها با این اصطلاحات آشنا نیستند ولی در عین حال میخواهند به صورت اینترنتی فرش بخرند. بگذریم!

روش اصولی برای پیدا کردن بهترین فروشگاه های اینترنتی فرش این است که محصولات مد نظر خود را در مرورگر سرچ کنید. برای مثال اگر فرش ۷۰۰ شانه میخواهید باید فرش ۷۰۰ شانه سرچ کنید، اگر فرش مدرن میخواهید باید فرش مدرن سرچ کنید. به هر حال هر چه با جزئیات بیشتری سرچ کنید، به نتیجه مطلوب تری خواهید رسید. برای مثال جستجوی فرش ماشینی کاشان بسیار هدفمندتر از جستجوی کلمه فرش خواهد بود.

حالا با تعدادی نتیجه در صفحه اول نتایج گوگل آشنا خواهید شد. فروشگاه های اینترنتی فرشی که سابقه خوبی در فروش اینترنتی فرش دارند، به ترتیب از بالا به پایین ردیف می شوند. هر کدام از فروشگاه ها بالاتر باشند، یعنی قدمت و سابقه بهتری دارند. پس با هم مرور می کنیم که در ابتدا باید محصول مدنظر خود را جستجو کنیم » سپس از بین نتایج مختلف در صفحه اول بالاترین ها را باز کنیم » حالا می توان برای خرید فرش به صورت اینترنتی اقدام کرد.

آموزش اعتماد کردن به فروشگاه های اینترنتی فرش

حالا سوال پیش می آید که آیا می توان به همه فروشگاه های اینترنتی که صفحه اول هستند اعتماد کرد؟ تقریبا باید گفت بله، چون الگوریتم های گوگل به گونه ای است که از بین فروشگاه های معتبر و با قدمت چندین ساله، نتایج صفحه اول را انتخاب می کند. بنابراین اکثر این فروشگاه ها قابل اعتماد هستند. اما برای اینکه در اعتماد به فروشگاه محکم کاری شود، بهتر است که موارد زیر را حتما در نظر داشته باشید.

ما از اینجا به بعد را میخواهیم بر طبق توصیه هایی که پلیس فتا برای ما دارد پیش برویم. طبق آمارها بیشترین مشکلات در تحویل کالا در سایت های درج آگهی پیش آمده است. اکثر فروشگاه های اینترنتی تخصصی فرش، توانسته اند در جلب رضایت مشتریان موفق باشند، اما در این بین نیز گاها مشکلاتی دیده می شود. روزانه هزاران نفر بدون مشکل به صورت اینترنتی فرش می خرند، و شما هم می توانید با کمی شجاعت و دانش، از بستر اینترنتی برای خرید فرش استفاده نمایید. حالا طبق در هنگام مراجعه به یک فروشگاه اینترنتی باید موارد زیر را در نظر بگیرید:

·         یک فروشگاه اینترنتی باید معتبر و امن باشد.

برخی از سایت ها ممکن است به دلیل عدم رعایت پروتکل های امنیتی، برای اطلاعات محرمانه شما ایجاد مشکل کنند. بهترین راه برای اطمینان از من بودن فروشگاه اینترنتی بررسی آدرس سایت است. آدرس سایت باید با (https://) آغاز شود. سایت هایی که با این پیشوند آدرس آنها آغاز می شود، یعنی دارای گواهی نامه امنیتی (SSL) هستند و برای خرید و گشت و گذار امن هستند. اگر نمی توانید تشخیص دهید، احتمالا علامت هایی مثل قفل و یا رنگ هایلایت سبز را در گوشه مرورگر خود می بینید. این مورد را در نحوه خرید فرش اینترنتی بسیار جدی بگیرد.

·         از نماد اعتماد الکترونیکی مطمئن شوید.

نماد اعتماد الکترونیکی یک نماد معتبر و رسمی است که از وزارت صمت به صاحبان مشاغل اینترنتی اعطا می شود. نماد اعتماد الکترونیکی با یک یا دو ستاره باید در فروشگاه های اینترنتی معتبر دیده شود. توجه داشته باشید که صرفا عکس نماد، به معنی داشتن نماد نیست. شما می توانید با کلیک کردن بر روی نماد اعتماد الکترونیکی اطلاعات فروشنده و صاحب فروشگاه ها را ملاحظه بفرمایید. حتما یادتان باشد که اطلاعات نماد را با اطلاعات و آدرس فروشگاه تطبیق دهید.

به توصیه پلیس فتا اگر دیدید شرایط یک خرید بیش از اندازه ایده آل و عالی به نظر می رسد، احتمالا کاسه ای زیر نیم کاسه است. حتما برای اینکه در این دام نیفتید ابتدا نماد اعتماد الکترونیکی را بررسی کنید و سپس در صفحه نماد کسب و کار می توانید تعداد شکایت های راجع به آن را مشاهده کنید. در صورتی که از این موضوع اطمینان حاصل کردید، حالا می توانید به خرید بپردازید. یک فروشنده مطمئن و معتبر هیچگاه برای شما تله نمی گذارد!

·         در هنگام پرداخت اینترنتی حواستان باشد!

برای پرداخت پول در نحوه خرید فرش اینترنتی، بهتر است گزیه پرداخت درب منزل را انتخاب کنید. این کار سبب می شود که محصول را هر وقت تحویل گرفتید، درصدی از پول یا کل آن را برای فروشنده پرداخت خواهید کرد. اگر فروشگاهی این امکان را نداشت که پرداخت حضوری انجام شود، حتما باید دقت کنید که برای پرداخت آنلاین پول، به یک درگاه مطمئن وصل می شوید. آدرس های قطعی شاپرک، بانک پارسیان، به پرداخت ملت و بانک پاسارگاد را قبل از خرید ببینید تا به محض منتقل شدن به درگاه بانکی، از اصل بودن آن مطمئن شوید.

همچنین برای اینکه اعتماد کنید، یکبار تمامی اطلاعات خود را به صورت اشتباه وارد کنید، درگاه های تقلبی نمی توانند خطای اشتباه بودن اطلاعات بانکی را برای شما ارسال کنند ولی درگاه های معتبر به علت اتصال به بانک مرکزی خطای اطلاعات نادرست را برای شما برمی گردانند. پرداخت پول هم در نحوه خرید فرش اینترنتی بسیار مهم است و شما باید در این قضیه خیلی خیلی دقت داشته باشید. حالا با توجه به اینکه در راهنمای خرید اینترنتی فرش متوجه شدید که باید چگونه به یک فروشگاه اعتماد کرد، بهتر است حالا به سراغ آموزش خرید اصولی یک فرش باکیفیت برویم.

آموزش خرید اصولی فرش با کیفیت بالا از اینترنت

در یک فروشگاه معتبر خارجی یک فرش به عرضه گذاشته شد. وقتی مشتری آن را تحویل گرفت اندازه یک کف دست قالی تحویل گرفته بود. پس اگر میخواهید در نحوه خرید فرش اینترنتی این اتفاق برای شما نیفتد، ادامه این بند را با دقت بخوانید.

·        مشخصات فرش را قبل از خرید حتما بخوانید!

در هر سایت یا فروشگاه اینترنتی که وارد شدید، حتما مشخصات فرش را بررسی کنید. اگر مشخصات فرش در صفحه محصول ذکر نشده باشد، از خرید خودداری کنید. مهمترین مشخصات قبل از خرید که باید از آن مطلع شوید، تعداد شانه و تراکم، کیفیت بافت، دستگاه بافنده و الیاف نخ خاب می باشد.

·        به الیاف فرش ماشینی دقت کنید.

یکی از مولفه هایی که در کیفیت فرش ماشینی تاثیرگذار است، کیفیت الیاف یا کیفیت مواد اولیه است. حتما در فروشگاه بررسی کنید که فرش ماشینی مورد نظر شما از چه الیافی بافته شده است. هم اکنون الیاف اکریلیک، الیاف بایر آلمان بهترین الیاف موجود در صنعت برای تولید انواع فرش ماشینی هستند. البته قیمت این فرش ها بالاتر از دیگر فرش هایی است که با الیاف متفاوت بافته شده اند. دومین الیاف که گفته می شود قرار است جای الیاف اکریلیک را در صنعت بگیرید، الیاف پلی استر معروف به ابریشم مصنوعی است. الیاف پلی استر بعد از الیاف ذکر شده بهترین الیاف برای استفاده در نخ خاب هستند. همچنین در صنعت از الیاف پلی استر و پنبه در نخ تار و پود برای فرش های با کیفیت استفاده می کنند.

·        به تطابق تعداد شانه و تراکم دقت کنید.

یکی از مواردی که خریداران در هنگام خرید فرش به آن دقت نمی کنند، تطابق تعداد شانه و تراکم است. این نکته که هر چه تعداد شانه بالاتر برود، ظرافت فرش بیشتر است و در نتیجه فرش ماشینی ما دارای کیفیت بیشتری خواهد بود، درست است ولی یک نکته مهمی وجود دارد این است که تعداد شانه و تراکم باید با هم هماهنگ باشند تا یک فرش با کیفیت داشته باشیم. برای مثال برای خرید فرش  ۷۰۰ شانه و خرید فرش 1200 شانه هم اکنون با تراکم ۲۵۵۰ واقعی در بازار موجود است.

پس ار فرش ۷۰۰ شانه دیدید که با تراکم ۱۵۰۰ به عرضه رسیده است، پس یک فرش کم کیفیت است که با دستگاه های تبدیلی یا قدیمی بافته شده است. تراکم واقعی فرش های ۷۰۰ شانه، ۱۰۰۰ شانه، ۱۲۰۰ شانه، ۱۵۰۰ شانه به ترتیب ۲۵۵۰، ۳۰۰۰، ۳۶۰۰ و ۴۵۰۰ می باشد. حتما در نحوه خرید فرش اینترنتی، به این تطابق اهمیت دهید تا یک فرش درجه یک و با کیفیت بالا تحویل بگیرید. در غیر اینصورت از خرید سرباز زنید.

·        آخرین نکته، دستگاه بافنده فرش ماشینی است

در هنگام خرید اینترنتی فرش ماشینی به خاطر داشته باشید که بررسی کنید فرش مورد نظر با چه دستگاهی بافته شده است. دستگاه بافنده مهمترین عامل برای تشخیص یک فرش اصل و با کیفیت است. فرش ۷۰۰ شانه با استفاده از دستگاه بافنده HCPx2 بافته می شود و فرش های ماشینی از جمله ۱۰۰۰ شانه، ۱۲۰۰ شانه و ۱۵۰۰ شانه با استفاده از دستگاه های سری HCI تولید می شوند.

مابقی دستگاه ها تقریبا برای تولید فرش هایی با تعداد شانه و تراکم پایین به کار می روند، چون قدیمی هستند. برخی از کارخانه های غیر مجاز، با استفاده از تبدیل دستگاه های قدیمی اقدام به تولید فرش با تعداد شانه بالا می کنند که با رجوع به نکته پاراگراف قبل، با چک کردن تطابق تعداد شانه و تراکم می توانید به تبدیلی بودن دستگاه پی ببرید.

مزایای خرید اینترنتی فرش

بعد از اینکه مرحله به مرحله با اصول نحوه خرید فرش اینترنتی آشنا شدیم، بهتر است هم اکنون با مزیت هایی که خرید اینترنتی نسبت به خرید های دیگر دارد، آشنا شویم.

دردسرهای کمتری برای خرید اینترنتی فرش دارید!

شما وقتی میخواهید برای خرید اقدام کنید، باید لباس های مناسب بپوشید، آماده شوید، پروتکل های بهداشتی را رعایت کنید مثل ماسک زدن، وسیله نقلیه آماده کنید و خودتان را طی یک مدت مشخص به مقصد برسانید. حالا همه اینها را کنار بگذارید و با یک کلیک خرید اینترنتی فرش را انجام دهید. همه این دردسرها در خرید اینترنتی تقریبا وجود خارجی ندارند.

اگر بخواهید به یک مرکز خرید فرش در شهر خود بروید، قطعا با مشکلاتی از جمله آلودگی هوا، ترافیک، شلوغی مسیر و شلوغی فروشگاه مواجه خواهید شد. با خرید اینترنتی در ترافیک نمی مانید. نه تنها در ترافیک بلکه در هیچ شلوغی نخواهید ماند. اگر دیک فروشگاه اینترنتی، هزاران نفر آنلاین باشند شما تنها خواهید بود و هیچ مشتری دیگری را نخواهید دید.

در هزینه های خود صرفه جویی می کنید.

برای خرید اینترنتی دیگر نیازی به حمل خودرو یا موتور نیست و بدین ترتیب شما هزینه سوخت نخواهید داشت. به علاوه به خاطر کم بودن قیمت در فروشگاه های اینترنتی نسبت به فروشگاه های حضوری، شما بیشتر پول می توانید ذخیره کنید.

زمان خود را از دست نمی دهید.

در مراجعه برای خرید حضوری فرش، وقت زیادی را ممکن است در ترافیک، منتظر ماندن وسیله نقلیه، رسیدن به مقصد و غیره از دست بدهید. با خرید اینترنتی این مزیت برای شما هست که به صورت قابل توجهی وقت ذخیره خواهید کرد.

امکان بررسی چند فروشگاه به صورت همزمان

یکی از مواردی که در خرید حضوری فرش تقریبا غیر ممکن است، بررسی چندین فروشگاه فرش به صورت همزمان و مقایسه محصولات، کیفیت و قیمت با یکدیگر است. با استفاده از اینترنت، می توانید همزمان در چندین فروشگاه اینترنتی حاضر باشید و به مقایسه قیمت و کیفیت محصولات بپردازید.

دکمه بازگشت به بالا