بین الملل

کسب نمایه معتبر ISC توسط نشریه علمی دانشگاه آزاد اسفراین

کسب نمایه معتبر ISC توسط نشریه علمی دانشگاه آزاد اسفراین

مدیرمسئول نشریه پیشرفت‌های مالی و سرمایه‌گذاری دانشگاه آزاد اسلامی واحد اسفراین از کسب نمایه معتبر ISC توسط این نشریه خبر داد.

میثم دعایی، مدیرمسئول نشریه پیشرفت‌های مالی و سرمایه‌گذاری در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری علم و فناوری آنا از کسب نمایه معتبر ISC توسط این نشریه خبر داد و اظهار کرد:‌ نمایه ISC یکی از نمایه‌های علمی معتبر بین‌المللی است که توسط مؤسسه استنادی علم و فناوری جهان اسلام (ISC)، به مجلات علمی جهان اسلام اعطا می‌شود.

وی افزود:‌ نشریه پیشرفت‌های مالی و سرمایه‌گذاری که توسط دانشگاه آزاد اسلامی واحد اسفراین و با همکاری انجمن مالی اسلامی منتشر می‌شود، طبق اعلام مؤسسه استنادی علم و فناوری جهان اسلام، موفق به کسب امتیاز لازم برای نمایه‌سازی در این پایگاه استنادی شده است.

مدیرمسئول نشریه پیشرفت‌های مالی و سرمایه‌گذاری گفت:‌ این نشریه به صاحب‌امتیازی دانشگاه آزاد اسلامی واحد اسفراین (خراسان شمالی)، از زمستان ۱۳۹۹ به‌عنوان نشریه تخصصی حوزه مالی منتشر شده، اعضا هیئت تحریریه آن از دانشگاه آزاد اسلامی، دانشگاه فردوسی مشهد، دانشگاه تربیت مدرس، دانشگاه مازندران، دانشگاه خوارزمی، دانشگاه امام رضا (ع)، دانشگاه امام صادق (ع)، دانشگاه سیستان و بلوچستان، دانشگاه ژیامن مالزی و دانشگاه وولنگوگ استرالیا هستند.

دعایی ادامه داد:‌ با توجه به تعهد و تخصص ارکان اجرایی نشریه، سعی شده مقالات علاوه بر برخورداری از سطح علمی قوی، بالاترین استاندارد‌های نگارشی و ویرایشی همانند نشریات ISI را نیز در برداشته باشند. به‌عنوان نمونه همه ارجاعات داخل متن به منابع، لینک شده و همه منابع به صفحه اصلی مقاله در وب، لینک شده تا کار پژوهشگران برای استفاده از منابع مقالات نشریه بسیار تسهیل شود و نویسندگان نتوانند سهواً یا عمداً منابع اشتباه و یا ناموجود را به‌عنوان منبع مقاله خود معرفی کنند.

وی اضافه کرد: این نشریه در ارزیابی کمیسیون نشریات دانشگاه آزاد اسلامی در شهریور ۱۴۰۱ موفق به اخذ درجه A+ با امتیاز ۹۰ و در شهریور ۱۴۰۲ موفق به اخذ درجه +A با امتیاز ۹۶ از ۱۰۰ شده و بین ۱۵ نشریه تخصصی حوزه مالی و حسابداری در کل کشور که دارای صاحب‌امتیازی دانشگاه آزاد اسلامی بودند، رتبه اول را به خود اختصاص داده است. همچنین این نشریه توانست نمایه بین‌المللی و معتبر دوواج (DOAJ) را نیز در اردیبهشت ۱۴۰۲ اخذ کند.

مدیرمسئول نشریه پیشرفت‌های مالی و سرمایه‌گذاری عنوان کرد:‌ اکنون این نشریه توانست نمایه مؤسسه استنادی و پایش علم و فناوری جهان اسلام (ISC) را اخذ کند و علاقه‌مندان به مطالعه این نشریه می‌توانند به سایت https://sanad.iau.ir/journal/afi/ مراجعه کنند.

 

کارگروه خبری مقالات بین المللی

نویسنده اخبار بین‌المللی با تمرکز بر رویدادهای فضایی و نجومی جهانی. با دانش در زمینه اخبار فضایی، کشف‌های نجومی و پیشرفت‌های فضانوردی، به شما اخبار جذاب و تحلیل‌هایی را درباره رویدادهای فضایی، اکتشافات نجومی و تاثیرات آن‌ها بر جوامع ارائه می‌دهم. با استفاده از روش‌های تحلیلی و علمی، به شما دیدی جامع از تحولات فضایی و نجومی جهانی می‌دهم.
دکمه بازگشت به بالا