کفش خوب و ارزان ولی با دوام کجا بخریم؟

آشنایی با بازارهای خرید کفش و گیوه بادوام در تهران

آشنایی با بازار های خرید کفش و گیوه با دوام در تهران یکی از مهمترین مسائلی است که ذهن افراد را به خود درگیر میکند. شناخت تمام بازار های خرید تهران برای همه مهم نیست اما آشنایی با تعدادی از این مراکز خرید در نزدیکی هر فردی ضروری است. شما با خواندن این صفحه با مهمترین مراکز خرید کفش در تهران آشنا میشوید. بازار های تهران برای 2 قشر مردم عادی و کسانی که در صنعت کفش می باشدند از اهمیت بالایی برخوردار است.

شهر تهران با جمعیتی بالای 9 میلیون نفر بزرگترین شهر ایران محسوب میگردد. با توجه به نزدیک بودن تهران به شهر های بزرگ دیگر از جمله کرج، اسلامشهر، شهریار و… جمعیتی بالای 13 میلیون نفر روزانه در تهران تردد میکنند. سرعت رشد استان تهران نیز به شدت بالاست. طبق آخرین تحقیقات جمعیت استان تهران در سال 1404 به بالای 20 میلیون نفر میرسد. زندگی در شهر تهران زیاد ارزان قیمت نیست. از این رو شناخت مراکز خرید کفش مهم که با درامد افراد همخوانی داشته باشند از اهمیت بالایی برخوردار است. برای خرید گیوه کوچر اسرین کالا به سایت این مجموعه مراجعه کنید.

بازار های خرید کفش تهران در یک نگاه

شناخت بازار های خرید کفش تهران، به دلیل ارتباط مستقیم این محصول با پوشاک که یکی از نیاز های اساسی انسان می باشد بسیار مهم است. در این صفحه به صورت کلی سعی شده است، با مهمترین بازار های کفش تهران که هم برای مردم عادی و هم افرادی که در صنعت کفش مشغول به کار هستند اشاره شود.

در صفحه بازار های خرید کفش تهران به تمام مراکز های خرید که به صورت پاساژ، خیابان، راسته، محله و… باشند به اختصار بازار خرید کفش نامبرده شده است.

در بین بازار های خرید کفش تهران، بازار بزرگ تهران به عنوان مهمترین مرکز خرید تهران و حتی ایران شناخته شده است. تقریبا همه نوع محصول را در این بازار میتوان یافت. این بازار نه تنها مختص فروشگاه های تک فروش، بلکه قطب بنکدار های کفش ایران نیز می باشد. روزانه هزاران نفر از سراسر ایران به این بازار سر میزنند. همچنین بازار بزرگ تهران یکی از مراکز مهم گردشگری تهران نیز میباشد.

راسته ی خیابان 15 خرداد دارای فروشگاه ها و پاساژ های پر شماری برای خرید پوشاک و کفش میباشد. خرید از بازار بزرگ تهران معمولا به صرفه است. اجناس فروشی این بازار از کیفیت های پایین تا بالا را در بر میگیرد. قیمت ها نیز در انواع فروشگاه های بازار تهران رقابتی می باشد.

·        بازار بزرگ تهران

در بازار بزرگ تهران تعدادی خیابان، سرا، پاساژ و… وجود دارد که تمرکز آن محل ها بروی خرید و فروش کفش عمده می باشد. از جمله مهمترین آنها می توان به بازار چار سوق قدیم و جدید (چار به معنای چهار – چهار سوق نیز می گویند)، راسته ی گذر قلی، سید اسماعیل و… اشاره کرد. برای استعلام قیمت گیوه ترب به سایت این مجموعه مراجعه کنید.

دسترسی به بازار بزرگ تهران

دسترسی به بازار بزرگ تهران به دلیل واقع بودن در مرکز شهر و طرح ترافیک با خودروی شخصی امکان پذیر نیست. اما ایستگاه های مترو زیادی (ماننده خیام – 15خرداد و…) در نزدیکی این محل قرار دارند.

آدرس :  تقاطع خیابان خیام و 15 خرداد

·       بازار بزرگ ایران (ایران مال)

یکی دیگر از بازار های خرید کفش تهران، بازار بزرگ ایران یا همان ایران مال است که یکی از بزرگترین بازار های جهان می باشد که قسمت هایی از آن در سال 1397 به بهره برداری رسید. در این مجموعه فروشگاه های زیادی را از جمله مغازه های کفش میتوان یافت.

این مرکز خرید بزرگترین بازار خاورمیانه و پنجمین مرکز خرید بزرگ دنیا میباشد. با این حال توجه به این نکته که تعداد بیشماری از واحد های آن هنوز خالی میباشد ضروری است. به گفته برخی از بازدید کنندهای این مرکز، قیمت های ارائه شده نسبت به کیفیت محصولات بالا میباشد.

دسترسی به ایران مال

دسترسی به این مرکز با حمل و نقل عمومی شهری دشوار است. همچنین پارکینگ این مرکز در محل دوری از قسمت اصلی آن قرار گرفته است.

آدرس :  اتوبان خرازی – نرسیده به خروجی دریاچه چیتگر

·        خیابان منیریه (میدان منیریه)

امروزه خیابان منیریه به یکی از قطب های فروش لوازم ورزشی و  کفش تبدیل شده است. معمولا کیفیت کفش های ارائه شده در فروشگاه های این خیابان بالاست. تعدادی از برند های مهم کفش دنیا نیز در این خیابان شعبه دارند. خیابان و میدان منیره، یکی از بازار های خرید کفش تهران می باشد که به دلیل وجود مغازه های کفش فروشی آن از اهمیت بالایی برخوردار است.

البته خاطر نشان میشویم که بیشتر محصولات ارائه شده در این خیابان مربوط به کفش های شرق آسیا (به اصطلاح های کپی) می باشد. همچنین با افزایش نرخ ارز بسیاری از فروشگاه های این خیابان به فروش محصولات با کیفیت ایرانی روی آورده اند.

دسترسی به منیریه

خیابان منیریه در مرکز شهر تهران و در طرح ترافیکی قرار دارد. البته دسترسی به مرکز خرید و فروش کفش در منیریه راحت می باشد. خط 7 BRT (راه آهن-تجریش) و همچنین خط 3 مترو، ایستگاه میدان منیریه راه های عمومی برای رسیدن به این خیابان است.

آدرس : منطقه 11 تهران – محله منیریه

·        باغ سپهسالار

یکی از مشهورترین مراکز تولید کفش های بادوام ایرانی و همچنین بازار خرید مردم این محل است. نام هایی مانند خیابان صف، باغ سپهسالار و باغ صدر اعظم به این مکان داده شده است. حتی نام این محل به دلیل شهرت این محله در بین کفاشان ایرانی به اختصار باغ گذاشته شده است. تردد خودرو از سال 1385 در این خیابان ممنوع گردید.

محدوده خیابان صف یکی از مراکز مهم خرید کفش برای تهرانی ها و حتی دیگر استان ها می باشد. انواع و اقسام مدل های کفش فروشی از جمله فروشندگان چرم ، کفش بچگانه، بوت، ورزشی و… را در باغ سپهسالار میتوان یافت.

دسترسی به باغ سپهسالار

خیابان صف یکی از خیابان های پیاده روی ایران است و هیچ خودرویی نمیتواند به آن وارد شود. همچنین مسیر خیابان جمهوری یک طرفه میباشد که دسترسی را با خودروی شخصی به این مرکز خرید کم کرده است. اتوبوس های جمهوری و بهارستان و همچنین خط 2 مترو ایستگاه بهارستان راه های دسترسی عمومی خیابان صف است.

آدرس : بین میدان بهارستان و چهار راه ظهیرالاسلام

بازار خرید کفش باغ سپهسالار

·        پاساژ تیراژه 1

پاساژ تیراژه 1 یکی از بازار های خرید کیف و کفش مشهور در غرب تهران میباشد. قدمت این پاساژ بالای 15 سال است و یکی از پر بازدید ترین مراکز فروشگاهی غرب تهران نیز می باشد. ساعت کاری پاساژه تیراژه 1 ساعت 10 صبح الی 23:30 است.

ساختمان این مرکز دارای 5 طبقه (2طبقه منفی) است و فروشگاه های تجاری این ساختمان در 3 طبقه کنار یکدیگر فعالیت میکنند. این مرکز به دلیل دارا بودن مغازه های زیاد کفش فروشی در لیست بازار های خرید کفش تهران جای میگیرد.

دسترسی به پاساژ تیراژه 1

این مرکز دارای یک پارکینگ می باشد که البته ظرفیت پایینی دارد. اطراف خیابان تیراژه نیز معمولا بسیار شلوغ میباشد. همچنین نزدیکترین ایستگاه مترو خط 2 ایستگاه صادقیه است که مقداری از این مرکز دور است. خط 10 BRT (آزادی-دانشگاه علوم تحقیقات) نیز راه دیگر دسترسی به تیراژه 1 می باشد

آدرس : بزرگراه اشرفی اصفهانی – نرسیده به بزرگراه همت

پس از مرکز خرید تیراژه 1 در سال 1392 یک پاساژ دیگر با همین نام در نظام آباد تهران به نام تیراژه 2 ساخته شد. شعبه هایی از کیف و کفش های برند در تیراژه 2 فعالیت میکنند. ساعات فعالیت این مرکز از 9 صبح تا 23 شب میباشد.

پاساژ تیراژ 2 به دلیل بزرگی و دارا بودن مغازه های کفش فروشی زیاد، توانسته در صفحه “بازار های خرید کفش تهران” در  سایت کفش کفاش ها قرار بگیرد.

آیا می دانید هدف از پوشیدن کفش چیست؟

به طور خلاصه ، کفش در نظر گرفته شده است تا راحتی را برای فرد پوشنده فراهم کند و از پاهای فرد در برابر شرایط سخت محافظت کند. به همین ترتیب ، اهداف اصلی کفش های پیاده روی ، محافظت از پاهایتان در برابر کبودی و سایش از زمین ، کف پا ، و فراهم کردن کشش خوب در زمینی محکم ، شیب دار ، لغزنده ، مرطوب و گل آلود است. علاوه بر این ، کفش های کوهنوردی و صخره نوردی باید از پایداری کافی و ماندگاری برخوردار باشند.

کفش پیاده روی مطمئن یک کفش بادوام و استاندارد است که شما را در وسط پیاده روی و ورزش با مشکل روبرو نکند. کفش ها باید حتما و ترجیحا سبک باشند. کفش نیز باید در پیاده روی احساس انعطاف پذیری و راحتی شود ، اگرچه ممکن است در سطوح ناهموار سخت تر باشد.

دو پیشنهاد پر فروش و برتر در زیر

کفش های پیاده روی نیز باید عملکردی داشته باشند و بتوانند در محیط های متغیر و انواع مختلف سطح زمین محکم تر باشند. در این پست قصد داریم در مورد برخی از مهمترین خصوصیات جسمی و غیر جسمی  کفش پیاده روی صحبت کنیم . و اگر می خواهید در مورد اجزای کفش های پیاده روی و همچنین موادی که در آنها استفاده شده است اطلاعات بیشتری کسب کنید ، می توانید پست ما را در مورد تشریح کفش های پیاده روی بررسی کنید . می توان گفت که این دو موضوع از نزدیک ارتباط دارند زیرا ویژگی های درک شده یک جفت کفش پیاده روی بستگی به مواد مورد استفاده در ساخت کفش و همچنین اجزای آنها دارد.

ویژگی های مهم کفش مخصوص پیاده روی

کفش های پیاده روی مناسب

تناسب بسیار مهم است بنابراین مهم نیست که کفش پیاده روی به خوبی ساخته شود ، اگر مناسب نباشد ، به درستی کار نخواهد کرد.

کفش ورزشی “آخرین چیز اول” برای تقویت اهمیت مناسب کفش مناسب است. مورد آخر فرم شکل پا است که روی آن کفش ساخته شده است و شکل آخر تأثیر بسزایی در تناسب دارد. تناسب مستقیم بر راحتی تأثیر می گذارد. تناسب مناسب نیز پیش شرط عملکرد است.

مزایای کفش هایی که به خوبی در پا جا می گیرند موارد زیر است:

  • پایداری مناسب و مراقبت از پا
  • محافظت در برابر صدمات پا
  • جذب کافی و راحتی کافی
  • سایش طولانی مدت و حفظ فرم کفش

شکل و تناسب کفش پیاده روی باید چگونه باشد؟

کفش باید دارای یک شکل و ابعاد باشد که سلامتی را حفظ کند. مناسب بودن نیز در بیشتر موارد به معنی راحتی است. در صورت دقت بررسی شده، شکل مطلوب زیر کف نیز مناسب می باشد. برای اطمینان از مناسب بودن کاربر ، باید کفی و جوراب را به همان اندازه استایل بررسی کنید. به طور کلی ، کفش های نوردی به اندازه کفش های مد مناسب نیستند. پاهای ما به طور معمول در طول روز 5٪ پهن می شوند. این موضوع را هنگام انتخاب کفش های پیاده روی به خاطر داشته باشید

مناسب بودن کفش با پا شامل درک پا ، کفش و انتخاب کفش برای دستیابی به تناسب لازم است. با توجه به پاها ، بسیاری از منابع آنتروپومتری پا وجود دارد. با این حال ، از آنجا که سیستم اندازه گیری کفش در درجه اول مبتنی بر طول پا است ، اما تولید کنندگان کفش به استفاده از اقدامات طول، عرض و اندازه محاصره متوسل می شوند ، عدم تطابق در هر ابعادی به طور کلی منجر به تناسب ضعیف می شود.

به طور کلی ، پای زنان باریک تر و از حجم پایینی پایین تر از پای آقایان است ، بنابراین کفش های پیاده روی مردانه و زنانه در اندازه های مختلف ساخته می شوند. مطمئناً ، مردانی با پاهای باریک وجود دارند که می دانند کفش های زنانه به بهترین وجه مناسب آنها است ، همانطور که خانم هایی با پاهای بزرگتر و پهن تر هستند که کفش های مردانه را ترجیح می دهند.

کفش های مخصوص پیاده روی چگونه باید مناسب باشد؟ یک راهنمای کوتاه در مورد چگونگی قرار دادن کفش های پیاده روی

هنگام انتخاب کفش های پیاده روی وقت خود را بگذرانید. متناسب بودن بسیار مهم است بنابراین باید چندین مدل و سبک را امتحان کنید تا جایی که می توانید چیزی را که ممکن است نزدیک باشد به جای مناسب بیابد. پیدا کردن یک جفت کفش پیاده روی که کاملاً مناسب است بسیار سخت است اما با استفاده از این راهنمایی ها ، می توانید که دفعه بعد هنگام انتخاب کفش چه کاری انجام دهید برخی از عوامل اصلی برای در نظر گرفتن وجود دارد:

  • طول از پاشنه تا انگشتان پا

اندازه اولین چیزی است که باید در نظر بگیرید. این اندازه گیری مهمی است اما اگر تنها طول از پاشنه تا انگشتان در نظر گرفته شود ، اتصالات کفش ممکن است موفقیت آمیز نباشد. به خاطر داشته باشید که اندازه کفش به صورت استاندارد نیست بنابراین اندازه بین تولید کنندگان سازگار نیست. علاوه بر این ، تغییر در اندازه حتی ممکن است در بین سبک های یک مارک خاص وجود داشته باشد.

طول قوس اندازه گیری از پاشنه تا توپ پا است و اندازه گیری مهمتر از طول پا است. این امر چگونگی قرارگیری پا در داخل یک کفش را تعیین می کند ، که عملکرد کفش را تعیین می کند. در نظر گرفتن طول قوس بسیار مهم است زیرا کفش در محل مناسب انعطاف پذیر است.

عرض پا در ناحیه عرضی اندازه گیری می شود. درست مانند اندازه ، تولید کنندگان از اندازه گیری های مختلف برای اندازه گیری عرض استفاده می کنند.

ضخامت پا (چقدر پا در داخل یک کفش جای خود را می گیرد) از بالا به پایین یکی دیگر از عوامل مهم است که در تعیین تناسب باید در نظر گرفته شود.

دکمه بازگشت به بالا