بین الملل

آموزش ناتو، دستاورد چشمگیری برای سربازان اوکراینی ندارد

طبق گزارش یک پایگاه خبری انگلیسی، نیروهای اوکراینی که تحت آموزش ناتو بوده‌اند، آمادگی‌های لازم را برای مقابله با روسیه کسب نمی‌کنند.

به گزارش باراناخبر، پایگاه خبری انگلیسی «اُپن دموکراسی» گزارش داد، آموزش غربی اغلب محدود است زیرا مربیان آموزشی هرگز تجربه جنگی شبیه به جنگ روسیه-اوکراین را نداشته‌اند.

یک افسر ارتش اوکراینی با نام مستعار «داچمن» به این پایگاه خبری گفت: نمی‌خواهم علیه شرکایمان چیزی بگویم اما آن‌ها درکی از موقعیت ما و اینکه چگونه مبارزه می‌کنیم، ندارند.

براساس این گزارش، حدود ۶۳ هزار نیروهای اوکراینی در غرب عمدتا در انگلیس و آلمان آموزش دیده‌اند. یک منبع انگلیسی به پایگاه خبری «اُپن دموکراسی» گفت، همه این نیروها یک دوره ۳۵ روزه فشرده مخصوص سربازان مبتدی را گذرانده‌اند.

«نیک رینولدز» محقق ارشد در اندیشکده امنیتی و دفاعی RUSI مستقر در لندن با اشاره به آموزش نیروهای اوکراینی عنوان داشت: آموزش ارائه شده توسط غرب، امن‌تر بود اما چندان قابل مقایسه با جنگ واقعی نبود. اگرچه ما مقررات امنیتی زیادی داریم اما آن‌ها با آمادگی کمتری وارد میدان نبرد می‌شوند و همین مسئله موجب ایجاد خطرات شده و وقوع اشتباه را حین عملیات جنگی افزایش می‌دهد.

داچمن در ادامه خاطر نشان کرد: درحالیکه آموزش‌های ناتو می‌تواند در مواردی نظیر تیراندازی و آموزش استفاده از تجهیزات «کاربردی» باشد اما اکثر آموزش‌های جنگی اصلی در اوکراین رخ می‌دهد. یکی از مشکلات مربوطه این است که ارتش‌های غربی طی سال‌های اخیر بر روی مبارزه با شورشیان در خاورمیانه متمرکز بوده‌اند. به همین ترتیب، مربیان ناتو آموزش‌هایی که ارائه می‌دهند چندان مربوط به موقعیت اوکراین نیست.

وی همچنین تاکید کرد: مربیان غربی تصور یک «دشمن ضعیف‌تر» را در ذهن خود دارند و نیروهای ناتو به دنبال شکست دشمنان با انواعی از تجهیزات و قدرت نظامی هستند که اوکراین آن‌ها را ندارد. علاوه بر این موارد، محدودیت زمانی یکی دیگر از عواملی است که باعث می‌شود نیروهای اوکراینی به سطح مورد نیاز دسترسی پیدا نکنند.

انتهای پیام

کارگروه خبری مقالات بین المللی

نویسنده اخبار بین‌المللی با تمرکز بر رویدادهای فضایی و نجومی جهانی. با دانش در زمینه اخبار فضایی، کشف‌های نجومی و پیشرفت‌های فضانوردی، به شما اخبار جذاب و تحلیل‌هایی را درباره رویدادهای فضایی، اکتشافات نجومی و تاثیرات آن‌ها بر جوامع ارائه می‌دهم. با استفاده از روش‌های تحلیلی و علمی، به شما دیدی جامع از تحولات فضایی و نجومی جهانی می‌دهم.
دکمه بازگشت به بالا