بین الملل

رسانه‌های عبری: محتوای ضد اسرائیلی از کتاب‌های درسی عربستان حذف شده است

وب‌سایت “واینت” رژیم صهیونیستی گزارشی را منتشر کرد که در آن به “انقلابی اشاره کرد که محمد بن سلمان، ولیعهد عربستان انجام داده که تغییر محتوای کتاب‌های درسی را نیز از زمان روی کار آمدن وی به دنبال داشته است.”

به گزارش باراناخبر، وب‌سایت عبری زبان “واینت” در گزارش خود خاطرنشان کرد که «اشاره به یهودیان به عنوان میمون‌ها و خوک‌هایی که شیطان را می‌پرستند و توصیف آن‌ها به این‌که ذاتا خائن و دشمنان قسم خورده اسلام هستند، از کتاب‌ها حذف شده است.»

این سایت در گزارش خود اعلام کرد: در حالی که این مطالب ضد اسرائیلی حذف شده است، اما همچنان مطالبی درباره «استفاده صهیونیست‌ها از زنان، مواد مخدر و رسانه‌ها برای دستیابی به اهداف و توطئه‌هایی وجود دارد که بر اساس آن اسرائیل قصد دارد مرزهای خود را از رود نیل در مصر تا فرات در عراق گسترش دهد.»

این مطالب بر اساس تحلیلی مطرح شده که توسط موسسه تحقیقات و سیاست بین المللی IMPACT-SE در لندن، نزدیک به اسرائیل، انجام شده و تغییراتی را که در حدود ۳۰۰ کتاب درسی عربستان سعودی در مورد رژیم صهیونیستی در پنج سال گذشته رخ داده است، نشان می‌دهد.

این مؤسسه اعلام کرد که عربستان سعودی همچنین قصیده‌ای در مخالفت با شهرک‌سازی یهودیان در فلسطین را از برنامه درسی حذف کرده و آموزشی که دانش‌آموزان را ملزم به رد ادعاهای صهیونیست‌ها درباره رابطه خود با فلسطین می‌کرد، لغو کرده است.

انتهای پیام

کارگروه خبری مقالات بین المللی

نویسنده اخبار بین‌المللی با تمرکز بر رویدادهای فضایی و نجومی جهانی. با دانش در زمینه اخبار فضایی، کشف‌های نجومی و پیشرفت‌های فضانوردی، به شما اخبار جذاب و تحلیل‌هایی را درباره رویدادهای فضایی، اکتشافات نجومی و تاثیرات آن‌ها بر جوامع ارائه می‌دهم. با استفاده از روش‌های تحلیلی و علمی، به شما دیدی جامع از تحولات فضایی و نجومی جهانی می‌دهم.
دکمه بازگشت به بالا