عمومی

مسئله اصلی برای رسیدن به توافق، تأمین منافع ملت ایران است

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی باراناخبر،

حجت الاسلام والمسلمین سیدابراهیم رئیسی امروز (شنبه 28 بهمن ماه) در گفت و گوی تلفنی با امانوئل مکرون رئیس جمهور فرانسه، با بیان اینکه هیئت ایرانی با جدیت در حال پیشبرد مذاکرات وین است، گفت: جمهوری اسلامی ایران در جریان مذاکرات پیشنهادات سازنده ای ارائه کرده است. . . و پیشنهادات، مذاکرات پیشنهادی طرف های دیگر را بر اساس میزان انطباق آنها با منافع مردم ایران در نظر گرفته است.

وی گفت: «هیات ایرانی بارها اعلام کرده است که از ابتکاراتی که حقوق مردم ایران را تضمین و حمایت می کند، استقبال می کند.»

حجه الاسلام والمسلمین رئیسی تاکید کرد: هرگونه توافق در وین باید شامل لغو تحریم ها، ارائه ضمانت نامه معتبر و بسته شدن مسائل و ادعاهای سیاسی باشد.

رئیس جمهور با اشاره به اینکه سابقه تعامل جمهوری اسلامی ایران با آژانس بین المللی انرژی اتمی و گزارش های متعدد آژانس بین المللی اتمی مبنی بر صلح آمیز بودن فعالیت های هسته ای کشورمان، نادرستی ادعای برخی کشورها را اثبات می کند، گفت: وی تاکید کرده است: آژانس بین‌المللی انرژی اتمی که در این زمینه باید مراقب تمرد دشمنان بود.

حجه الاسلام والمسلمین رئیسی با اشاره به نقش فعال ایران در مبارزه با تروریسم در کنار عراق و سوریه، تصریح کرد: اگر مقابله موثر تروریسم با ایران به ویژه با شهید سلیمانی نبود، داعش ایجاد می شد. در اروپا امروز

امانوئل مکرون، رئیس جمهور فرانسه در گفت و گوی تلفنی گفت: «پیشرفت خوبی در مذاکرات وین حاصل شده است و ما امیدواریم که مذاکرات هر چه زودتر به پایان برسد».

روسای جمهور ایران و فرانسه همچنین آخرین تحولات اپیدمی کرونا و تحولات منطقه را بررسی کردند.

دکمه بازگشت به بالا