اجتماعی

افزایش بیماران تنفسی در آمریکا و تشدید فشار بر بیمارستان‌ها

این روزها ایالت های مختلف آمریکا با شیوع روزافزون بیماری های تنفسی از جمله کووید-۱۹، آنفولانزا و ویروس سنسیشیال تنفسی (RSV) مواجه هستند که همزمان با فصل سرما، فشار بر پرسنل پزشکی و بیمارستان های این کشور را افزایش داده است. .

به گزارش باراناخبر، بر اساس اعلام مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری های آمریکا، فعالیت ویروس آنفولانزای فصلی در سال جاری با شروع فصل سرما در این کشور شدت گرفته و همچنان در حال افزایش است.

در هفته منتهی به 26 نوامبر، نزدیک به 20000 بستری مرتبط با آنفولانزا در ایالات متحده گزارش شد. همچنین تعداد بیماران آنفولانزای بستری در بیمارستان ها در هفته ذکر شده در آمریکا نسبت به هفته قبل تقریبا دو برابر شده است.

از ابتدای پاییز امسال، این کشور حداقل 8.7 میلیون مورد، 78000 بستری شدن در بیمارستان و رکورد 4500 مرگ ناشی از آنفولانزای فصلی را ثبت کرده است.

این در حالی است که در مجموع 14 مورد مرگ کودکان بر اثر آنفولانزا در این فصل گزارش شده است.

داده‌های مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری‌های ایالات متحده نشان می‌دهد که نسبت ویزیت‌های سرپایی برای بیماری‌های تنفسی در این فصل در ایالات متحده افزایش چشمگیری داشته است.

مقامات بهداشتی ایالات متحده هشدار داده اند که ایالت ها باید منتظر فصل آنفولانزای بدتر از حد معمول باشند.

آنها همچنین توصیه می کنند که همه افراد بالای شش ماه واکسن آنفولانزای سالانه دریافت کنند تا ایمنی نسبی در برابر بیماری ایجاد کنند.

مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری های ایالات متحده گفت: واکسیناسیون به جلوگیری از عفونت کمک می کند و همچنین می تواند از عوارض جدی بیماری در افرادی که واکسینه شده اند اما همچنان آنفولانزا می گیرند، جلوگیری کند.

ایالات متحده در حال حاضر شاهد شیوع سه بیماری تنفسی است که کارشناسان نسبت به آن هشدار داده اند.

بر اساس آخرین داده های مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری های ایالات متحده آمریکا، با شروع فصل سرما، میانگین بستری روزانه بیماران کرونایی در بیمارستان های این کشور نیز افزایش یافته است.

این کشور در هفته منتهی به 8 آبان ماه به طور میانگین روزانه 4200 مورد پذیرش مبتلا به کرونا را ثبت کرد که نسبت به هفته قبل 17.6 درصد افزایش داشته است.

همچنین گزارش ها حاکی از آن است که بستری شدن بیماران کرونایی در بیمارستان های کشور در هفته گذشته به بالاترین حد خود در سه ماه گذشته رسیده و بالغ بر 35 هزار بیمار تحت درمان قرار گرفته اند.

کارشناسان می گویند که گردهمایی های شب سال نو بهترین زمان برای شیوع ویروس کرونا است زیرا میلیون ها آمریکایی در گردهمایی ها یا مسافرت ها شرکت می کنند.

یک مقام بهداشتی ایالات متحده گفت: ممکن است طی یک یا دو هفته تعداد بیشتری از بیماران مبتلا به کووید-19 را نسبت به ویروس سنسیشیال تنفسی یا آنفلوانزا ببینیم، اما نگرانی واقعی این است که شاهد افزایش موارد همه این عفونت ها باشیم. سه بیماری تنفسی است که می تواند فشار زیادی به بیمارستان ها وارد کند.

به گزارش خبرگزاری شینهوا، ویروس سنسیشیال تنفسی یک ویروس شایع و اغلب خفیف است، با این حال میلیون‌ها کودک آمریکایی را تحت تاثیر قرار می‌دهد و افزایش کودکان مبتلا به این بیماری تنفسی منجر به پر شدن بیمارستان‌های کودکان شده است.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا