اقتصادیکسب و کار برتر ایرانی

قیمت هر متر توری شید در مشهد

توری گلخانه ای که به آن توری سایبان یا شید گلخانه نیز می‌گویند یکی از تجهیزات ضروری برای باغداران و گلخانه داران است. تابش بیش از حد نور خورشید بر روی بسیاری از محصولات باعث خرابی آن‌ها می‌شود؛ برای جلوگیری از این تابش بیش از حد، تعدیل دمای گلخانه و ایجاد سایه بر روی محصولات گلخانه ای، از این توری‌ها استفاده می‌شود.

این توری‌ها علاوه بر گلخانه‌ها در مکان‌های دیگری مانند استخرهای پرورش ماهی، دامداری‌ها و حتی منازل نیز قابل استفاده است. توری‌های سایه انداز در انواع مختلفی ارائه می‌شوند و تفاوت آن‌ها در رنگ و میزان درصد سایه اندازی آنهاست. این توری‌ها همچنین در طول و عرض‌های مختلفی برای مقاصد متفاوت نیز عرضه می‌شوند.

جنس سایبان‌های گلخانه از چیست؟

جنس این توری‌ها از پلی استر و در برخی موارد نیز از آلومینیوم است و نوع بافت آن‌ها نیز در دو مدل ارائه می‌شود. اگر چه که این توری‌ها با دوام هستند، اما مانند هر تجهیز دیگری باید از آن‌ها به خوبی مراقبت و نگهداری کرد تا نهایت عمر مفید خود را داشته باشند. یکی از مهمترین نکات در نگهداری درست و مطلوب توری شید، تمیز کردن و شست و شوی آن‌ها است.

نحوه نگهداری توری گلخانه ای

پس از نصب سایه انداز و اطمینان از درست نصب شدن آن باید پیوسته نکات مربوط به نگهداری مطلوب و تمیز کردن توری‌ها را به خاطر داشته باشید. برای نگهداری بهتر، به نکات زیر توجه کنید:

  • توری‌ها را طوری نصب کنید که در معرض کشیدگی و پاره شدگی نباشند.
  • سایبان گلخانه را هرگز در معرض اجسام تیز قرار ندهید.
  • توری‌ها را از مواد اشتعال زا و منفجره دور نگه دارید.
  • نصب توری‌های گلخانه ای به صورت شیب دار باعث می‌شود تا ذرات گرد و غبار و باد و باران روی سطح باقی نمانده و این امر تمیز کردن آن‌ها را آسان تر می‌کند.
  • سایه بان ها را در معرض سیمان و آهک قرار ندهید.

نحوه‌ی تمیز کردن توری

قبل از این که به فکر شستن و تمیز کردن توری گلخانه باشید به خاطر داشته باشید که در صورت امکان می‌توانید در زمان بارش باران و باد شدید، توری‌ها را کاملا جمع کرده و پس از اتمام باران دوباره آن را نصب کنید.

برای شست و شوی توری گلخانه ای نیز تنها کافیست به کمک آب و صابون و یک فرچه ی مناسب بدون نیاز به هیچ شوینده ی ماشینی، توری‌ها را تمیز کنید. به خاطر داشته باشید که برای شستن توری‌های گلخانه ای هرگز از مواد شوینده ی شیمیایی استفاده نکنید.

یک راه دیگر برای تمیز کردن، این است که توری‌ها را جدا کرده و با فشار آب زیاد، گرد و خاک و کثیفی‌ها را از آن‌ها دور کنید. برای این کار می‌توانید از افزاینده های فشار آب استفاده کنید به طوری که آن‌ها را به آسانی روی یک شیلنگ نصب کرده و شاهد پرتاب آب با فشار بسیار زیاد بر روی سطح مورد نظرتان باشید.

آموزش نصب توری سایبان

همانطور که می‌دانید توری سایبان یا همان شید گلخانه به عنوان یک سایه‌بان در گلخانه عمل می‌کند و میزان نوری را که به گیاهان می‌رسد، کنترل می‌کند. با استفاده از توری سایبان، می‌توانید میزان نور مستقیم خورشید را کاهش داده و بهترین شرایط نوری را برای رشد و توسعه گیاهان فراهم کنید. همچنین، تنظیمات مناسب توری سایبان می‌تواند در کنترل دما و میزان تبخیر آب نیز تأثیرگذار باشد. باید توجه داشته باشید که وجود توری سایبان در گلخانه از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است که در ادامه به آموزش نحوه نصب توری سایبان به طور کامل پرداخته ایم. برای خرید توری سایبان در مشهد می توانید از نمایندگی های اکسیرساز استفاده کنید.

انتخاب محل نصب توری سایبان یا همان شید

توری سایبان باید به میزان کافی نور را به داخل گلخانه عبور دهد. بنابراین، محل نصب توری سایبان باید در نقاطی انتخاب شود که به تمامی بخش‌های گلخانه نور رسانی کند. بهتر است توری سایبان را در بالای سقف گلخانه یا بر روی جانب‌هایی که به نور خورشید مستقیم دسترسی دارند، نصب کنید.

در گلخانه‌ها، تهویه هوا بسیار مهم است. توری سایبان باید اجازه عبور هوا را به داخل گلخانه بدهد تا تهویه مناسب صورت بگیرد. بنابراین، محل نصب توری سایبان را در نقاطی انتخاب کنید که تهویه هوا بتواند به خوبی انجام شود. معمولاً در قسمت‌های بالای گلخانه یا در ارتفاعی که جریان هوا به خوبی صورت می‌گیرد، توری سایبان را نصب کنید.

در صورتی که گلخانه نیاز به مدیریت دما داشته باشد، می‌توانید توری سایبان را در نقاطی نصب کنید که به کاهش یا افزایش دما کمک کند. برای مثال، در نقاطی که به نور خورشید مستقیم دسترسی دارند و دمای بالاتری دارند، می‌توانید توری سایبان را نصب کنید تا دما را کاهش دهید.

نیازهای گیاهانی که در گلخانه دارید نیز می‌تواند در انتخاب محل نصب توری سایبان تأثیرگذار باشد. بررسی کنید که گیاهان شما به نور یا سایه بیشتر نیاز دارند و محل نصب توری سایبان را بر اساس این نیازها انتخاب کنید.

ابزار مورد نیاز برای نصب شید

بهتر است توجه داشته باشید که برای نحوه نصب توری سایبان یا همان شید گلخانه وسایل و لوازمی مورد نیاز می‌باشد که در ادامه به معرفی آن‌ها پرداخته ایم:

  1. شید (توری سایبان)
  2. مته و پیچ
  3. کلیپس و گیره هاب مخصوص
  4. ابزارهای دستی مانند چاقوی، قیچی و متر
  5. چسب

تعیین اندازه برای نصب شید گلخانه

برای تعیین اندازه توری سایبان، ابتدا ابعاد گلخانه را اندازه‌گیری کنید. محاسبه طول و عرض گلخانه و ارتفاع سقف آن مهم است. این اندازه‌ها به شما کمک می‌کنند تا توری سایبان را به اندازه مناسب برش داده و نصب کنید.

نوع استفاده از توری سایبان نیز تعیین کننده اندازه آن است. بسته به اینکه توری سایبان برای پنجره‌ها، درب ورودی یا سقف گلخانه استفاده می‌شود، اندازه آن تغییر خواهد کرد. در بعضی موارد، ممکن است نیاز به قطعات توری سایبان بزرگتر برای پوشش مناطق بزرگتر باشد.

اگر توری سایبان را برای انجام عملیات باز و بسته کردن استفاده می‌کنید، باید اندازه‌ای را در نظر بگیرید که به شما امکان باز و بسته کردن آسان را بدهد.

در صورتی که قصد دارید توری سایبان را در چند قسمت مختلف گلخانه نصب کنید، باید اندازه‌های مناسب برای هر قسمت را تعیین کنید؛ بهتر است در هنگام اندازه گیری شید گلخانه مقداری اندازه را بیشتر در نظر بگیرید تا هنگام نصب با مشکل مواجه نشوید.

دکمه بازگشت به بالا