اجتماعی

اتصال حوزه اجرا به حوزه علم و پژوهش راهکار حل چالش شهرهاست

رئیس مرکز مطالعات و برنامه ریزی تهران گفت: برای حل چالش های شهرها راه حل دیگری جز ارتباط حوزه کاربردی با حوزه علمی و پژوهشی وجود ندارد.

به گزارش باراناخبر، محمدحسین بوچانی در مراسم اختتامیه سیزدهمین جشنواره پژوهش و نوآوری در مدیریت شهری و هشتمین جشنواره پژوهش و آموزش مدیریت شهری و روستایی اظهار کرد: شهرها به عنوان بالاترین دستاورد بشری امروز با چالش هایی مواجه هستند که باید حل شود. هیچ ارتباطی بین حوزه عملکرد و حوزه علم و پژوهش وجود ندارد.

رئیس مرکز مطالعات و برنامه ریزی شهر تهران افزود: در سند طرح جامع تهران آمده است که تهران شهری مبتنی بر دانش، هوشمند، جهانی، دارای هویت ایرانی و اسلامی است و رویکرد مدیریت شهری در این دوره می تواند یک توضیح باشد.

بوکانی این سوال را مطرح می کند که آیا روند فعلی مدیریت شهری ما را به سمت تمدن سوق می دهد؟ وی ادامه داد: امیدواریم در این دوره از مدیریت شهری موضوع «مدیریت یکپارچه شهری» قابل حل باشد.

وی با تاکید بر اینکه راهکارهای علمی برای تحقق عدالت و حل مسائل شهری وجود دارد، گفت: به نظر می رسد مدیریت شهری، دولت و مجلس و سایر نهادها باید به فکر راه حل های میان مدت و بلندمدت باشند.

وی افزود: مرکز مطالعات با سابقه 50 ساله سومین سالی است که این جشنواره با هم برگزار می شود و امسال با وجود شرایط تاج گذاری در سال 2029، شغلی در جشنواره پذیرفته شدیم.

انتهای پیام/

دکمه بازگشت به بالا