علمی و پزشکی

تشخیص قرار گرفتن در معرض کروناویروس با یک دستگاه پوشیدنی

از آزمایش‌های سریع گرفته تا واکسن‌ها، بسیاری از نوآوری‌های خارق‌العاده به ما در کنترل این همه‌گیری کمک کرده‌اند. در حالی که راه های زیادی برای تشخیص یک فرد آلوده به ویروس SARS-CoV-2 وجود دارد، باید دید چه زمانی و چگونه یک فرد در معرض این ویروس قرار گرفته است.

انتظار می رود اختراع جدیدی توسط محققان دانشگاه ییل این شکاف را پر کند. این دستگاه که «کلیپ هوای تازه» نامیده می‌شود، ارزان است و به گونه‌ای طراحی شده است که به یقه لباس متصل می‌شود تا ذرات ویروسی معلق در هوای اطراف دهان و بینی فرد را جذب کند.

قرار گرفتن در معرض ویروس کرونا را با دستگاه فرسوده تشخیص دهید

گیره ذرات ویروس را روی سطح پلی دی متیل سیلوکسان (PDMS) جذب می کند و در پایان روز یا چند روز بعد، فرد آن را از گیره جدا می کند و برای وجود SARS-Covirus به آزمایشگاه تست PCR می فرستد. -2 مشخص شود.

مطالعه جدید چند آزمایش روی این دستگاه نشان می دهد که این گیره قادر است ذرات ویروسی موجود در هوا را به طور موثر جذب کند. در یک آزمایش، کلیپ‌ها به چندین داوطلب داده شد تا ظرف پنج روز از آن استفاده کنند. از 62 دستگاه مورد استفاده، 5 دستگاه در معرض ویروس SARS-Koo-2 قرار گرفتند و آزمایش آنها مثبت بود.

این مطالعه نشان داد که از پنج شکار مثبت آزمایش شده، چهار نفر متعلق به کارکنان رستوران و یک نفر از کارکنان پناهگاه بی خانمان بودند. شایان ذکر است دو مورد از موارد مثبت مربوط به رستوران های داخلی بوده که نسبت به سایر قهرمانان دارای بار ویروسی بالاتری بوده است. این نشان دهنده تماس نزدیک با یک یا چند فرد آلوده به ویروس است.

این دستگاه علاوه بر قابلیت اندازه گیری سطوح قابل شناسایی ذرات ویروس، به اندازه کافی برای اندازه گیری دوزهای کمتر حساس است. این نشان می دهد که دستگاه قادر به تشخیص میزان ذرات ویروس است و نه فقط قرار گرفتن در معرض ویروس.

کریستال پولیت، محققی که روی این دستگاه کار می‌کند، می‌گوید یکی از کاربردهای بالقوه جالب این دستگاه می‌تواند آزمایش اثربخشی فن در اتاق‌های بیماران کووید باشد. او به ییل نیوز گفت که آثار SARS-Cow-2 در اتاق‌های بیمارستانی که تصور می‌شد تهویه مناسبی دارند، پیدا شد.

در حال حاضر، این دستگاه فرسوده می تواند به عنوان راهی برای نظارت بر محیط های داخلی و تعیین میزان خطرناک بودن آنها استفاده شود. پول در ایمیلی به نیواطلس گفت: از این دستگاه می توان برای تشخیص فردی که چند روز قبل از شروع علائم در معرض ویروس قرار گرفته است استفاده کرد.

پولت به نیواطلس گفت: «کلیپ هوای تازه برای تشخیص زودهنگام ویروس برای اقدام فوری مؤثر است. افرادی که در معرض ویروس قرار گرفته اند می توانند برای جلوگیری از انتقال احتمالی آزمایش شوند یا قرنطینه شوند.

قدم بزرگ بعدی در توسعه این دستگاه، ایجاد راه هایی است که این دستگاه بتواند در لحظه حضور ویروس را در محیط، مشابه کاری که نوارهای تشعشع انجام می دهند، تشخیص دهد و بلافاصله فرد را از وجود گاما و ایکس آگاه کند. -پرتوها.

46

دکمه بازگشت به بالا