کسب و کار برتر ایرانیورزشی

بهترین فرمان های بازی پلی استیشن ۵

کنسول نسل نهم سونی یعنی پلی استیشن 5 از سال 2020 به عنوان یکی از قدرتمندترین کنسول های بازی‌های ویدیویی راهی بازار شد و تاکنون بازی‌های انحصاری و غیرانحصاری زیادی برای آن منتشر شده است. در این مطلب چند عنوان محبوب و بزرگ را معرفی کرده‌ایم که می‌توان از آن‌ها به عنوان بهترین بازی پلی استیشن 5 یاد کرد. همچنین به معرفی بهترین فرمانهای بازی پرداخته ایم.

بهترین بازی PS5

تقریبا از زمان عرضه کنسول پلی استیشن 5 نزدیک به دو سال می‌گذرد اما تاکنون به دلیل مشکلات مربوط به زنجیره تامین و کمبود قطعات ناشی از ویروس کرونا، دستگاه‌های کمتری وارد بازار شده‌اند. در این شرایط بسیاری از کاربران، ترجیح داده‌اند تا همچنان از کنسول نسل قبلی خود یعنی پلی استیشن 4 استفاده کنند.

در حال حاضر، شرایط بازار در حال بهبود است و شاید کاربران بیشتری تا سال آینده بتوانند کنسول نسل نهم سونی را خریداری کنند. به همین منظور در ادامه این مطلب بهترین بازی های PS5 را معرفی کرده‌ایم که هم اکنون می‌توانید آن‌ها را تجربه کنید. البته باید اشاره کرد که برای این لیست بازی‌هایی انتخاب شده‌اند که روی کنسول پلی استیشن 5 بهترین تجربه ممکن را به بازیکنان ارائه می‌کنند.

توسعه‌دهنده: یوبیسافت سبک: اکشن نقش‌آفرینی سال انتشار: 2020 امتیاز منتقدان: 84

اگر با بازی‌های این سری آشنایی داشته باشید، در آن‌ها بازیکنان وارد تمدن‌های باستانی مختلفی از جمله مصر و یونان می‌شوند و در آن‌ها با ماجراجویی‌های جذابی مواجه خواهند شد. سبک اکثر بازی‌های این سری اکشن-ماجراجویی، نقش‌آفرینی و البته مخفی کاری است.

توسعه‌دهنده: اینسامنیاک گیمز سبک: سکوبازی سال انتشار: 2021 امتیاز منتقدان: 88

 Demon’s Souls

توسعه‌دهنده: بلوپوینت گیمز سبک: اکشن، نقش‌آفرینی سال انتشار: 2020 امتیاز منتقدان: 92

ریمیک Demon Souls برای کنسول قدرتمندی چون پلی استیشن 5 منتشر شده، بنابراین کاملا قابل انتظار است تا در مقایسه با نسخه اصلی، گیم‌پلی و گرافیک آن پیشرفت بسیار زیادی کرده باشند تا به بهترین بازی پلی استیشن 5 تبدیل شود.

توسعه‌دهنده: آرکین سبک: شوتر اول شخصی سال انتشار: 2021 امتیاز منتقدان: 88

Elden Ring

توسعه‌دهنده: فرام‌سافتور سبک: اکشن نقش‌آفرینی سال انتشار: 2022 امتیاز منتقدان: 96

شاید از بازی Elden Ring که در سال جاری (2022) منتشر شده، بتوان به عنوان بهترین اتفاق در صنعت بازی‌های ویدیویی طی چند سال گذشته یاد کرد.

در این بازی اکشن نقش‌آفرینی، می‌توانید شخصیت خود را بسازید و وارد یک دنیای جهان باز فوق‌العاده عظیم شوید و در آن به کاوش بپردازید. همچنین مانند بسیاری از بازی‌های جهان باز، در این دنیای گسترده، باید داستان و طرح کلی آن را نیز پیش ببرید که البته بسیار آرام پیش می‌رود، زیرا دنیای بازی فوق‌العاده عظیم است.

درباره سیستم مبارزات بازی، هرچند فرام‌سافتور یک بار دیگر از گیم‌پلی بسیار سختی برای مبارزات استفاده کرده، اما این بار بازیکنان به شیوه بهتری می‌توانند تکنیک‌ها و سبک مبارزه خود را توسعه دهند و در مقایسه با سایر بازی‌های به اصطلاح سولزلایک، نسبتا منطقی‌تر است. در مجموع، Elden Ring یکی از بهترین بازی‌های ویدیویی تاریخ محسوب می‌شود.

توسعه‌دهنده: اینسامنیاک گیمز سبک: اکشن ماجراجویی سال انتشار: 2020 امتیاز منتقدان: 85
توسعه‌دهنده: هاوس‌مارک سبک: شوتر سوم شخص سال انتشار: 2021 امتیاز منتقدان: 86
توسعه‌دهنده: اسکوئر انیکس سبک: اکشن نقش‌آفرینی سال انتشار: 2021 امتیاز منتقدان: 89
توسعه‌دهنده: Team Asobi سبک: سکوبازی سال انتشار: 2020 امتیاز منتقدان: 83

Dirt 5

توسعه‌دهنده: کدمسترز سبک: مسابقه‌ای سال انتشار: 2020 امتیاز منتقدان: 80

هشتمین بازی از سری Dirt یکی از اولین بازی‌های مسابقه‌ای بود که سال 2020 برای پلی استیشن 5 منتشر شد و تجربه فوق‌العاده‌ای از بازی‌های این سبک را ارائه می‌کند. مسابقات جذاب بازی به شکل‌های مختلفی و روی یخ یا بیابان انجام می‌شود، در مکان‌های مختلفی از چین گرفته تا شهر نیویورک برگزار می‌شود که علاوه بر ماشین‌های مسابقه، شهرها نیز طراحی بسیار خوبی دارند.

در مجموع Dirt 5 بهترین بازی این سری محسوب می‌شود و برای تمام طرفداران بازی‌های ویدیویی و حتی بازیکنانی که تاکنون بازی‌های این سری را تجربه نکرده‌اند می‌تواند بسیار جذاب باشد.

توسعه‌دهنده: کپکام سبک: اکشن ماجراجویی سال انتشار: 2020 امتیاز منتقدان: 89
توسعه‌دهنده: رمدی سبک: اکشن ماجراجویی سال انتشار: 2021 امتیاز منتقدان: 85

در بازی Control بازیکنان نقش «جسی فادن»، جدیدترین مدیر اداره مخفی فدرال (FBC) را ایفا خواهند کرد. سازمانی که قصد دارد فعالیت‌های ماوراء الطبیعه را کنترل کند.

Destiny 2: The Witch Queen

توسعه‌دهنده: بانجی سبک: اکشن نقش‌آفرینی سال انتشار: 2022 امتیاز منتقدان: 85

بازی Destiny 2 از همان زمان انتشار در سال 2017 نیز عنوان محبوب و موفقی بود و Destiny 2: The Witch Queen بسته الحاقی آن محسوب می‌شود که باز هم موفقیت عنوان اصلی را تکرار کرد.

چیزی که بیش از هر چیزی باعث موفقیت بسته الحاقی The Witch Queen شده، داستان و روایت فوق‌العاده آن است که همچنین با تجهیزات جدیدی برای بازیکنان همراه شده است. همچنین این بسته الحاقی می‌تواند یک نقطه شروع فوق‌العاده برای بازیکنانی باشد که تاکنون بازی‌های این سری را تجربه نکرده‌اند.

در مجموع Destiny 2: The Witch Queen مورد استقبال بسیار خوبی قرار گرفته و به راحتی می‌توان از آن به عنوان یکی از بهترین بازی‌های PS5 یاد کرد که در حال حاضر می‌توانید آن را تجربه کنید.

توسعه‌دهنده: ساکر پانچ سبک: اکشن ماجراجویی سال انتشار: 2021 امتیاز منتقدان: 87
توسعه‌دهنده: پولی‌فونی دیجیتال سبک: شبیه‌ساز رانندگی سال انتشار: 2022 امتیاز منتقدان: 87
توسعه‌دهنده: سوپرجاینت گیمز سبک: اکشن نقش‌آفرینی روگ‌لایک سال انتشار: 2021 امتیاز منتقدان: 93

در این بازی حماسی، بازیکنان نقش زاگرئوس، پسر هادس فرمانروای مردگان و جهان زیرزمینی را ایفا می‌کنند که قصد دارد به کوه المپ سفر کند و با سایر خدایان قدرتمند همنشین شود. طبیعتا ماجراجویی آن چندان ساده نخواهد بود و در طول آن با دشمنان و مشکلات زیادی مواجه خواهید شد.

توسعه‌دهنده: IO Interactive سبک: مخفی کاری سال انتشار: 2021 امتیاز منتقدان: 84

نحوه ترور و کشتن اهداف در بازی مانند عناوین قبلی بسیار فوق‌العاده است و در آن به شیوه‌های مختلفی می‌توانید به اهداف خود برسید. همچنین مکان‌های جدیدی مانند دبی، چین و آرژانتین در بازی وجود دارند که از خاطره‌انگیزترین مکان‌های این فرنچایز محسوب می‌شوند.

Horizon Forbidden West

توسعه‌دهنده: گوریلا گیمز سبک: اکشن نقش‌آفرینی سال انتشار: 2022 امتیاز منتقدان: 88

در کنار این موارد، انیمیشن‌های شخصیت‌ها و طراحی موجودات روباتیک موجود در آن نیز به شیوه‌ای شگفت‌انگیز طراحی شده‌اند که در کنار داستانی فوق‌العاده، بازی Horizon Forbidden West را به عنوانی با ارزش برای سونی تبدیل کرده‌اند. اگر با بازی‌های سری Horzion آشنایی ندارید، در آن‌ها بازیکنان نقش دختر جوان و ماهری به نام ایلوی را ایفا می‌کنند که در دنیایی پسا-آخرالزمانی بسیار بزرگی همراه با موجودات روباتیک زندگی می‌کند و ماجراجویی‌های جذابی را در پیش‌رو خود دارد.

توسعه‌دهنده: هیزلایت سبک: اکشن ماجراجویی سال انتشار: 2021 امتیاز منتقدان: 88
توسعه‌دهنده: کپکام سبک: بقا ترسناک سال انتشار: 2021 امتیاز منتقدان: 84
توسعه‌دهنده: ایدوس-مونترال سبک: اکشن ماجراجویی سال انتشار: 2021 امتیاز منتقدان: 80
توسعه‌دهنده: BlueTwelve Studio سبک: ماجراجویی سال انتشار: 2022 امتیاز منتقدان: 83
توسعه‌دهنده: ناتی داگ سبک: اکشن ماجراجویی سال انتشار: 2022 امتیاز منتقدان: 88

 

منبع مقاله:

https://yungcenter.com/product/فرمان-بازی-لاجیتک-logitech-g29-driving-force/

دکمه بازگشت به بالا