بین الملل

نتانیاهو: ایده ۲ دولتی یعنی روابط نظامی فلسطین با ایران و کره شمالی

نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی بار دیگر با راه‌حل ۲ دولتی در قبال مسئله فلسطین مخالفت کرد.

به گزارش باراناخبر، «بنیامین نتانیاهو» نخست وزیر رژیم صهیونیستی روز یکشنبه بار دیگر بر طبل جنگ کوبید و حتی با راه‌حل ۲ دولتی در قبال مناقشه فلسطین و این رژیم، مخالفت کرد.

نتانیاهو که با شبکه آمریکایی ای‌بی‌سی گفت‌وگو می‌کرد، درباره ایده ۲ دولتی که در آن فلسطین هم دارای دولت به پایتختی قدس شرقی خواهد بود، گفت: «هر کسی که درباره راه‌حل ۲ دولتی صحبت می‌کند، من از او سوال می‌پرسم که معنای آن چیست؟ فلسطینی‌ها ارتش داشته باشند؟ بتوانند با ایران معاهده نظامی امضا کنند؟ از کره شمالی و راکت و دیگر سلاح‌های کشنده وارد کنند؟ به آموزش فرزندان خود برای تروریسم و نابودی ادامه دهند؟ البته که نه».

نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی همچنین مدعی شد مبنای هر توافق صلح احتمالی در آینده که «همه می‌گویند بسیار دوردست است، این است که فلسطینی‌ها باید قدرت‌هایی برای حکومت بر خود را داشته باشند اما هیچ‌کدام از آن‌ها نباید اسرائیل را تهدید کند».

او در ادامه گفته است: «مهم‌ترین قدرتی که باید در دستان اسرائیل باشند، ارجحیت کنترل امنیتی بر کرانه باختری و غزه است؛ در غیر این‌صورت، تاریخ نشان داده که تروریسم بازمی‌گردد».

این اظهارات نتانیاهو در حالی است که حملات رژیم صهیونیستی به غزه از ۲۸ هزار نفر گذشته است و به اذعان رسانه‌های عبری، ۱۱ هزار نفر از شهدا کودک هستند.

نتانیاهو: ایده ۲ دولتی یعنی روابط نظامی فلسطین با ایران و کره شمالی

نتانیاهو در بخش دیگری از اظهارات خود و در توجیه عملیات نظامی در غزه گفت «تعداد کافی» از ۱۳۲ اسیر باقی‌مانده در این باریکه هنوز زنده هستند.

او گفت: «ما تمام سعی خود را به کار خواهیم گرفت تا تمام افرادی که زنده هستند و همچنین اجساد کشته‌شدگان را بازگردانیم».

حملات رژیم صهیونیستی به غزه همچنین باعث کشته‌شدن چندین نفر از اسرای اسرائیلی شده و کابینه او را در فشار شدید خانواده‌های اسرار قرار داده است.

در حالی که ارتش رژیم صهیونیستی با وجود مخالفت‌های بین‌المللی برای عملیات در رفح در مرز غزه با فلسطین آماده می‌شود، نتانیاهو مدعی است «اگر گردان‌های وابسته به حماس اجازه باقی‌ماندن در رفح را داشته باشند، محقق نخواهد شد».

حدود ۱.۴ میلیون نفر از مردم فلسطین پس از بمباران‌های شدید ارتش رژیم صهیونیستی در مناطق شمالی و مرکزی غزه، مجبور به ترک خانه و کاشانه خود شده‌اند و به مناطق جنوبی غزه پناه برده‌اند.

جنایات جنگی رژیم صهیونیستی در غزه حتی صدای «جو بایدن» رئیس‌جمهور آمریکا که از هفتم اکتبر تاکنون تمام‌قد در کنار تل‌آویو ایستاده را هم درآورده و او گفته «پاسخ اسرائیل از حد خود فراتر رفته است». 

نتانیاهو: ایده ۲ دولتی یعنی روابط نظامی فلسطین با ایران و کره شمالی

نتانیاهو در ادامه مدعی شد: «پیروزی در دسترس است. ما قصد داریم باقی‌مانده گردان‌های حماس در رفح، که آخرین سنگر است را تصاحب کنیم».

نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی گفت: «ما اجازه نخواهیم داد حماس پیروز شود. اگر ما (عملیات را) رها کنیم، این پیروزی بزرگی برای محور ترور ایران خواهد بود و این برای همه بد است».

این ادعاهای نخست وزیر رژیم صهیونیستی در حال عنوان شده که ارتش رژیم صهیونیستی پس از متحمل‌شدن ضربات سخت از مقاومت فلسطین مجبور به عقب‌نشینی از شمال و همچنین شهر غزه شده است.

انتهای پیام

کارگروه خبری مقالات بین المللی

نویسنده اخبار بین‌المللی با تمرکز بر رویدادهای فضایی و نجومی جهانی. با دانش در زمینه اخبار فضایی، کشف‌های نجومی و پیشرفت‌های فضانوردی، به شما اخبار جذاب و تحلیل‌هایی را درباره رویدادهای فضایی، اکتشافات نجومی و تاثیرات آن‌ها بر جوامع ارائه می‌دهم. با استفاده از روش‌های تحلیلی و علمی، به شما دیدی جامع از تحولات فضایی و نجومی جهانی می‌دهم.
دکمه بازگشت به بالا