عمومی

کفش و لباس ورزشی مناسب هر فصل چه ویژگی هایی دارد؟

اصول استاندارد خرید پوشاک ورزشی

سایز مناسب بپوشید

لباس تیم ملی یا سایرلباس های ورزشی که هنگام ورزش می پوشید نباید خیلی تنگ یا خیلی گشاد باشد، زیرا در این صورت نمی توانید روی ورزش تمرکز کنید. تنگ بودن لباس ورزشی به شما امکان می دهد راحت حرکت کنید و طول گشاد یا بلند آن باعث می شود لباس به دور دست ها و پاهای شما بپیچد یا گشاد شود و روال تمرینی شما را مختل کند.

وقتی لباس های خود را دوست داشته باشید، تمایل بیشتری به ورزش نشان می دهید. پس از بین این لباس ها، لباسی را انتخاب کنید که بیشتر دوست دارید و البته در آن احساس راحتی می کنید. چون در مورد لباس اسپرت البته راحتی لباس بر زیبا بودن ارجحیت دارد. البته فراموش نکنید که لباس شما علاوه بر زیبایی و راحتی باید متناسب با ورزش شما نیز باشد.

لباس هایی که گشاد نیستند

بسیاری از مردم فکر می کنند که لباس های ورزشی باید گشاد باشند تا راحت باشند. در حالی که بهترین انتخاب پوشیدن لباس های اسپرت متناسب با اندام شماست. زمانی که لباس ورزشی متناسب با سایز خود می پوشید، ناخودآگاه تمرکز بیشتری روی انجام ورزش خواهید داشت و تغییراتی که بدن شما به تدریج در اثر ورزش ایجاد می کند، برای شما ملموس تر خواهد بود. این همچنین به شما انگیزه بیشتری برای ورزش جدی تر می دهد.

لباس هایی که رنگارنگ هستند

به یاد داشته باشید که رنگ ها تاثیر بی نظیری بر روحیه ما دارند. این تاثیر زمانی بیشتر می شود که ورزش در وسط باشد، زیرا روحیه بالایی که با پوشیدن رنگ های شاد ایجاد می شود و سایر اثرات مثبت ورزش را افزایش خواهد داد. به جای استفاده از رنگ های تیره برای لاغر به نظر رسیدن هنگام ورزش در باشگاه یا حتی در خانه، از رنگ های روشن و پرانرژی استفاده کنید که به طور مستقیم خلق و خوی شما را تقویت می کند و به شما انگیزه بیشتری برای ورزش می دهد.

متریال مناسب برای لباس های ورزشی

همانطور که قبلا ذکر شد، نوع لباس ورزشی ارتباط مستقیمی با پارچه مورد نظر دارد. پارچه های طراحی شده برای لباس آسیایی استقلال و فعالیت های پر جنب و جوش و با تحرک بالا باید دارای ویژگی های مثبت زیر باشند:

  • مقاومت در برابر پاره شدن به دلیل تنش بین رقبا در مسابقه مانند پیراهن های ورزشی تیم های فوتبال
  • برای مدت طولانی خشک و خنک بمانید
  • توانایی جذب عرق
  • هوای گرم را از داخل به بیرون پیراهن منتقل کنید
  • خاصیت ارتجاعی مناسب

نخ تمام نخ یا نخ پنبه بهترین ماده برای لباس های ورزشی است. لباس های نخی یا پنبه ای به سادگی عرق را جذب کرده و از تعریق و قرمزی بدن به خصوص در زیر بغل و کشاله ران جلوگیری می کند.

نوع پارچه در لباس ورزشی

لباس های ورزشی نخی و پنبه که از الیاف طبیعی ساخته شده اند سبک هستند و به راحتی رطوبت را جذب کرده و از بدن عبور می کنند.، پس لباس مناسبی برای ورزش هستند. الیاف مصنوعی مانند نایلون اگرچه سبک و راحت هستند، اما توانایی جذب رطوبت را ندارند و باعث ایجاد مشکلات پوستی می شوند. اگر تصمیم به تهیه لباس ورزشی با الیاف مصنوعی دارید، قبل از خرید مطمئن شوید که آستر آن از نخ یا الیاف طبیعی دیگر باشد تا از آسیب به پوست جلوگیری شود.

الیاف مصنوعی عمر طولانی تری نسبت به الیاف طبیعی دارند و دیرتر تجزیه می شوند. الیاف طبیعی از پوست مراقبت می کنند. اگر زیاد عرق می کنید بهتر است در حین ورزش فقط لباس های نخی بپوشید، زیرا لباس هایی که الیاف مصنوعی دارند بیشتر عرق می کنید و لباس هایتان بو می گیرد. بسته به آب و هوا و محیطی که در آن ورزش می کنید، مقدار لباس را کم یا زیاد کنید.

ویژگی های لباس ورزشی

اگر می خواهید یک ورزش مفرح را تجربه کنید، پس باید از لباس های ورزشی مناسب نیز استفاده کنید. زمان ورزش داشتن لباس ورزشی نه تنها باعث می شود از ورزش لذت ببرید، بلکه بدنتان را نیز سالم نگه می دارد. مواردی وجود داشته است که فرد برای مدت طولانی ورزش کرده است، اما به زودی از فعالیت بدنی خسته می شود و دیگر قادر به ادامه دادن نیست.

جالب است بدانید در بیشتر موارد به دلیل پوشیدن لباس نامناسب است. در ادامه تصمیم داریم ویژگی های یک لباس ورزشی خوب را بیان کنیم. برای خرید لباس زنانه تیم ملی ایران یا یک لباس ورزشی مناسب با فیزیک فردی و نوع ورزش باید همه چیز را در نظر گرفت تا خرید خوبی را تجربه کنید. لباس های ورزشی از نظر جنس و جنس پارچه، تنوع رنگ و غیره تنوع زیادی دارند.

لازم به ذکر است که لباس های ورزشی نیز مانند تمامی محصولات دیگر دارای انواع و کیفیت های متفاوتی هستند. لباس ورزشی مناسب دارای ویژگی هایی مانند راحتی، کیفیت بالا و اندازه مناسب است. انتخاب لباس ورزشی برای ورزشکاران بسیار مهم است.

با افزایش احتمال تعریق در ورزش، اهمیت انتخاب لباس ورزشی مناسب برای جلوگیری از تعریق و بیماری های قارچی و پوستی دو چندان می شود. بنابراین جنس لباس باید طوری باشد که با جذب عرق به پوست اجازه تنفس بدهد و البته رابطه جنسی داشته باشد که بدن را خنک نگه دارد.

لباس های ورزشی استاندارد از چه جنسی هستند؟

لباس های ورزشی نخی و پنبه که از الیاف طبیعی ساخته شده اند سبک هستند و به راحتی رطوبت را جذب کرده و از بدن عبور می کنند. بنابراین آنها لباس خوبی برای ورزش هستند. الیاف مصنوعی مانند نایلون اگرچه سبک و راحت هستند، اما توانایی جذب رطوبت را ندارند و باعث ایجاد مشکلات پوستی می شوند. اگر تصمیم به تهیه لباس ورزشی با الیاف مصنوعی دارید، قبل از خرید مطمئن شوید که آستر آن از نخ یا الیاف طبیعی دیگر باشد تا از آسیب به پوست جلوگیری شود.

چگونه لباس های ورزشی را نگهداری کنیم؟

معمولا لباس های ورزشی را طوری درست می کنند که چروک نشود. از طرفی لباس های ورزشی همیشه با عرق بدن و کف سالن های بدنسازی در تماس هستند. پس اگر از باشگاه برگشته اید و حوصله شستن لباس های خود را ندارید، بهتر است آن ها را از کیف ورزشی خود خارج نکنید.

در اینجا 3 عامل کلیدی برای خرید بهترین لباس ورزشی وجود دارد:

  • جذب رطوبت.
  • از ایجاد بو جلوگیری کنید.
  • در طول تمرین شما را خنک نگه می دارد.
دکمه بازگشت به بالا