اقتصادی

تخصیص ردیف اختصاصی به چهار سایت شیلاتی خاویار در رومشکان

باراناخبر/لرستان معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی از تقسیم خط ویژه به چهار نقطه صیادی با ظرفیت 400 تن خاویار در رومشکان خبر داد.

مهدی مسکنی امروز نهم آذرماه در جلسه بررسی وضعیت اقتصادی شهرستان رومشکان اظهار داشت: پروژه اولویت اول راه روستایی حاشیه سیمرا است که به عنوان راهبر آن را مد نظر قرار داده ایم و باید آن را حل کنیم. با رویکرد جهادی یا . آن را در بودجه سال آینده قرار دهید

ایجاد تعاونی ها و مشاغل تعاونی محور

وی با اشاره به ایجاد تعاونی ها و مشاغل تعاونی خاطرنشان کرد: یکی از طرح ها توسعه صید در شهرستان رومشکان است که در حال حاضر چهار نقطه صیادی با ظرفیت 400 تن خاویار وجود دارد و آمادگی داریم. برای حمایت از این پروژه ها و خط ویژه ای برای آنها در نظر بگیرید.

معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: 800 هکتار از اراضی و کشت زیتون و پسته در حاشیه سیمره که 20 روستا از آن بهره مند هستند تحت عنوان پروژه های بزرگ شهرستان حمایت می کنیم. آنها را در زمره طرح های رانندگی در نظر بگیرید.

ایجاد بازارچه دام شهری به منظور صادرات دام منطقه ای

مسکنی طرح های متعددی را در شهرستان انجام می دهد که چرخه ارزش را تکمیل می کند که یکی از آنها ایجاد بازار دام یا دام شهرستان به منظور صادرات دام منطقه است و گفت: این دام شهرستان می تواند به تامین دام کمک کند. شهرهای جنوبی کشور

وی با بیان اینکه امکان احداث طرح پشم ریسی وجود دارد افزود: هر گوسفند بین 1.5 تا 2 کیلوگرم پشم دارد با وجود 130 هزار رأس دام در این شهرستان می توان این طرح را به منظور ایجاد ظرفیت ها ساماندهی کرد. این شهر..

معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: با بهره گیری از کشاورزان منطقه و دانش تعاونی عشایری شهرستان سمنان می توان طرح تغذیه دام را ایجاد کرد.

ایجاد صنایع کشاورزی فرآوری و بسته بندی زیتون و انار در شهرستان

مسکنی بر راه اندازی صنایع کشاورزی فرآوری و بسته بندی زیتون و انار در این شهرستان تاکید کرد و با بیان اینکه 1300 راننده کامیون در این شهرستان مشغول به کار هستند، گفت: برای ایجاد مجتمع های بوم گردی در شهرستان چاگابل تسهیلات ارائه خواهیم کرد.

وی گفت: ایجاد شرکت تعاونی جمع آوری شیر در شهرستان رومشکان باید ایجاد شود زیرا فروش شیر به صورت قراردادی به کارخانه پگاه لرستان امکان پذیر است و پگاه به شیر نیاز دارد.

معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی می تواند با خروج از تشریفات، تعاونی برای توسعه عمرانی شهرستان رومشکان ایجاد کند، اظهار داشت: طبق قانون دولت می تواند از آن حمایت کند و مردم حمایت خود را اعلام می کنند و دولت نیز از آن حمایت خواهد کرد. .

آنها محرک توسعه و اشتغال مردم هستند

مشکانی در ادامه با بیان اینکه در این شهرستان فرهنگ کاری ضعیف وجود دارد و محرک توسعه و اشتغال مردم هستند نه دولت، افزود: در تورم 40 درصدی وام گرفتن 18 درصد سود محسوب می شود.

این تعاونی با تاکید بر تامین نیازهای پسته کاران و زعفران کاران در قالب تعاونی و با بیان اینکه در حاشیه رودخانه سیمره باید تعاونی کامیون داران و حاملان آب ایجاد شود، گفت: باید ده پروژه را تا دهمین سالگرد صباح افتتاح کنیم. انجام کارهای زیربنایی برای عید

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا