عمومی

مردم الآن چه کار کنند؟

وضعیت بازارهای مالی یادآور دوران ولی الله سیف شده است. او به دلیل وضعیت دادگاه بدوی به 10 سال زندان محکوم شد. آیا امروز متولیان به دلیل بی احتیاطی مجازات خواهند شد؟ دیروز نماینده مردم گرگان در شورای اسلامی از رئیس جمهور پرسیده بود که مردم اکنون چه کنند؟ آقای رئیسی آیا می دانید قیمت دلار به 38 هزار دلار رسیده است؟ ما کجا هستیم؟ مردم باید چه کار کنند؟ گرانی اجناس، اجناس و نیازمندی های خانوار و تعطیلی بانک ها برای وام های خرد مردم، چه وضعیتی برای مردم ایجاد کرده اید؟
عبدالناصر همتی، رئیس سابق بانک مرکزی نیز در توئیتی نوشت: گفتید برای تقویت قدرت خرید کارکنان دولت و مستمری بگیران، حقوق را از یک به یک میلیون و 500 هزار دلار (3 در 10) افزایش می دهید. درصد) که باید به درستی انجام شود». در عوض از اول آنلاین در کمتر از 3 ماه قدرت خرید مردم 20 درصد کاهش یافت. از نو؛ خسته نباشی
بی دلیل عباس عبدی در تحلیلی از وضعیت درآمدی دولت می نویسد: هرچند وضعیت ارزی روزهای گذشته و سیاست های عجیب قیمت خودرو و ارز نشان از بدتر شدن وضعیت دارد، اما نیازی به توضیح بیشتر نیست. از این فقط باید پرسید که چگونه دولت با وجود این وضعیت به خود اجازه می دهد از سرعت قطار پیشرفت صحبت کند؟
محمود جام ساز درباره وضعیت اقتصادی کشور تا انتخابات گفت: شرایط اقتصادی بسیار نامساعد و غیرقابل پیش بینی است و با بی ثباتی اقتصادی و سیاسی مواجه هستیم. همه کشورهای غربی مواضع تندی علیه ایران اتخاذ کرده اند. اینها بر همه مشکلات ایران در سطح بین المللی می افزاید. علاوه بر این، احتمال اعمال تحریم های جدید علیه ایران وجود دارد که فشار مضاعفی بر موانع ارزی دولت و در نتیجه بر ریال دولت در اقتصاد وارد می کند. بار تورم و تورم خمیده تر، شکسته تر و آسیب پذیرتر می شود.

* سرمقاله روزنامه 19 دسامبر. چهارشنبه 23 دی 1401

6565

دکمه بازگشت به بالا