ورزشی

بازیکنان و مربی ایران پس از شکست مقابل چک چه گفتند؟

آفتاب‌‌نیوز :

تیم ملی والیبال ایران در چهارمین دیدارش در رقابت‌های انتخابی المپیک از ساعت ۱۶ و ۳۰ دقیقه به مصاف چک رفت و سه بر یک (۲۵ بر ۱۷، ۲۵ بر ۲۲، ۲۱ بر ۲۵ و ۲۵ بر ۲۰) نتیجه را واگذار کرد.

واسینا: عملکرد خوبی داشتیم/ داور اشتباه داشت

وکاس واسینا بازیکن شماره ۱۱ تیم والیبال جمهوری چک پس از دیدار مقابل ایران اظهار کرد: مسابقه بسیار خوبی بود و می‌دانستیم تیم ایران بازی خوبی را از خود به نمایش خواهد گذاشت. در سرویس و حمله عملکرد خوبی داشتیم و در این مسابقه به پیروزی رسیدیم. با این برد برای بازی بعدی آماده خواهیم شد.

وی در خصوص عملکرد داوران این مسابقه نیز افزود: در ورزش هر شخصی گا‌ها اشتباهاتی را مرتکب می‌شود، اما فکر می‌کنم که چینش داوران این مسابقه اشتباه بود. بعضی مواقع اشتباهات داوری به ضرر ایران و بعضی مواقع به زیان تیم جمهوری چک بود، اما بیشتر اشتباهات به ضرر تیم ایران بود.

نصری: به امید خدا عملکردمان بهتر شود

مبین نصری دریافت کننده قدرتی تیم ملی والیبال ایران پس از شکست مقابل جمهوری چک گفت: متاسفانه نتیجه بازی را واگذار کردیم، تمام تلاشمان را در مسابقه انجام دادیم، اما نشد. همه جنگیدند، ولی داوری خیلی تیم ایران را اذیت کرد و به نفع چک سوت زد. انشالله بازی با ایتالیا بهترین عملکرد را داشته باشیم.

خانزاده: چک نیم قدرتمندی است

پوریا حسین‌خانزاده پس از شکست مقابل جمهوری گفت: بازی بدی نبود، تیم چک تیم قدرتمندی است و با تیم‌های بزرگ جهان خوب بازی می‌کند و تیم‌هایی مثل ایتالیا و برزیل را برده است. این تیم مقابل ایران با تمام قدرت بازی کرد. ست اول و دوم یکم اشتباه داشتیم، اما زیاد نبود. در ست چهارم هم خوب بازی کردیم. دو، سه اشتباه داوری وجود داشت که در تمرکز بازیکنان ایران تاثیر گذاشت. تمرکز را روی بازی بعدی می‌گذاریم که نتیجه بگیریم.

یانوچ: بازی بسیار سختی داشتیم

یاکوب یانوچ بازیکن شماره ۱۸ تیم ملی والیبال جمهوری چک پس از دیدار مقابل ایران اظهار کرد: بازی بسیار سختی بود. فکر می‌کنم در دو ست نخست عملکرد خوبی داشتیم. هرچند که ست سوم را واگذار کردیم، اما توانستیم به بازی برگردیم. ایران تیمی است که هیچگاه تسلیم نمی‌شود و این موضوع، کار را برای ما دشوار کرده بود. در ست‌های ابتدایی در دفاع روی تور بسیار موفق عمل کردیم. در دو ست پایانی بازی نیز شاهد مبارزه هر دو تیم بودیم و خوشحالم که توانستیم در نهایت پیروز این دیدار باشیم. لحظاتی از دیدار داوران رای به سود یکی از دو تیم می‌دادند و پس از آن سعی می‌کردند رای خود را به سود تیم مقابل عوض کنند. از این نظر کمی دچار آشفتگی بودند. بایستی واضح‌تر عمل می‌کردند چرا که برخی از تصمیمات ناواضح آن‌ها برای جو بازی خوب نبود. این اتفاقات باعث توقف جریان بازی می‌شد که برای هیچ یک از دو تیم خوب نبود. چرا که از نظر روانی تیم‌ها را دچار بهم ریختگی می‌کرد. درست است که داوران نیز مانند همه انسان‌ها اشتباهاتی دارند، اما امیدوارم در بازی بعدی عملکرد بهتری از خود به نمایش بگذارند.

آرمات: چک خارج از تصور عالی بود

مسعود آرمات پس از شکست تیم ملی والیبال ایران مقابل چک گفت: قبل از هر چیز از ملت ایران عذرخواهی می‌کنم که این بازی را باختیم، اما تمام تلاش‌مان بر این بود که پیروز شویم. تلاش کردیم، اما متاسفانه در دریافت دچار مشکل بودیم. تیم چک خارج از تصور در سرویس عالی کار کرد. با آنالیز که در این تورنمنت از تیم چک داشتیم، به این شکل سرویس نزده بودند.

مربی تیم ملی والیبال در ادامه گفت: در گیم‌های بعد، با تغییراتی که در ارنج و جابجایی بازیکنان در پست‌ها داشتیم، توانستیم سرویس‌های خوب چک را مهار کنیم، اما یک جا‌هایی داور تمرکز تیم ایران را از بین می‌برد و بچه‌ها تمرکزشان را از دست دادند. عطایی با بازیکنان صحبت می‌کرد که تمرکزشان از بین نرود، با هر ترفند و تاکتیکی به بازی برمی‌گشتیم، ولی دوباره اشتباهات داوری باعث از بین رفتن تمرکز بازیکنان می‌شد.

آرمات در پایان افزود: البته نمی‌خواهم این باخت را گردن داور بیندازم، اما در بازی حساسی که تیم حریف به این شکل سرویس می‌زند و ما دچار مشکل هستیم، جایی که می‌توانستیم روند بازی را به دست بگیریم، متاسفانه داور با اشتباهات خود اجازه این کار را نمی‌داد. فقط می‌توانیم بگوییم شرمنده مردم هستیم و به امید خدا در سه بازی بعدی جبران کنیم و شرایط خیلی بهتر شود.

 تیم ملی والیبال ایران ساعت ۲۰ دقیقه روز جمعه ۱۴ مهرماه در پنجمین مسابقه خود به مصاف ایتالیا می‌رود که در حال حاضر صدرنشین مسابقات گروه نخست انتخابی المپیک است.

بخش مقالات ورزشی

دارای یک علاقه‌ی عمیق به ورزش و تجربه‌ی بیش از 10 سال در صنعت رسانه‌های ورزشی. با ارائه‌ی تحلیل‌های دقیق و اخبار روزمره، هدفمندی مخاطبان را در جهت افزایش دانش و آگاهی ورزشی تقویت می‌کنم. همراه با من باشید تا به دنیای هیجان انگیز ورزشی نگاهی داشته باشیم.
دکمه بازگشت به بالا