بین الملل

تداوم تنش و درگیری بعد از شکست سنگین اردوغان در انتخابات ترکیه

تداوم تنش و درگیری بعد از شکست سنگین اردوغان در انتخابات ترکیه

حامیان حزب عدالت و توسعه رجب طیب اردوغان، رئیس‌جمهور ترکیه شامگاه سه‌شنبه با حامیان حزب دموکراسی و پیشرفت (DEVA) در منطقه پرواری شهر سیرت درگیر شدند.

به گزارش گروه سیاست خبرگزاری علم و فناوری آنا، این درگیری در پی پیروزی نامزد حزب عدالت و توسعه بر رقیب خود از حزب دموکراسی و پیشرفت با کسب ۵۲ درصد آرا در مقابل ۴۰ درصد در انتخابات محلی این منطقه در روز یکشنبه بود.

بنا بر اعلام فرمانداری،‌ در جریان این درگیری پنج نفر مجروح شدند و یکی از آن‌ها بر اثر جراحات وارده درگذشت.

بنا بر اعلام فرمانداری، پلیس در حال بررسی این حادثه است و تاکنون شش مظنون را بازداشت کرده است. همچنین به دلایلی امنیتی تا صبح پنجشنبه در منطقه پرواری دستور منع رفت‌وآمد صادر شده است.

حزب عدالت و توسعه رجب‌ طیب اردوغان، رئیس‌جمهور ترکیه در انتخابات محلی این کشور در مجموع متحمل شکست سنگینی شد و نامزد‌های جناح‌ مخالف در بسیاری شهرها به‌ویژه شهرهای بزرگ پیروز شدند.

همچنین روز سه‌شنبه پس از آن‌که دادگاهی شهردار منتخب وان که از حزب برابری و دموکراسی خلق‌ها بود را رد صلاحیت کرد، اعتراضات در این شهر و نقاط دیگر ترکیه گسترش یافت.

بنا بر تصاویر منتشر شده، معترضان همچنین در شهرهای باتمان و حکاری با پلیس درگیر شده‌اند.

کارگروه خبری مقالات بین المللی

نویسنده اخبار بین‌المللی با تمرکز بر رویدادهای فضایی و نجومی جهانی. با دانش در زمینه اخبار فضایی، کشف‌های نجومی و پیشرفت‌های فضانوردی، به شما اخبار جذاب و تحلیل‌هایی را درباره رویدادهای فضایی، اکتشافات نجومی و تاثیرات آن‌ها بر جوامع ارائه می‌دهم. با استفاده از روش‌های تحلیلی و علمی، به شما دیدی جامع از تحولات فضایی و نجومی جهانی می‌دهم.
دکمه بازگشت به بالا