عمومی

میدان شهید شهریاری را نجات دهید

عکسی که مشاهده می کنید مربوط به میدان شهید شهریاری واقع در ولنجک تهران در ساعات اولیه صبح می باشد.

به گزارش باراناخبر، روزنامه نوآوران در ادامه نوشت: با توجه به وجود دانشگاه شهید بهشتی و زیرمجموعه های آن و همچنین ده ها مدرسه با ظرفیت هزاران دانشجو در این منطقه – از ساعت 7.30 تا 9 و بعد از ظهر از 14 الی 30/15 – در تمامی روزهای غیر تعطیل در مسیر شمال به جنوب منتهی به میدان شهید شهریاری حجم تردد بسیار زیاد است. نکته مهم این است که در تمامی راه های خروجی این میدان ترافیک روانی است و زمانی که خودرویی از ازدحام خودروهای دیگر در میدان فرار می کند بدون مانع تردد به مسیر خود ادامه می دهد. مانند مسیر جنوب به شمال که همانطور که در تصویر مشاهده می شود ترافیک بسیار روان تری دارد و تا ساعتی دیگر کاملا آرام و عادی خواهد بود.

با کمال تعجب، حجم بزرگ و بیضی شکل موجود در کشور که به آن «میدان» می گویند، خود به عامل اصلی ترافیک تبدیل شده است که در حال حاضر اثری جز ایجاد نگرانی برای رانندگان، ساکنان و کسبه اطراف آن ندارد. به نظر می رسد در این چهار جاده ده ها کامیون با سیمان و مصالح ساختمانی تخلیه شده و سپس به شکل بیضی در آمده اند و سپس در یک برخورد عجیب، هرگز فکر نمی کنم باید چهار کامیون باشد. به او. یا حداقل اگر بنا به دلایلی امکان برچیدن میدان و بازگشت به «چهارراه شهید شهریاری» وجود ندارد، نسبت به کاهش میدان و کاهش قطر آن اقدام کنند که اقدام بسیار مؤثری در کاهش ترافیک میدان خواهد بود.

شایان ذکر است که حفظ مربع در ابعاد کوچکتر این مزیت را خواهد داشت که نماد 11 متری شهدای هسته ای در مرکز آن حفظ می شود و در صورت حذف این میدان می توان نماد را در مکان مناسب دیگری قرار داد.

لازم به ذکر است مجید شهریاری استاد دانشگاه شهید بهشتی، فیزیکدان و دانشمند هسته ای زنجانی الاصل است که در ۸ آذر ۱۳۸۹ در ایران کشته و به شهادت رسید.

در هر صورت با توجه به افزایش تردد خودروها و مسائل دیگری مانند احداث معابر اصلی و تغییر مقررات راهنمایی و رانندگی در حوالی میادین و تقاطع ها، نه تنها میدان شهید شهریاری، بلکه بیشتر میادین، تقاطع ها و سایر معابر تهران را نیز در بر می گیرد. و غیره شهرهای کشورمان نیاز به طرح های هندسی جدید دارند که امیدواریم شهروندان ایرانی در آینده شاهد آن باشند.

انتهای پیام/

دکمه بازگشت به بالا