اقتصادیکسب و کار برتر ایرانی

بهترین خرید ارز دیجیتال کوتاه مدت

خرید ووچر پرفکت مانی یکی از سودبخش‌ترین روش‌های سرمایه گذاری در تمام دنیا است. بازار کریپتوکارنسی یک بازار غیر متمرکز است که از رمز ارزهای مختلفی تشکیل می‌شود. این رمز ارزها بر خلاف پول‌ها و ارزهای ملی که توسط بانک‌ها مدیریت می‌شوند، مبتنی بر یک شبکه بلاکچین هستند. با توجه به اینکه تعداد ارزهای دیجیتال در حال افزایش است، این موضوع می‌تواند پیدا کردن ارز دیجیتال برای سرمایه گذاری کوتاه مدت را کمی سخت و دشوار کند.

ارزهایی که بتوان از آن‌ها در معاملات اسکالپ یا روزانه سود قابل توجه‌ای به دست آورد، جزو رمز ارزهای مناسب برای سرمایه گذاری کوتاه مدت هستند. یک نوسان گیر یا اسکالپر حرفه‌ای باید از نوسانات ارزها در طی روز استفاده کند تا به سود برسد، اما تعداد کمی از ارزها نوسانات خوبی را روزانه تجربه می‌کنند. به همین دلیل ما در این مطلب سعی کردیم بهترین ارز دیجیتال برای خرید کوتاه مدت را معرفی کنیم. همراه ما باشید.

آشنایی با انواع معاملات کوتاه مدت

در پیدا کردن ارز دیجیتال برای سرمایه گذاری کوتاه مدت، اول باید موضع خود را مشخص کنید؛ معاملات روزانه انواع مختلفی دارند و شما باید سبک معاملاتی‌تان را مشخص کنید تا بتوانید بر اساس آن، مناسب‌ترین ارزها را پیدا و با تزریق سرمایه به آن‌ها، سود به دست آورید. هر چه یک معامله کوتاه‌تر باشد، ریسک ورود به آن بیشتر است. در زیر به انواع روش‌های معاملاتی کوتاه مدت می‌پردازیم و توضیحاتی در موردشان خواهیم داد:

معاملات روزانه

یکی از بهترین روش‌های سرمایه گذاری در ارز دیجیتال و ووچر پرفکت مانی برای کوتاه مدت، معاملات روزانه است. در این روش باید روندهای رمز ارزها را زیر نظر بگیرید و به صورت روزانه بازار کریپتو کارنسی را رصد کنید. بازار ارزهای دیجیتال در تمام ساعات روز فعال است و همین ریسک انجام معاملات روزانه را افزایش می‌دهد. ممکن است در ساعت خاصی از روز که خواب باشید، مشغول خوش‌گذرانی با دوستان‌تان باشید یا هر چیزی شبیه به این، نوسانی غیر قابل انتظار در رمز ارزی که سرمایه‌تان را به آن وارد کردید ایجاد شود و دارایی‌تان از بین برود. پس مهمترین اصل در معاملات روزانه رصد مداوم بازار است تا از نوسان‌های غیر قابل پیشبینی جلوگیری کنید.

معاملات اسکالپینگ

در معاملات اسکالپینگ معامله‌گر با تشخیص جهت حرکت رمز ارزها، معامله را روی آن‌ها باز و سپس با تغییر جهت نمودار ارز، معامله را تمام می‌کند. هر چند سودهای معاملات اسکالپینگ کم است اما معامله‌گر اسکالپر در طی روز معاملات مختلفی را انجام می‌دهد و سودی که از طریق آن‌ها به دست می‌آورد، زیاد و قابل توجه است.

مهمترین اصل برای رسیدن به سود در معاملات اسکالپینگ توانایی مدیریت زمان است. شما باید بتوانید مناسب‌ترین موقعیت در بازار را پیدا کنید و خیلی سریع وارد یک سهم شوید، همچنین باید مناسب‌ترین زمان برای خروج از سهم را هم بشناسید و از معامله خارج شوید تا سود تبدیل به ضرر نشود.

معاملات نوسان گیری

در روش نوسان‌گیری تریدر و Perfect Money، بهترین ارز دیجیتال برای سرمایه گذاری کوتاه مدت را شناسایی می‌کند، روند آن را تشخیص می‌دهد و همسو با روند می‌شود تا بتواند از نوسانات آن سود به دست آورد. ابزارهای تحلیل تکنیکال در معاملات نوسان‌گیری اهمیت زیادی دارند؛ شما باید به روش معاملات پرایس‌اکشن و همچنین انواع اندیکاتورها مثل RSI یا مسلط شوید تا بتوانید جهت یک ارز را به درستی تشخیص دهید و با تزریق سرمایه به آن، سود کنید.

قیمت در نمودار ارزهای دیجیتال رفتار مشخصی دارد و در هر بازه زمانی مشخص نیز این رفتار را تکرار می‌کند. نوسانگر حرفه‌ای با شناخت رفتار نمودار و تشخیص زمان مناسب، سرمایه خود را وارد ارز می‌کند تا به سود برسد.

مزیت‌های سرمایه گذاری کوتاه مدت

مزیت‌های سرمایه گذاری کوتاه مدت چیست و چرا معامله‌گرهای بازار کریپتو، به جای تریدهای طولانی مدت، به تریدهای کوتاه مدت تمایل دارند؟ این موضوع چند دلیل دارد که در زیر به بررسی و توضیح آن‌ها می‌پردازیم:

  • سرمایه گذاری بلند مدت را نمی‌توان به عنوان شغل اصلی در نظر گرفت اما کسانی که می‌خواهند معامله در بازار ارزهای دیجیتال را به عنوان شغل اصلی‌شان انتخاب کنند، با معاملات کوتاه مدت می‌توانند این کار را انجام دهند.
  • انعطاف‌پذیری معاملات کوتاه مدت بالا است و شما می‌توانید در هر بازه زمانی که دوست داشتید بازار را رصد کنید و با شناخت بهترین ارز دیجیتال برای سرمایه گذاری کوتاه مدت، سود کسب کنید.
  • با تریدهای کوتاه مدت مهارت تریدر در معاملات بیشتر می‌شود و در بازار حرفه‌ای‌تر خواهد شد.
  • سود یا زیان در معاملات کوتاه مدت کم است، پس ریسک از بین رفتن سرمایه به صورت کامل در یک معامله کاهش چشمگیری پیدا می‌کند.
  • معامله‌گر کوتاه مدت می‌تواند سرمایه خود را زمانی که بازار شرایط نامناسبی دارد خارج کند و سپس دوباره در زمان مناسب وارد بازار شود تا ریسک از دست دادن سرمایه را کم کند.

چه کسانی می‌توانند سرمایه گذاری کوتاه مدت کنند؟

مهمترین ویژگی شخصیتی در معامله‌گرهای کوتاه مدت، توان پذیرش ریسک و تحمل استرس بالا است. اگر نمی‌توانید ریسک یک معامله را بپذیرید یا استرس آن را تحمل کنید، شما فرد مناسبی برای معاملات پر از ریسک کوتاه مدت نیستید. همچنین توانایی کنترل هیجان جزو مهمترین ویژگی‌های شخصیتی معامله‌گران کوتاه مدت است. آن‌ها باید بتوانند بر اساس تحلیل خود پیش بروند.

معاملات کوتاه مدت فقط مخصوص حرفه‌ای‌های بازار کریپتوکارنسی است؛ پس اگر حس می‌کنید هنوز دانش و مهارت کافی برای انتخاب ارز دیجیتال برای سرمایه گذاری کوتاه مدت ندارید، بهتر است با شرکت در کلاس‌های آموزشی، مهارت‌تان را افزایش دهید و سپس وارد بازار کریپتوکارنسی شوید. این بازار همیشه فرصت‌های خوبی را در اختیار سرمایه گذارها می‌گذارد، پس نگران از دست دادن فرصت‌ها نباشید و بیشتر روی افزایش آگاهی‌تان در مورد این بازار تمرکز کنید.

در سرمایه گذاری‌های کوتاه مدت اثر زیادی ندارد، پس اگر می‌خواهید به یک معامله‌گر روزانه، اسکالپر یا نوسان‌گیر تبدیل شوید، بیشتر روی افزایش توانایی‌ها در تحلیل تکنیکال تمرکز کنید. شما باید یک روش معاملاتی خاص هم برای خود انتخاب کنید که کمترین درصد اشتباه را دارد و بر اساس آن در بازار وارد معاملات رمز ارزها مختلف شوید.

نکات مهم در خرید ارز دیجیتال برای معاملات کوتاه مدت

کافی است به چند نکته مهمی که در ادامه مطرح می‌کنیم در برای سرمایه گذاری کوتاه مدت دقت شود تا بیشتر سود و کمترین میزان ضرر را در بازار از آن خود کنید.

در ساعات مناسبی از روز معامله کنید

در ساعاتی از روز معامله کنید که امکان رصد مداوم بازار را دارید. در روزهایی که قرار است از اینترنت و رایانه یا موبایل خود دور باشید، معاملات کوتاه مدت انجام ندهید چرا که ممکن است از بازار غافل بمانید و ضرر کنید. در زمان‌هایی که می‌خواهید بخوابید هم از انجام معاملات کوتاه مدت صرف نظر کنید؛ مگر اینکه تحلیل‌تان قدرتمند باشد و مطمئن باشید که جهت بازار بر اساس پیش‌بینی شما خواهد بود.

از تحلیل فروشان خرید نکنید

بعضی از کانال‌های تلگرامی یا وب‌سایت‌های مختلف در ازای تحلیل‌ بازار کریپتوکارنسی مبلغی را از کاربران خود دریافت می‌کنند. شاید سودی که از طریق این تحلیل‌ها به دست می‌آورید زیاد باشد اما به علم و دانش شما کمکی نمی‌کند. شما باید خودتان به بازار مسلط شوید و با دانش و مهارتی که به دست می‌آورید، تحلیل‌های قدرتمندی انجام دهید و بتوانید ارز دیجیتال برای سرمایه گذاری کوتاه مدت را پیدا کنید. پس هزینه‌ای که قرار است صرف خرید تحلیل از این افراد کنید را برای آموزش کنار بگذارید و مطمئن باشید که نتیجه‌ای بهتر و بزرگتر برایتان به ارمغان می‌آورد.

بازار را به صورت گروهی تحلیل کنید

جهت پیدا کردن بهترین ارز دیجیتال برای سرمایه گذاری کوتاه مدت می‌توانید به صورت گروهی با تریدرهای حرفه‌ای همکاری کنید. قطعا شما امکان رصد کامل ارزهای بازار را ندارید چون تعداد بالایی دارند. ممکن است شما ارزی را تحلیل کنید که در موقعیت مناسبی برای ورود نیست ولی در همان لحظه، ارزی دیگر فرصتی برای ورود در اختیارتان می‌گذارد. اگر به صورت فردی تحلیل انجام دهید از این فرصت جا می‌مانید؛ اما اگر به صورت گروهی تحلیل بازار را انجام دهید، هر یک از تریدرها تعدادی از ارزهای مستعد رشد را بررسی می‌کند و با این کار بسیاری از فرصت‌های بازار را از دست نخواهید داد.

از افراد با تجربه کمک بگیرید

اگر هنوز در اول راه تحلیل کوتاه مدت ارزهای دیجیتال هستید، از افراد با تجربه و حرفه‌ای که مدت زیادی در بازار فعالیت داشتند، کمک بگیرید. این افراد از نظر ذهنی به شما در حل مشکلات‌ کمک خواهند کرد تا خیلی زود به مهارت و دانش کافی برای انجام معاملات به صورت فردی دست پیدا کنید. پیدا کردن ارز دیجیتال برای سرمایه گذاری کوتاه مدت یک انتخاب مهم است که باید جدی گرفته شود و در صورت نیاز مشاوره دریافت کنید.

به ارزهایی با تحلیل فاندامنتالی خوب وارد شوید

هر چند مهمترین تحلیل برای معامله‌گرهای کوتاه مدت تحلیل تکنیکال است اما اگر بتوانید ارز مورد نظر را از لحاظ تحلیل بنیادی و فاندامنتالی هم بررسی کنید، اطمینان‌تان برای ورود به آن بیشتر می‌شود. یک تریدر حرفه‌ای همواره باید به دنبال دلایل بیشتری برای ورود به یک سهم باشد و تحلیل فاندامنتالی دلایلی قدرتمند برای انجام این کار به شما می‌دهد.

چه ارزی بخریم سود کنیم؟

در این مطلب نکاتی که باید برای ورود به معاملات کوتاه مدت بدانید را بررسی و شما را با انواع این معاملات آشنا کردیم. همچنین رمز ارزهای مختلفی را هم به شما معرفی کردیم که خریداران آن‌ها در بازه‌های زمانی مختلف سود بسیار زیادی کرده‌اند.

در پاسخ به این سوال که چه ارزی بخریم که سود کنیم باید بگوییم شما باید مهارت و دانش خود را در تحلیل بازار افزایش دهید. مهمترین مهارتی که شما برای شناخت یک ارز دیجیتال مناسب برای سرمایه گذاری کوتاه مدت به آن نیاز دارید، تحلیل تکنیکال است. اگر بتوانید مهارت خود را در تحلیل تکنیکال بالا ببرید و روش معاملاتی خودتان را ایجاد و از آن برای معاملات مختلف استفاده کنید، بدون شک بسیاری از فرصت‌های رشد بازار را از آن خود خواهید کرد. شما تجربه معامله ارز دیجیتال برای سرمایه گذاری کوتاه مدت را دارید؟

ارز دیجیتال برای سرمایه گذاری کوتاه مدت را چگونه پیدا کنیم؟

شما باید به ابزارهای تحلیل بازار کریپتوکارنسی آشنا باشید. زیرا اگر نتوانید روند یک رمزارز را در آینده پیش‌بینی کنید در معاملات خود دچار خطا خواهید شد. بهترین ابزار برای تحلیل کوتاه مدت، تحلیل تکنیکال است.

آیا سرمایه‌گذاری کوتاه مدت در ارز دیجیتال سودآور است؟

توجه داشته باشید سرمایه‌گذاری کوتاه مدت نسبت به سرمایه‌گذاری بلند مدت ریسک بیشتری دارد. زیرا تعداد معاملات بیشتر است و تنها در صورتی که تخصص کافی داشته باشید سرمایه گذاری کوتاه مدت می‌تواند برای شما سودآور باشد.

بهترین ارز دیجیتال برای سرمایه گذاری کوتاه مدت کدام است؟

در حال حاضر رمزارزهای زیادی وجود دارند که می‌توانند برای سرمایه‌گذاری کوتاه مدت مناسب باشند. برخی از آن‌ها عبارت است از: اتریوم، استلار، لایت کوین، کاردانو، الگوراند، آوه و …

دکمه بازگشت به بالا