بین الملل

دیدار نمایندگان دانشگاه آزاد اسلامی ایلام و اداره پزشکی قانونی چگونه گذشت؟

به گزارش خبرنگار گروه استان های خبرگزاری آنا از ایلام، بنا بر تاکید دکتر. اعضای دانشگاه و هیئت علمی با «حرفه، صنعت و جامعه» بر اساس سند تحول و تعالی دانشگاه با حضور نمایندگان دانشگاه آزاد اسلامی واحد ایلام در کشور پزشکی قانونی استان ایلام برگزار شد.


بیشتر بخوانید:

امضای تفاهم نامه بین دانشگاه آزاد اسلامی و پزشکی قانونی استان بوشهر


این نشست به همت مهرشاد طهماسبی رئیس پزشکی قانونی استان ایلام برگزار شد و در آن مهارت های علمی، آزمایشگاهی و نیروی انسانی دانشگاه ارائه شد.

مدیرکل پزشکی قانونی استان ایلام با اشاره به ماموریت پزشکی قانونی به عنوان یک نهاد مستقل زیر نظر قوه قضائیه، معاینه اجساد را بخش کوچکی از فعالیت های این مجموعه و معاینات مردان و مردان دانست. زنان. ، معاینات روانپزشکی، سقط جنین، بالینی و .. از دیگر فعالیت های این مرکز می باشد.

مهرشاد طهماسبی ارائه آماری از آسیب شناسی موضوعات برای جامعه شناسان، روانشناسان و … را امکان پذیر دانست و گفت: با توجه به ماموریت های دولتی این مجموعه، برخی فعالیت های ویژه در اختیار مراکزی مانند موسسه پزشکی قانونی قرار دارد.

وی با ابراز خرسندی از تعامل با جامعه دانشگاهی، همکاری با صاحب نظران در حوزه های مختلف را راهگشای پیشرفت هر سازمانی دانست.

مدیر کل پزشکی قانونی استان ایلام در خصوص مطلوبیت ارائه خدمات، تحقیقات کاربردی، بررسی آمار، روند و پیش بینی های بعدی، ارائه راهکارهای مناسب برای مسائلی از قبیل تصادفات، درگیری ها و آسیب های اجتماعی، همکاری آزمایشگاهی با دانشگاه، دانشجویان مرتبط. پایان نامه و تهیه انیمیشن های آموزشی پیشگیری از جرم.

دانشگاه باید مرکز حل مشکلات باشد

استادیار گروه روانشناسی و عضو هیأت علمی دانشگاه آزاد اسلامی واحد ایلام با اشاره به نقش آموزش، پژوهش و دانشگاه در «صنعت، جامعه و زندگی» مردم در خصوص جزئیات علوم رفتاری و ارتباط آن با انسان. عملکرد در مسائل روانی

شهرام مامی خاطرنشان کرد: دانشگاه و دانشگاهیان همیشه آماده حل مشکل هستند و در حال تلاش هستند.

حسین پیمان، استادیار گروه شیمی دانشگاه آزاد اسلامی واحد ایلام نیز بر لزوم ارتباط موثر دانشگاه با جامعه و تشکیل کمیته یا شورای مشترک دانشگاه یا پزشکی قانونی تاکید کرد.

معاون پژوهش و فناوری دانشگاه آزاد اسلامی واحد ایلام نیز با اشاره به ظرفیت دانشگاه آزاد اسلامی به عنوان بزرگترین دانشگاه جهان با بیش از یک میلیون دانشجو و 30 هزار هیئت علمی و فضای فیزیکی، تاریخچه این دانشگاه را نیز برشمرد. این دانشگاه در استان ایلام

رحمت الله محمدی پور افزود: با کمک 200 نفر از اعضای هیأت علمی تمام وقت در رشته های مختلف و بیش از این تعداد نیروی فداکار، بیش از 6 هزار دانشجو که حدود نیمی از آنها در مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری مشغول به تحصیل هستند، به آزمایشگاه، ورزش مجهز شدند. تسهیلات «مرکز رشد، خانه نوآوری، مراکز تحقیقاتی، کارگاه های کامپیوتری، آزمایشگاه های زبان، خانه مسافر، سیستم های اینترنتی مناسب، مکان های آموزشی کافی، کتابخانه ها، اماکن فرهنگی، سلف سرویس و… با دسترسی مناسب به شهر فضایی را فراهم کرده اند که افراد بتوانند از آن استفاده کنند. از تسهیلات بانکی بسیار راحت و بی سابقه تحصیل کنند.

وی با اشاره به سیاست‌های مرتبط با «صنعت، جامعه و جامعه» برای حل مشکلات و بحران‌ها، گفت: دانشگاه باید محور حل مشکلات و تلاش فرهنگیان برای نقش‌آفرینی در «حرفه، صنعت و جامعه» باشد.

امضای تفاهم نامه همکاری و تشکیل کمیسیون مشترک پزشکی قانونی و دانشگاه از مهمترین محورهای این نشست بود.

بررسی ارتباط بین ژن ها و نژادهای مختلف، امکان بررسی نمونه های ژنی در آزمایشگاه های دانشگاه، استفاده از آمار واقعی تحقیقات، تکامل و تغییرات اساسی در علم، آینده رویدادها، تیم های مشاوره تحصیلی، استفاده از آمار در تحقیقات مختلف و فناوری، ثبت نام در علوم پزشکی، پروژه های تحقیقاتی کاربردی و غیره. از جمله نکات این نشست مشترک چند ساعته آرش نادمی، استادیار آمار، احمد مومنی، استادیار حقوق، اختر سلطانی، استادیار گروه الهیات بود. علیرضا رنگین، استادیار گروه فیزیولوژی و جواد فیض اللهی، استادیار گروه مدیریت صنعتی دانشگاه آزاد اسلامی ایلام مورد بررسی قرار گرفتند.

انتهای پیام/4078/4062/

دکمه بازگشت به بالا