۱۲۵ هزار میلیارد تومان در حوزه‌های مختلف ایلام هزینه شد – خبرگزاری آنلاین | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرنگار آنلاین، حسن بهرام‌نیا استاندار ایلام شامگاه پنجشنبه ۱۴ تیرماه، در برنامه زنده تلویزیونی «مانگه‌شو» با بیان این‌که همه تمهیدات در استان برای برگزاری انتخاباتی باشکوه اتخاذ شده است، گفت: بیش از ۱۲ نیروی هیات اجرایی، نظارت، انتظامی، امنیتی و بازرسی برگزارکننده انتخابات در استان هستند.

وی در ادامه افزود: مجموع اعتبارت راه، مسکن و اربعین در ۱۰۰۰ روزه خدمت دولت شهید رئیسی در استان ایلام حدود ۱۲۵ هزار میلیارد تومان است که با این اعتبارات تعدادی از این کلان پروژه‌ها افتتاح شده و بسیاری از آن‌ها تا یک‌ماه آینده مورد بهره‌برداری قرار می‌گیرند.

بهرام‌نیا ادامه داد: در این استان سه پروژه ان. جی. ال ۳۱۰۰ دهلران با اعتبار ۱.۲ میلیارد یورو، نیروگاه صبا دهلران با اعتبار ۱۲۰ میلیون یورو و میدان نفتی دانان با اعتبار ۱۴۲ میلیون دلار با هدف تولید ۱۱ هزار بشکه نفت به بهره‌برداری رسید.

استاندار ایلام عنوان کرد: جمعاً از نظر ریالی برای این سه پروژه مهم و کلان استان ۱۰۳ همت (۱۰۳ هزار میلیارد تومان) هزینه شده است.

وی خاطرنشان کرد:.در حوزه اربعین و راه‌های مرتبط با مهران بیش از ۱۱ هزار و ۴۳۸ میلیارد تومان هزینه شد که ۹ هزار میلیاردتومان مربوط به زیرساخت‌های مرتبط با مهران است، که از این ۹ هزار میلیارد تومان، ۴ هزار و ۳۱۵ میلیارد تومان در حوزه راه و شهرسازی، بیش از ۴ هزار میلیارد تومان در حوزه راهداری و حمل و نقل جاده‌ای و مابقی اعتبارات صرف زیرساخت‌های برق، گاز، فاضلاب و ساخت مجتمع‌های خدماتی و رفاهی شد.

بهرام‌نیا ادامه داد: فاز نخست ابرپروژه سامانه گرمسیری با اعتبار بیش از ۱۳ هزار میلیارد تومان که بیش از ۶ هزار میلیارد تومان در این دولت برای آن هزینه شده است به‌صورت وبیناری مورد بهره‌برداری قرار می‌گیرد. با افتتاح فاز نخست این پروژه، به ۴ هزار و ۲۵۰ هکتار از اراضی استان آب‌رسانی می‌شود و تا شهریورماه فاز دوم آب‌رسانی به ۱۸ هزار هکتار از زمین‌های کشاورزی تکمیل می‌شود.

وی عنوان کرد: همچنین در حوزه آموزش و پرورش هفت فضای آموزشی و ۴ باب فضای ورزشی با اعتبار ۱۴۵ میلیارد تومان در این استان افتتاح می‌شود.

بهرام‌نیا اضافه کرد: پتروشیمی ارغوان‌گستر با اشتغال ۴۰۰ نفر بیش از ۱۰ هزار میلیارد تومان سرمایه‌گذاری، فولاد زاگرس ایوان با سرمایه‌گذاری یک هزار میلیاردی و تولید روزانه ۳۰۹ تن شمش فولاد، پروژه تولید کاغذسنگی با اعتبار ۴۵۰ میلیارد تومان، تصفیه‌خانه آب ایوان با اعتبار بیش از ۱۷۰ میلیارد تومان و سالن فرودگاه شهدای ایلام با اعتبار بیش از ۴۲ میلیارد تومان، درمانگاه مهران و بیمارستان ملکشاهی در این دولت آماده بهره‌برداری است.

بهرام‌نیا با اشاره به این‌که تعداد روستاهای هدف آب‌رسانی استان از ۱۲۸ روستا از به ۲۱۱ روستا و اعتبار آن از ۵۰۷ به ۸۰۰ میلیارد تومان افزایش یافت، گفت: در دولت سیزدهم ظرف مدت دو سال به ۱۳.۵ درصد کل روستاهای استان (۷۸ روستا) از جمله شهرستان‌های هلیلان ۱۶ روستا، چوار ۱۹ روستا، مهران ۵ روستا، دهلران ۴ روستا، ملکشاهی ۱۱ روستا، چرداول ۴ روستا، دره‌شهر ۴ روستا، ایوان ۵ روستا، آبدانان ۴ روستا، سیروان ۴ روستا و بدره ۱ روستا با اعتبار ۳۵۰ میلیارد تومان با اجرای طرح‌های مختلف از جمله طرح جهاد آب‌رسانی، با مشارکت بسیج سازندگی سپاه آب‌رسانی شده است.

نماینده عالی دولت در استان ایلام افزود: تا پایان سال ۱۴۰۳ به ۵۱ روستای دیگر استان آب‌رسانی می‌شود.

وی اضافه کرد: پس از سال‌ها و با اعتبار ۵۱ میلیارد تومان، پروژه سامان‌دهی و انتقال آب چشمه‌های آب‌گرم از مطالبات جدی مردم دهلران بود که به سرانجام رسید.

وی با اشاره به خدمات دولت سیزدهم در طول حدود سه سال، گفت: دو پروژه بیمارستان ملکشاهی و تصفیه‌خانه به‌عنوان مطالبات مهم در آستانه افتتاح هستند.

بهرام‌نیا عنوان کرد: ۱۳۵ میلیاردتومان برای بیمارستان و ۶۵ درصد پیشرفت فیزیکی پروژه تصفیه‌خانه آب ملکشاهی مربوط به دولت سیزدهم بود.

دکمه بازگشت به بالا