عمومی

هیئات مذهبی در عرصه جهاد تبیین متناسب با زیست بوم راهبری کنند – خبرگزاری آنلاین | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرنگار آنلاین، حجت الاسلام محمد مهدی شریف تبار عصر پنجشنبه در دوره توانمندسازی و مهارت آموزی تشکل‌های دینی با بیان اینکه در دنیای کنونی نیازمند همدلی و هم افزایی هستیم، به فرمایش مقام معظم رهبری مبنی بر اینکه جهان در آستانه تغییر و نظم نوین و جدید است، افزود: نشانه‌های این تغییرات در حال هویدا شدن است و کسی که در عرصه جهاد تبیین فعالیت می‌کند، نقش مهمی در این حوزه دارد.

وی با اظهار اینکه هیئت‌ها و تشکل‌های دینی باید طرح‌ها و برنامه‌ها. نقشه‌های متناسب با زیست بوم عصر و زمانه داشته باشند، افزود: در عصر و زمانه‌ای که تغییراتی در دنیا ایجاد شده و معادلات دنیا در حال تغییر و دگرگونی ویژه‌ای است باید با برنامه عمل کنیم.

مدیرکل تبلیغات اسلامی مازندران کاهش و افول قدرت آمریکا ومنزوی شدن آن را از نشانه‌های تغییر و ایجاد نظم نوین و جدید بیان کرد و گفت: انتقال قدرت از شرق به غرب و گسترش تفکر و جبهه مقاومت از دیگر نشانه‌های تغییر و نظم جدید جهانی است.

وی تاکید کرد: اگر می‌خواهیم در چهل واره دوم انقلاب اسلامی و در مسیر خودسازی، جامعه پردازی برای رسیدن به تمدن اسلامی گام برداریم، تشک‌ها و هیأت مذهبی باید ناش وافر و ویژه‌ای داشته باشند.

مدیرکل تبلیغات اسلامی مازندران عنصر زمان آگاهی را برای تشکل‌ها و هیئات مذهبی مهم و ضروری دانست و گفت: تشکل‌ها. هیئات مذهبی یکی از کانون‌های معنویت افزایی در مسیر تمدن سازی است و باید راهبری مناسبی داشته باشند.

وی با بیان اینکه جنگ شناختی و ترکیبی تلفات زیادی را خواهد داشت، به نقش تشکل‌های دینی و هیئت‌ها اشاره کرد و گفت: دشمن در فکر قبضه افکار عمومی است و ما باید این مسیر را فتح کنیم.

وی با گرامیداشت حماسه فتح خرمشهر بااشاره به فرمایش حضرت امام راحل خرمشهر را خدا آزاد کرد گفت: طبق فرمایش مقام معظم رهبری خرمشهرهای زیادی در پیش است و باید از این اندیشه‌ها و مرزها صیانت کنیم.

گفتنی است دوره توانمند سازی، معرفتی و مهارت افزایی هیأت‌ها و تشکل‌های دینی در آوردگاه تمدنی با عنوان «دوره ماه»، در راستای ارتقا آموزشی و توانمندسازی هیأت‌ها و تشکل‌های دینی، سمن‌ها و مجموعه‌های مردم‌نهاد منطقه شمال کشور به مرکزیت استان مازندران در اردوگاه شهدای هفتم تیر رامسر، از سه شنبه ۲ خرداد آغاز و در دو مرحله دو روزه به مدت ۴ روز ادامه خواهد داشت.

این دوره باحضور فعالان هیئات و تشکل‌های دینی استان‌های شمالی کشور گیلان، گلستان و مازندران، در رامسر در حال برگزاری است.

دکمه بازگشت به بالا