حوادث

مرگ پیرزن اکوادوری که در مراسم خاکسپاری‌اش زنده شده بود

یک زن ۷۶ ساله اکوادوری، چند روز پس از آن که حاضران را در مراسم تشییع جنازه‌ خود شوکه کرد، روز جمعه درگذشت.

به گزارش باراناخبر به نقل از بی بی سی، هفته پیش برای اولین بار برای «بلا مونتویا»، گواهی فوت صادرشده بود اما هنگامی که عزاداران در مراسم خاکسپاری او صدای ضربه زدنش را بر تابوتش شنیدند، درب تابوت را گشوده و در کمال حیرت، مونتویا را دیدند که زنده است و نفس می‌کشد. آنها مونتویا را بلافاصله برای مداوا به بیمارستان برگرداندند.

اما پس از هفت روز مراقبت‌های ویژه، وزارت بهداشت اکوادور تایید کرد که او روز جمعه بر اثر سکته مغزی ایسکمیک (اختلال در اکسیژن‌رسانی به مغز) درگذشته است.

در بیانیه این وزارت آمده است که وی در بیمارستان و تحت «نظارت دائمی» بوده است.

کمیسیونی از کارشناسان توسط وزارت بهداشت اکوادور برای بررسی پرونده او تشکیل شده است.

هفته گذشته رسانه‌های اکوادور گزارش دادند: ویدئویی در شبکه‌های اجتماعی این زن را نشان می‌داد که در یک تابوت باز دراز کشیده بود و در حالی که نفس‌های عمیقی می‌کشید چندین نفر دورش حلقه زده بودند. سپس امدادگران مونتویا را با برانکارد به آمبولانس منتقل می‌کنند.

او سپس به همان بیمارستانی منتقل شد که پزشکان مرگش را اعلام کرده بودند.

بلا مونتویا تنها کسی نیست که پس از صدور گواهی فوت، زنده شده بود. در ماه فوریه امسال نیز، حاضران در مراسم تشییع یک زن ۸۲ ساله در ایالت نیویورک، متوجه شدند که او نفس می‌کشد. پزشکان تصور کرده بودند که او سه ساعت قبل در خانه سالمندان، مرده است.

انتهای پیام

تیم تحریریه حوادث

نویسنده حوادثی هستم که تمامی طیف رویدادها را پوشش می‌دهم. از اخبار سیاسی تا رویدادهای فرهنگی و ورزشی، همه را با اهمیت برابر می‌شمارم.
دکمه بازگشت به بالا