عمومیکسب و کار برتر ایرانی

راهنمای سفارش و انتخاب دوربین مداربسته

چرا خدمات پس از فروش دوربین مداربسته مهم است؟ هرچه بگندد نمکش می‌زنند. وای به روزی که تجهیزات مداربسته که با هدف ایجاد امنیت و آرامش خریداری کرده‌ایم، خراب شود. آرامش که هیچ، بلای جانمان خواهد شد. تجربه یک خرید بد، تا مدت‌ها در ذهن ما خواهد ماند. این‌که شرکت تولید‌کننده چه عملکردی در گذشته داشته و خریداران محصولات آن‌ها چه نظراتی نسبت به نصب این محصولات داشته‌اند، بسیار مهم است. آن‌را نادیده نگیرید.

نظارت بر مکان‌هایی که دوربین امنیتی را نصب کرده‌ایم، یکی از درخواست‌های مشتریان و خریداران دوربین نظارتی است. خواسته‌ای معقول و منطقی. هر شخصی با هزینه‌های روزمره‌ی این روزهای زندگی، هدفش با نصب دوربین مدار بسته، آرامش خاطر است. حال در این شرایط سخت تحریم، که هر روز خبر از محدودیت و بسته شدن پورت‌ها و … می‌آید، ما باید به فکر چاره‌ای برای حل این معضل باشیم.

نکاتی که در حین خرید دوربین مداربسته باید بدانید

راهنمای سفارش و انتخاب دوربین مداربسته باید چگونه باشد؟ دوربین‌های مدار بسته با کمک دستگاه ضبط‌کننده یا رکوردر و یک صفحه‌نمایش (مانیتور) به شما کمک می‌کنند. هر اتفاقی را که در محیط موردنظر می‌افتد، به‌شکل زنده مشاهده کنید و آنها را برایتان ذخیره می‌کند تا اگر لازم شد بعدا آنها را مجددا بازبینی کنید. صفحه‌نمایش دوربین مدار بسته را با یک تلویزیون معمولی اشتباه نگیرید. این صفحه‌نمایش نمی‌تواند محتوای پخش‌شده به‌شکل عمومی را دریافت کند. صرفا می‌تواند تصاویر دوربین‌هایی را که در محل نصب کرده‌اید به شما نشان دهد.

دی‌وی‌آر (DVR) یا ضبط‌ کننده دیجیتال ویدئو

این ضبط‌کننده جایگزینی مدرن برای ضبط‌کننده ویدئوی آنالوگ است که از نوارهای ویدئویی برای ذخیره تصاویر استفاده می‌کند. دی‌وی‌آرها تصاویر را از دوربین‌های آنالوگ با فرمت دیجیتال با وضوح و فریم موردنظر در هر ثانیه ضبط می‌کنند. وقتی هارد دیسک پر می‌شود، تصاویر جدید ابتدا روی قدیمی‌ترین ویدئوی ضبط‌شده می‌نشیند. این ضبط‌کننده با کابل کواکسیال از کیفیت اچ‌دی پشتیبانی می‌کند.

نحوه خرید دوربین مداربسته

دوربین‌های آنالوگ: نسل قدیمی دوربین‌های مداربسته است که از نظر قیمت یک انتخاب مقرون به صرفه محسوب می‌شود. در دوربین‌های انالوگ، کیفیت و رزولوشن شما به شدت محدود است. در صورتی که به دنبال یک سیستم مداربسته غیر حرفه ای و ارزان هستید این سیستم را انتخاب کنید.

دوربین‌های تحت‌شبکه(IP): نسل جدید سیستم‌های مداربسته است که از لحاظ قیمت، گران‌تر است همچنین این دوربین‌ها از لحاظ کارایی و ویژگی، سرآمد دوربین‌های آنالوگ هستند.

در دوربین‌های تحت شبکه، کیفیت تصویر به مراتب بهتر از دوربین‌های انالوگ است اما نباید فراموش کرد که هزینه و پیچیدگی‌های آن نیز به مراتب بیشتر است. در صورتی که به دنبال نصب یک سیستم حرفه‌ای و با کیفیت هستید این سیستم را انتخاب کنید.

بودجه برای دوربین مداربسته

مهم‌ترین مسئله‌ای که در راهنمای خرید دوربین مداربسته باید بهش اشاره کنیم، انتخاب و تهیه‌ی دوربین مداربسته برای سیستم نظارتی، با توجه به بودجه مورد نظر هست. باید با توجه به بودجه، بهترین دوربین مداربسته انتخاب بشه. در حال حاضر برندهای فعال در زمینه تولید دوربین مداربسته مثل برایتون و اکسیز هستنند. برای هر سطحی از بودجه‌ محصولاتی با کیفیت و امکانات متناسب تولید می‌کنند. به راحتی میشود از محصولات این شرکت‌ها انتخابی معقول و با صرفه انجام داد.

چه دوربین مداربسته ای بخرم؟

بطور کلی برای خرید دوربین مداربسته باید چند فاکتور مهم را مورد بررسی قرار دهید چرا که دوربین مداربسته یک سیستم نظارت تصویری است که در این سیستم به جز دوربین مداربسته اجزای دیگری نیز وجود دارد (مثل هارد، دستگاه ضبط کننده و… ) شما برای داشتن یک سیستم نظارت تصویری کارامد باید برای خرید هز جز انتخاب خوبی داشته باشید چرا که در نهایت کیفیت تصویر خروجی دوربین های مداربسته برابر است با کیفیت پایین ترین جزء سیستم.

برای خرید دوربین مداربسته باید به فاکتور های زیر توجه ویژه ای نمود.

 • بستر مناسب برای پیاده سازی سیستم دوربین مداربسته (آنالوگ یا تحت شبکه)
 • نوع دوربین مداربسته
 • برند های دوربین مداربسته
 • WDR در دوربین های مداربسته
 • میزان دید در شب دوربین مداربسته
 • دستگاه ذخیره ساز DVR یا NVR
 • هارد دیسک اینترنال
 • انتقال تصویر با سرور داخلی
 • گارانتی معتبر پویش رایان داتیس

20 مورد کاربرد دوربین مداربسته

راهنمای سفارش و انتخاب دوربین مداربسته چیست؟ در حال حاضر هر نقطه‌ای از شهر را نگاهی بیندازیم، عموما یک دوربین مداربسته خودنمایی می‌کند. مغازه‎‌های کوچک، فروشگاه‌های زنجیره‌ای، شرکت‌های خصوصی، سازمان‌های دولتی، پاساژهای سطح شهر، ساختمان‌های مسکونی، خیابان‌های شهر، جاده‌های بیرون شهری، پمپ بنزین‌ها و …

در ادامه چند مورد از کاربردهای دوربین مداربسته را برای شما می‌آورم:

 1. کاربرد دوربین مداربسته در مجتمع آپاراتمانی
 2. کاربرد دوربین مداربسته در صنعت
 3. کاربرد دوربین مداربسته در کنترل ترافیک
 4. کاربرد دوربین مداربسته در نظارت پارکینگی
 5. کاربرد دوربین مداربسته در مکان های عمومی
 6. کاربرد دوربین مداربسته در مکان های تاریخی
 7. کاربرد دوربین مداربسته در مراکز درمانی و بیمارستان ها
 8. کاربرد دوربین مداربسته خودرویی
 9. کاربرد دوربین مداربسته در مدارس
 10. کاربرد دوربین مداربسته در مکان های ورزشی
 11. کاربرد دوربین مداربسته در فروشگاه ها
 12. کاربرد دوربین مداربسته  در متروها
 13. کاربرد دوربین مداربسته در فرودگاه ها
 14. کاربرد دوربین مداربسته در نظارت بر کودکان
 15. کاربرد دوربین مداربسته در نظارت بر سالمندان
 16. کاربرد دوربین مداربسته در نظارت بر حیوانات
 17. کاربرد دوربین مداربسته محیط داخلی شرکت ها
 18. کاربرد دوربین مداربسته در بانک ها
 19. کاربرد دوربین مداربسته در فروشگاه های زنجیره ای
 20. کاربرد دوربین مداربسته در بنادر دریایی

ما در پویش رایان داتیس آماده هستیم تا هرگونه سوالی در مورد دوربین مداربسته را پاسخ بدهیم. شما می توانید به سایت ما به آدرس https://www.datisint.com مراجعه کرده یا اینکه با شماره تماس 02174856  با ما در ارتباط باشید.

دکمه بازگشت به بالا