اجتماعی

استخدام قریب به ۱۱ هزار آموزگار در مرحله تکمیل ظرفیت آزمون استخدامی آموزش و پرورش

معاون برنامه‌ریزی و توسعه منابع وزیر آموزش و پرورش با بیان اینکه آموزش و پرورش اقدام به جذب ۱۰ هزار و ۷۸۰ آموزگار در مرحله تکمیل ظرفیت می‌کند، نسبت به آغاز تدریس این معلمان در مدارس از آنلاین امسال اظهار امیدواری کرد.

به گزارش باراناخبر، علی فرهادی با بیان اینکه دفترچه تکمیل ظرفیت آزمون استخدامی آموزگاری وزارت آموزش و پرورش در هفته دوم آنلاین ۱۴۰۲ منتشر می‌شود، اظهار کرد: ۱۰ هزار و ۷۸۰ آموزگار در مرحله تکمیل ظرفیت جذب می‌شوند و کسانی که در مرحله اول آزمون پذیرفته شده‌اند اما در مصاحبه تخصصی امتیاز لازم را نیاورده‌اند می‌توانند شهر دیگری را در استان خود انتخاب کنند.

وی افزود: به محض اینکه دفترچه شهرهای خالی از طریق سایت سازمان سنجش اطلاع رسانی شد، داوطلبان حداکثر چهار الی هفت روز فرصت انتخاب رشته دارند.

معاون برنامه ریزی و توسعه منابع وزیر آموزش و پرورش تصریح کرد: به محض اینکه دفترچه بر روی سایت قرار گیرد در این رابطه اطلاع رسانی خواهیم کرد. لذا داوطلبانی که کف نمره را کسب کرده‌اند اما در شهر مد نظر اول خود قبول نشده‌اند، می‌توانند شهرهای دیگر همان استان را انتخاب کنند.

به گفته فرهادی، برای ثبت‌نام داوطلبان در مرحله تکمیل ظرفیت آزمون استخدامی آموزگاری حداقل سه روز فرصت قرار داده می‌شود تا همه داوطلبان بتوانند شهر محل خود را انتخاب کنند و در کمتر از یک هفته نتابج نهایی اعلام می‌شود.

وی در پاسخ به اینکه آیا اشتغال معلمان جدیدی که استخدام می‌شوند به آبان امسال می‌رسد؟، گفت: ما امید داریم به آنلاین برسند.

معاون برنامه‌ریزی و توسعه منابع وزیر آموزش و پرورش در پایان سخنان خود افزود: علاقه مندان می‌توانند از درگاه اطلاع رسانی سازمان سنجش و یا آموزش و پرورش اطلاع رسانی در این خصوص را پیگیری کنند.
انتهای پیام

گروه تحریریه علوم اجتماعی

تحلیل‌گر مسائل اجتماعی با نگاهی منصفانه به تفاوت‌های اجتماعی و تبعیضات نژادی.
دکمه بازگشت به بالا