عمومی

شهروندان تبریزی غربالگری اختلالات عضلانی می‌شوند – خبرگزاری آنلاین | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرگزاری آنلاین، یونس قوام لاله روز چهارشنبه در جمع خبرنگاران، ارائه خدمات غربالگری اختلالات عضلانی و آموزش کمک‌های اولیه و مشاوره‌های تغذیه و روانشناسی و به خصوص آموزش احیای قلبی و ریوی را از دیگر برنامه‌های مهم هیأت پزشکی ورزشی استان بیان کرد.

وی با اشاره به شرایط کنونی جامعه و نحوه زندگی نادرست خانوارها، غربالگری و آموزش‌های مشاوره‌ای و تغذیه‌ای را پراهمیت خواند و افزود: شروع برنامه‌های فوق از روز پنجشنبه و در محل پارک ائل گلی تبریز خواهد بود که امیدواریم با استقبال همشهریان مواجه شود.

قوام لاله با تاکید بر اینکه هیأت پزشکی ورزشی آذربایجان شرقی برای سلامت شهروندان از هیچ تلاشی دریغ نخواهد کرد، اظهار کرد: این هیأت با به کارگیری پزشکان، کارشناسان و روانشناسان مجرب تمام تلاش خود را برای بهبود سطح سلامت شهروندان به کار خواهد بست.

وی ادامه داد: در همین زمینه اقدامات مؤثری در خصوص ارتقای سلامت شهروندان انجام شده است که لازم است از مساعدت‌های بی وقفه فدراسیون پزشکی ورزشی و همچنین اداره کل ورزش و جوانان آذربایجان شرقی تشکر نمایم.

قوام لاله گفت: بیماری‌های قابل پیشگیری از جمله دیابت و فشار خون و همچنین مشکلات عضلانی و اسکلتی از جمله مواردی است که برای سلامت جامعه بسیار حائز اهمیت بوده و به همین خاطر در اولویت کاری خدمات هیأت پزشکی ورزشی قرار دارد.

وی یادآور شد: این هیأت غربالگری دیابت و فشارخون را به طور گسترده در نقاط هدف از جمله دستگاه‌های دولتی و محلات پرتراکم و کم برخوردار آذربایجان شرقی و تبریز با استقرار تیم‌های پزشکی و درمانی و استفاده از اتوبوس سیار کلینیکی اجرا خواهد کرد.

دکمه بازگشت به بالا