عمومی

بررسی درخواست ۱۴۳ زندانی ندامتگاه مرکزی کرج/ ۱۲ زندانی آزاد شد – خبرگزاری آنلاین | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرگزاری آنلاین، در دیدار رئیس کل دادگستری استان، معاون قضائی رئیس کل در امور نظارت بر زندان و اجرای احکام، رئیس دادگستری و دادستان ساوجبلاغ و جمعی از قضات این حوزه قضائی، مشکلات زندانیان مربوط به حوزه قضائی شهرستان ساوجبلاغ در ندامتگاه مرکزی کرج مورد بررسی قرار گرفت.

حسین فاضلی هریکندی در حاشیه این بازدید با تاکید بر اینکه تلاش مجموعه قضائی استان، اجرای دستورات رئیس قوه قضائیه و سند تحول و تعالی قضائی در راستای کاهش جمعیت کیفری است، گفت: در دیدار امروز که در راستای دیدارهای دوره‌ای مسئولان قضائی از ندامتگاه‌های استان است مسائل و مشکلات زندانیان حوزه قضائی ساوجبلاغ مورد رسیدگی قرار گرفت و دستورات مقتضی صادر شد.

رئیس کل دادگستری استان البرز با اشاره به حضور سیزده مقام قضائی در دیدار امروز بیان کرد: در گفت و گوی رودرو با زندانیان، درخواست ۱۴۳ زندانی به صورت مستقیم از سوی قضات مربوطه مورد بررسی قرار گرفت.

وی با برشمردن برخی از دستاوردهای این دیدار اضافه کرد: در نتیجه این بازدید ۲۳ نفر از شرایط مرخصی برخوردار شدند همچنین در مورد ۱۲ نفر شرایط آزادی با فک و تخفیف قرار تأمین، ۱۹ نفر دستور تسریع در رسیدگی به پرونده و پنج نفر پذیرش اعسار امکانپذیر شد.

فاضلی هریکندی با بیان اینکه بررسی درخواست‌های زندانیان در دیدار چهار ساعته بوده است از اقدامات اداره کل زندان‌های استان البرز و قضات شهرستان ساوجبلاغ در اهتمام نسبت به امور زندانیان تقدیر و بر استفاده حداکثری از ظرفیت قانونی برای اشتغال زندانیان تاکید کرد.

دکمه بازگشت به بالا