اجتماعی

تبلیغات اسلامی گلستان به کمک جهاد دانشگاهی می‌آید/دهکده گیاهان دارویی تسهیل‌گر در اقتصاد گلستان

باراناخبر/ گلستان مدیرکل تبلیغات اسلامی استان گلستان گفت: شبکه ای در تبلیغات اسلامی گلستان وجود دارد که توسط مسجد، ائمه جماعات، مداحان، جامعه قرآنی و بانوان اداره می شود که می توانند به انجام رسالت جهاد دانشگاهی در حوزه دانش بنیان و اقتصاد مقاومتی.» کمک کننده باشید.

حجت الاسلام عباسعلی گرزین، مدیرکل تبلیغات اسلامی استان گلستان عصر امروز با حضور در دفتر خبرگزاری باراناخبر در گلستان با مسئولان جهاد دانشگاهی گلستان و خبرنگاران این رسانه دیدار و گفتگو کرد.

رئیس جهاد دانشگاهی استان گلستان در این جلسه اظهار داشت: جهاد دانشگاهی در درجه اول به عنوان یک نهاد فرهنگی و مروج فرهنگ اسلامی شناخته می شود و فلسفه آن اسلامی سازی مدیریت دانشگاه ها و نگرش دانشجویان نسبت به انقلاب اسلامی است و وظایف موجود دارای همپوشانی ویژه ای است. با سازمان تبلیغات اسلامی

کمک تبلیغات اسلامی گلستان به جهاد دانشگاهی / تسهیل گیاهان دارویی روستا در اقتصاد گلستان

شهبازی افزود: از سال 64 رسالت جهاد دانشگاهی از حوزه فرهنگ و مدیریت دانشگاهی در صنعت تغییر کرد، هرچند هنوز رسالت فرهنگی خود را حفظ کرده و دو خبرگزاری باراناخبر و ایکنا وجود دارد که خبرگزاری باراناخبر خبر خوب و امیدوار کننده ایکنا تنها خبرگزاری تخصصی قرآنی زیر نظر جهاد دانشگاهی است که در زمینه های قرآنی و دینی اخبار ارائه می کند.

وی با بیان اینکه جهاد دانشگاهی در سال 1388 در گلستان تشکیل شد و بر اساس ماموریت های خود در عرصه فرهنگی، آموزشی و علمی پژوهشی، تصریح کرد: کانون اندیشه و اندیشه دانشجویی ایران (ایسپا) در موضوعات مختلف از جمله اشتغال، آسیب شناسی، ارزیابی آسیب های اجتماعی است. ، و غیره. کارهای ما و بیشتر اقدامات ما در حوزه آسیب های اجتماعی است.

کمک تبلیغات اسلامی گلستان به جهاد دانشگاهی / تسهیل گیاهان دارویی روستا در اقتصاد گلستان

رئیس جهاد دانشگاهی گلستان تاکید کرد: در بحث فرهنگی، خبرگزاری بین المللی قرآنی (ایکنا) در حوزه آموزش قرآنی و دینی فعالیت می کند، همچنین خبرگزاری باراناخبر کاملا مستقل است و ماموریت های مشخصی دارد، این خبرگزاری امسال برای او به سمت تولید خبر و یادداشت می رود و در آن روشنگری، جستجوی حقیقت و جستجوی حقیقت شکوفا می شود.

پیشرفت 40 درصدی فاز اول گیاهان دارویی روستای گالیکش

شهبازی با بیان اینکه سازمان دانشجویی انواع کار فرهنگی را در دانشگاه ها انجام می دهد، گفت: حوزه پژوهشی جهاد دانشگاهی در کشور بسیار گسترده است و 29 پژوهشکده، پژوهشکده و پژوهشکده در حوزه های مختلف وجود دارد. در 9 سال گذشته در حوزه گیاهان دارویی در استان گلستان فعالیت داشته و با توجه به نیازسنجی انجام شده در استان، فعالیت در حوزه گیاهان دارویی در دستور کار قرار گرفته است.

وی به فعالیت دهکده گیاهان دارویی در گالیکش اشاره کرد و گفت: دهکده گیاهان دارویی تسهیل کننده اقتصادی در منطقه خواهد بود و منشأ اثرگذاری برای استان گلستان و کشور است. 125 گونه گیاهی شناسایی و کشت شده است. در استان گلستان زنجیره ارزش تشکیل شده و از نیازسنجی اقتصادی شروع می شود و به موضوعات مختلفی از جمله ترویج، تولید نهال، انعقاد قرارداد با کشاورزان، مشاوره به کشاورزان، تولید اسانس و فرآورده های مشابه و بازاریابی ختم می شود.

کمک تبلیغات اسلامی گلستان به جهاد دانشگاهی / تسهیل گیاهان دارویی روستا در اقتصاد گلستان

رئیس جهاد دانشگاهی گلستان با بیان اینکه در فاز اول این روستا گیاهان دارویی حدود 40 درصد پیشرفت فیزیکی داشته است، گفت: امسال 125 گونه گیاه دارویی در مزرعه نمایشگاه کاشته می شود و 11 گونه اقتصادی استان گلستان کشت شده است. . که قابل ارائه به کشاورزان گلستانی و استان های همجوار می باشد.

شهبازی با بیان اینکه کاشت سیاه دانه نمونه موفق سال های اخیر در استان گلستان بوده که پس از ترویج یک هزار هکتار از این محصول در استان گلستان کشت شد، تاکید کرد: خوشبختانه پس از کاشت این محصول، برداشت و سود دهی کشاورزان دو برابر شد “بود.

وی گفت: یکی دیگر از اقدامات جهاد دانشگاهی بانک سلول های بنیادی خون بند ناف است که یک اقدام دانش بنیان است و همچنین در حوزه آموزش و کارآفرینی 700 حوزه مهارتی را بر اساس نیاز و نیاز مردم ارائه و فرا می گیریم. بانک های اطلاعاتی اجرایی و از همه مهمتر آموزش مهارت های وی که در بیش از 50 درصد موارد منجر به استخدام می شود.

کمک تبلیغات اسلامی گلستان به جهاد دانشگاهی / تسهیل گیاهان دارویی روستا در اقتصاد گلستان

کمک تبلیغات اسلامی گلستان به جهاد دانشگاهی / تسهیل گیاهان دارویی روستا در اقتصاد گلستان

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان گلستان نیز در این نشست با بیان اینکه مباحث دانش بنیان باید به همه مسائل نظام اعم از فرهنگی و اجتماعی تعمیم یابد، گفت: راه اندازی مجموعه هایی مانند جهاد دانشگاهی نشان از رهبر عالی و مردم از آن نهایت استفاده را بردند و چنین مجموعه هایی را برای پرکردن خلأ دستگاه حاکم ایجاد کردند.

حجت الاسلام عباسعلی گرزین با بیان اینکه نظام اسلامی به مردم اعتماد دارد و نشانه آن واگذاری برخی امور و ایجاد یک گروه مردمی است، افزود: اگر مقام معظم رهبری به قدرت نخبگان و جوانان ما اعتماد نمی کردند. , تا کنون همه این دستاوردهای ملی و بین المللی شاهد اتفاقات مختلفی از جمله پژوهشکده رویان نبوده ایم، در واقع اعتقاد نظام اسلامی و حاکمیت بر مردم امتیاز ویژه ای است که در کشورهای دیگر کمتر دیده می شود.

وی به همکاری مشترک تبلیغات اسلامی و جهاد دانشگاهی گلستان در راستای تحقق شعار سال اشاره کرد و یادآور شد: در استان گلستان شبکه ای در تبلیغات اسلامی وجود دارد که مساجد، ائمه جماعات، مؤمنان، جامعه قرآنی و بانوان هدایت آن را بر عهده دارند. . کسانی که بتوانند به رسالت جهاد دانشگاهی در عرصه اقتصاد دانش بنیان و مقاومتی دست یابند کمک کننده و آموزنده خواهد بود.

انتهای پیام/

دکمه بازگشت به بالا