عمومی

ادامه مذاکرات رفع تحریم ها در وین

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی باراناخبر،

علی باقری کنی چهارشنبه شب در وین با انریکه مورا، مذاکره کننده و هماهنگ کننده ارشد اروپایی مذاکرات وین با یکدیگر دیدار کردند.

این دیدار طبق روال روزهای گذشته و قبل از مذاکره با هیات های اروپایی انجام شد.

مذاکره کننده ارشد ایران صبح امروز با میخائیل اولیانوف نماینده روسیه در این مذاکرات نیز دیدار کرد.

هشتمین دور مذاکرات رفع تحریم ها از پنجم آذرماه 1400 آغاز شد و مذاکره کنندگان هم اکنون در حال نگارش متن نهایی مذاکرات و تبدیل ایده ها به کلمات و جملات هستند.

اعضای گروه 1+5 شب گذشته با تیم مذاکره کننده آمریکا در وین که در حال حاضر درگیر اختلافات داخلی است، دیدار کردند و بنا بر گزارش ها، برخی از اعضای آن هیئت را ترک کردند تا در مورد مذاکرات وین گفتگو کنند.

اولیانوف شب گذشته در توئیتر نوشت که شرکت کنندگان برجام (در غیاب ایران) و آمریکا برای ارزیابی وضعیت مذاکرات وین با یکدیگر دیدار کردند. مثل همیشه، روس‌ها خوش‌بین‌تر و همتایان غربی‌شان بدبین بودند. این دیپلمات روسی افزود که دو طرف درباره “اختلافات جاری بر سر لیوان های نیمه پر یا نیمه خالی” گفتگو کردند.

در حالی که امکان توافق نهایی هنوز در حال حصول است، کاخ سفید اکنون با طرح مسائل انحرافی سعی در دور شدن از تصمیم گیری های سیاسی دشوار دارد.

هیئت جمهوری اسلامی ایران برای دستیابی به توافق در مذاکرات جدی است و تاکید می‌کند که هر چه طرف مقابل جدی‌تر برای لغو تحریم‌ها آمادگی داشته باشد، زمان برای دستیابی به توافق نهایی کوتاه‌تر می‌شود.

دکمه بازگشت به بالا