علمی و پزشکی

تهدید اُمیکرون در شرق اروپا همچنان بالاست

سازمان بهداشت جهانی (WHO) می‌گوید که خطر Omicron در اروپای شرقی همچنان بالاست.

به گزارش باراناخبر، سازمان جهانی بهداشت (WHO) امروز (سه شنبه) اعلام کرد که موج جدیدی از شیوع ویروس Omicron به اروپای شرقی در راه است و مقامات از آنها خواستند تا واکسیناسیون و سایر اقدامات را تسریع کنند.

هانس کلوگه، مدیر اروپایی سازمان بهداشت جهانی گفت: تعداد مبتلایان به کووید-19 در ارمنستان، آذربایجان، بلاروس، گرجستان، روسیه و اوکراین در دو هفته گذشته بیش از دو برابر شده است.

این اظهارات در حالی بیان می شود که چندین کشور اروپایی از جمله جمهوری چک و لهستان اعلام کرده اند که در صورت کاهش روزانه تعداد مبتلایان، محدودیت ها برای اپیدمی کووید-19 در ماه آینده کاهش خواهد یافت.

سازمان جهانی بهداشت همچنان بر نیاز به کنترل سریع و استتار تاکید می کند، با بیش از 165 میلیون مورد ابتلا به کووید-19 در سراسر منطقه و 25000 مرگ در هفته گذشته.

سازمان بهداشت اروپا گفت: در مواجهه با موج Omicron و با توجه به اینکه گونه دلتا هنوز در اروپای شرقی شایع است، اکنون زمان آن نیست که آنچه را که می دانیم در کاهش شیوع کووید-19 موثر است، لغو کنیم. . کارگردان انجام دادن.

به گزارش رویترز، او همچنین از دولت ها خواست تا دلایل پایین بودن میزان واکسیناسیون در کشورهایشان را بررسی کنند. کلوگ گفت که کمتر از 40 درصد افراد بالای 60 سال در بوسنی و هرزگوین، بلغارستان، قرقیزستان، اوکراین و ازبکستان واکسیناسیون خود را تکمیل کرده اند.

انتهای پیام/

دکمه بازگشت به بالا