اجتماعی

نسبت به نوع اعلام رنگ کرونایی کوهسرخ معترضیم

باراناخبر/ خراسان رضوی شبکه بهداشت و درمان کوه سرخ گفت: علیرغم اینکه تعداد مراجعات شخصی به مراکز و بیمارستان های منتخب بسیار کاهش یافته است، نمی دانم بر چه اساسی کوه سرخ قرمز اعلام شده است و در ما نیز اعتراض خود را به استان اعلام کرده ایم.

عمید شمسایی در گفت وگو با باراناخبر، افزود: بر اساس آخرین آمار روزانه تنها پنج مراجعه کننده به کووید 19 داشتیم، در حالی که این تعداد در بدترین حالت 36 تا 40 نفر و در هفته آخر فروردین ماه از 27 مراجعه کننده که تحت آزمایش PCR قرار گرفته اند. دریافت تنها یک مورد مثبت شد.

وی گفت: با وجود اینکه تعداد مراجعین و بیماران بسیار کاهش یافته است اما نمی دانم بر چه اساسی رنگ قرمز کوه قرمز اعلام شد. در حال حاضر تست های PCR مثبت به کمتر از 4 درصد رسیده است و این وضعیت به گونه ای نیست که نشان دهنده وضعیت مونته نگرو باشد.

مدیر شبکه بهداشت و درمان کوه سرخ تصریح کرد: نیروهای شبکه بهداشت و درمان کوه سرخ با تمام توان در حال فعالیت هستند. از سوی دیگر، آزمون رهگیری افزایش یافته است که در آن هفت نفر به ازای هر نفر ردیابی می شوند. ما عموما آمار خوبی در این زمینه داریم.

وی فرمول اعلام رنگ شهرها را تا حدودی سختگیرانه توصیف کرد و خاطرنشان کرد: با وجود اینکه رعایت پروتکل های بهداشتی در ادارات، اماکن و کلاس های درس به 70 تا 75 درصد رسیده است، استفاده از ماسک در بین شهروندان کاهش یافته است. .

شمسایی در ادامه با بیان اینکه نظارت بر اماکن و صنوف مختلف نسبت به قبل افزایش یافته و در طول روز مکان های بیشتری بازدید می شود، گفت: از هر فروشگاهی که در روز مراجعه می کنند، از طریق سامانه ای از مشکلات بهداشتی که داشته اند، از طریق پیامک ارسال می شود. به آنها گفته می شود که در صورت عدم حذف به موقع به آنها تذکر داده می شود و در نهایت به دادگاه معرفی می شوند.

مدیر شبکه بهداشت و درمان کوهسرخ با بیان اینکه روزانه 15 تا 20 مراجعه انجام می شود، تصریح کرد: 20 درصد مراجعات منجر به اخطار در روز می شود و از هر 50 مراجعه یک مورد به دادگاه ارائه می شود.

وی به کمبود نیرو در شبکه بهداشت و درمان کوه سرخ اشاره کرد و گفت: با وجود کمبود نیرو، نیروهای موجود با تمام ظرفیت مشغول به کار هستند اما امیدواریم هر چه سریعتر نیروهای جدید جذب شوند.

شمسایی در ادامه به وضعیت واکسیناسیون در شهرستان کوهسرخ اشاره کرد و گفت: از ابتدای طرح واکسیناسیون تاکنون 52 هزار و 500 دوز واکسن تزریق شده که 86 درصد نوبت اول، 78 درصد نوبت دوم و 54 درصد واکسن تزریقی بوده است. دوز. دوز سوم».

وی گفت: کوهسرخ هم اکنون در تزریق نوبت سوم واکسن به شهرهای دانشگاه های علوم پزشکی مشهد مقام سوم و در واکسیناسیون مادران باردار در رتبه سوم استان قرار دارد.

مدیر شبکه بهداشت و درمان کوهسرخ با ابراز تأسف از عدم دریافت واکسن 14 درصد از جمعیت هدف شهرستان، افزود: 96 درصد مادران باردار نوبت اول، 93 درصد نوبت دوم و 55 درصد نوبت سوم دریافت کردند. دوز.

وی گفت: در گروه سنی 18 تا 29 سال 90 درصد نوبت اول، 92.47 درصد نوبت دوم و 78 درصد نوبت سوم و در گروه سنی 5 تا 17 سال 66 درصد نوبت اول، 48 درصد از دوز دوم و 35 درصد از دوز سوم تزریق شد.

شمسایی با اشاره به اینکه بر اساس آخرین آمار از 26 تا 25 فروردین هیچ فردی در بیمارستان بستری نشده است، عادی شدن وضعیت را تهدیدی جدی برای ویروس کرونا دانست و گفت: از شهروندان می‌خواهیم پروتکل‌های بهداشتی و فاصله اجتماعی را از پوشیدن ماسک رعایت کنند. و نه. حضور در تجمعات غیرضروری و همچنین نصب تهویه مناسب در اماکن عمومی.

انتهای پیام/

دکمه بازگشت به بالا