عمومی

بیرانوند در تیم لژیونرهای بازگشته پرسپولیس؟

علیرضا بیرانوند برای دومین بار در ماه های اخیر به طور تلویحی علاقه خود را برای بازگشت به پرسپولیس اعلام کرد.

به گزارش باراناخبر و به نقل از تمرین سهروز گذشته علیرضا بیرانوند که پیش از این به جمع کاربران فعال توییتر پیوسته بود، با انتشار عکسی در کنار یحیی گل محمدی، هرگونه اختلاف نظر با او را تکذیب کرد. این توییت پس از آن منتشر شد که یکی از سایت های خبری اعلام کرد که بیرانوند شرط حضورش در پرسپولیس را جدایی یحیی گل محمدی عنوان کرده است.

قطعا این اولین بار نیست که بیرانوند به خبر انتقالش به پرسپولیس واکنش نشان می دهد. چند ماه پیش که “ورزش سه” در تحلیلی نوشت با توجه به رقابت این دروازه بان با نیازمند و عابدزاده برای حضور در تیم ملی، احتمالاً به دلیل لژیونر بودن هر دو، بیرانوند هم سال قبل را در جهان ترجیح می دهد. جام در برای صرف خارج از ایران; تحلیلی که با واکنش تند و منفی بیرانوند مواجه شد.

اما دروازه بان شماره یک سابق پرسپولیس پس از حضور در آنتورپ و بوآویستا به اهداف مورد نظر خود در فوتبال اروپا نرسید و زمزمه هایی مبنی بر بازگشت او به پرسپولیس شنیده می شود. بیشتر از این که سرخپوشان در این فصل با مشکلاتی در خط دروازه مواجه شده اند و بیرانوند همیشه خود را به عنوان آلترناتیو حفظ کرده است.

البته او اولین فردی نیست که بعد از یک اقامت کوتاه یا طولانی در خارج از کشور می خواهد به پرسپولیس برگردد. سرخ‌ها در سال‌های گذشته دو تیم کامل و حتی لژیونرهای بیشتری داشتند که پس از حضور موفق یا ناموفق، به پیشنهاد برگشت پاسخ مثبت دادند و بیرانوند می‌توانست نفر دیگر باشد. دروازه بانی که می تواند دروازه بان شماره یک تیم منتخب لژیونرهای قرمز را برگرداند.

بیرانوند در تیم لژیونرهای بازگشته پرسپولیس؟

بیرانوند در تیم یاران دایی و کریم؟

تیمی که بازیکنانش در سال های اخیر به پرسپولیس بازگشته اند و پس از چند سال حضور در بوندس لیگا، چهار ستاره نیز به سرخپوشان پیوستند. این تیم با سیستم 3-5-2 وارد زمین می شود و همه بازیکنانش سابقه قهرمانی در لیگ را با پرسپولیس دارند. نکته مشترک دیگر این است که هشت بازیکن این تیم سابقه حضور در لیگ قطر را دارند.

خط دروازه

دروازه بان تیم اول قطعا هنوز به پرسپولیس برنگشته است اما بهانه ای شده تا لژیونرهای بازگشته پرسپولیس در دو تیم جمع شوند. بیرانوند از لیگ شانزدهم تا پایان لیگ نوزدهم در ترکیب پرسپولیس حضور داشت و با چهار قهرمانی در لیگ برتر، یک فینال آسیا و یک جام حذفی تبدیل به پرافتخارترین دروازه بان تاریخ پرسپولیس شد.

خط دفاعی

جالب اینجاست که هر سه بازیکن این تیم در حال حاضر در تیم پرسپولیس حضور دارند و برای ششمین قهرمانی متوالی تلاش می کنند. وحید امیری و سیدجلال حسینی پس از یک سال خارج از کشور به این تیم بازگشتند اما رامین رضاییان با کنار گذاشتن برانکو به مدت 5 سال از تیم پرسپولیس دور بود و در این مدت در لیگ های بلژیک و قطر نیز حضور داشت.با تجربه. این در حالی است که وحید امیری پیراهن ترابزون اسپور را بر تن کرده و در حالی که یک سال از قراردادش باقی مانده به پرسپولیس بازگشته است.

خط وسط

این را می توان یکی از بهترین هافبک های تاریخ پرسپولیس نامید که مطمئناً هیچ وقت کنار هم بازی نکرده اند. کریم باقری که پس از 5 سال بازی در تیم های آرمینیا بیله فلد، النصر و چارلتون به پرسپولیس بازگشت، خط هافبک را برعهده خواهد داشت و در سمت راست مهدی مهدوی کیا را می بیند. مهدوی کیا نزدیک به دو دهه در بوندسلیگا بازی کرد اما با بازگشت به ایران داماش و استیل آذین را تجربه کرد و سپس به پرسپولیس منتقل شد.

علی کریمی دو بار به عنوان لژیونر به پرسپولیس بازگشت. یک بار زمانی که بایرن مونیخ را به مقصد لیگ قطر و سپس پرسپولیس ترک کرد و یک بار هم که در پایان قراردادش با شالکه به جمع سرخپوشان پیوست. در این بین مهدی ترابی و سروش رفیعی مقصد مشترکی داشتند و از پرسپولیس به لیگ ستارگان قطر پیوستند و سپس در پرسپولیس بازی کردند.

خط حمله

زوج علی دایی و مهدی طارمی فانتزی ترین زوج ممکن پرسپولیس هستند و جالب اینکه علی دایی کاشف طارمی و بازیکنی است که او را به پرسپولیس آورده است. دایی از پرسپولیس به السد پیوست و پنج سال در بوندسلیگا بازی کرد و در پایان یک فصل حضور خود را در الشباب امارات ثبت کرد و از آنجا به پرسپولیس آمد و رئیس لیگ برتر شد. گلزن

اما مهدی طارمی داستان دیگری داشت. بعد از پایان لیگ پانزدهم به همراه رامین رضاییان با ریزش اسپور ترکیه قرارداد بستند اما پس از مدتی با حسرت به پرسپولیس بازگشتند. طارمی آقای شد. گل هم در لیگ شانزدهم اما فسخ غیرقانونی قرارداد با ریزه آسپور، محرومیت چهار ماهه و بسته شدن پنجره پرسپولیس را به مدت یک سال به همراه داشت.

بیرانوند در تیم لژیونرهای بازگشته پرسپولیس؟

دهه شصت و چند ستاره دیگر

برخلاف تصور بسیاری از هواداران پرسپولیس، بسیاری از بازیکنانی که در دهه 80 کار می کردند نیز برای شرایط بهتر مالی و شاید فوتبالی پرسپولیس را ترک کردند و به تیم های اروپایی یا حوزه خلیج فارس و چندی بعد به پرسپولیس پیوستند. انها برگشتند. آنها به همراه چند بازیکن دیگر تیم دوم لژیونرهای برگشته پرسپولیس را تشکیل می دهند.

خط دروازه

نیما نکیسا اگرچه مدتی در خارج از کشور بازی می کرد اما پس از لژیونر شدن به پرسپولیس برنگشت تا علیرضا حقیقی اولین کاندیدای حضور در این تیم باشد. حقیقی پس از 5 سال حضور در پرسپولیس به روبین کازان پیوست و به صورت قرضی برای سرخپوشان بازی کرد و دو بازی انجام داد. او سپس در پنج تیم اروپایی دیگر بازی کرد و سپس در حالی که شایعات زیادی درباره حضورش در پرسپولیس شنیده می شد، به نساجی و سپس به گل گهر پیوست.

خط دفاعی

حسین کعبی چهره خاص این تیم است. کعبی در لیگ ششم به پرسپولیس پیوست و پس از آن در شرایطی که انتظار می رفت در ترکیب فصل 86-87 حضور داشته باشد، اخباری مبنی بر انتقال او به فوتبال انگلیس و لسترسیتی منتشر شد. او در چمپیونشیپ انگلیس برای لستر بازی کرد اما پس از نیم فصل به پرسپولیس بازگشت و برای افشین قطبی بازی کرد. کعبی نقش مهمی در لیگ هفتم پرسپولیس داشت.

مدافعان میانی این تیم محمد پنجعلی و افشین پیروانی هستند. یک پیرو تنها 6 ماه در قطر حضور داشت و در آنلاین 1354 راهی این کشور شد و در فروردین 76 بازگشت. محمد پنجعلی نیز دو فصل در الاتحاد بازی کرد که اکنون به الغرافه تغییر نام داده است. رضا شاهرودی از پرسپولیس به آلتای اسپور پیوست و سپس در دالیان چین بازی کرد و در نهایت دو سال برای سرخپوشان بازی کرد.

خط وسط

هافبک سه نفره این تیم شامل حمید درخشان، علیرضا امامی فر و مهرداد میناوند است. میناوند چهار سال بیشتر از دیگران در اروپا بازی کرد و در این مدت در لیگ قهرمانان اتریش در شهر استورموگراتز اتریش بازی کرد و میناوند بازی مقابل منچستریونایتد و رئال مادرید را تجربه کرد.

حمید درخشان یک مورد جالب دیگر هم دارد. پس از جدایی از پرسپولیس، پنج سال در قطر بازی کرد و سپس به ترکیب بازگشت. او سپس دوباره تصمیم به جدایی گرفت و این بار راهی السد شد و پس از یک سال حضور دوباره راه پرسپولیس را در پیش گرفت. امامی فر نیز مانند میناوند در شارلوا بود. گفتنی است درخشان و امامی فر به عنوان سرمربی و سرمربی پرسپولیس در لیگ چهاردهم حضور داشتند.

خط حمله

فرشاد پیوس در بالای پیکان خط حمله این تیم قرار دارد. بازیکنی که 173 کفش طلا در کل تاریخ پرسپولیس و 11 سال بازی در پرسپولیس دارد، برای مدت کوتاهی به الاهلی قطر پیوست تا با پیراهن های قرمزپوش به جمع لژیونرهای این باشگاه بپیوندد.

ناصر محمدخانی ستاره خوب پرسپولیس در دهه شصت جناح راست خط حمله خواهد بود. او در بین 10 سالی که پیراهن قرمز بر تن داشت، سه سال برای قطر بازی کرد. جواد کاظمیان نیز وینگر چپ این تیم است. بازیکنی که پس از درخشش در پرسپولیس به الشعب پیوست و سپس بازی در الشباب، عجمان و امارات را تجربه کرد. او پس از جدایی از لیگ امارات یک فصل در سپاهان بازی کرد و سپس به پرسپولیس پیوست.

در یک مسابقه فرضی به نظر شما کدام تیم برنده مسابقه است و می تواند حریف را شکست دهد؟ ستاره مورد علاقه شما بین این دو تیم کدام بازیکن است؟

انتهای پیام/

دکمه بازگشت به بالا