عمومیکسب و کار برتر ایرانی

ساعت گیربکس لیفان x50

تشریح عملکرد ساعتی گیربکس یا VALAVE BODY

به گزارش سایت mycertifiedservice ساعت گیربکس یا بلوک هیدرولیک – به انگلیسی valve body – در واقع مرکز کنترل گیربکس محسوب می‌شود. ساعت گیربکس اتوماتیک از قسمت‌های مهمی از جمله شیر برقی‌ (salinlode)، کامپیوتر گیربکس (ECU)، سرعت سنج (Speed sensor)، کانال های روغن، سوپاپ و … تشکیل شده است.

کنترل والف یا همان ساعت گیربکس، در واقع محلی است که تمام کانال‌های روغن گیربکس در آن قرار دارد و همینطور در این قسمت سوپاپ‌ها با استفاده از فشار فنر‌ها یا فشار روتی، تغییر مکان می‌دهند که نتیجه این تغییر مکان، تغییر جهت و فشار روغن گیربکس است که باعث کنترل توربین‌ها و سرو‌ها و در نتیجه ضریب دنده در گیربکس می‌شود.به عنوان مثال سوپاپ سه به چهار وظیفه تعویض ضریب دنده از سه به چهار را بر عهده دارد یا سوپاپ چهار به سه که عکس این عمل را بر عهده دارد و ضریب دنده را از چهار به سه تغییر می‌دهد.

هنگامی که دستور تغییر وضعیت در دنده‌های گیربکس صورت می‌پذیرد، کامپیوتر گیربکس به شیر برقی‌ها دستور عمل می‌دهد و وظیفه اصلی بلوک هیدرولیک دریافت فرمان از راننده جهت تصمیم گیری اصلی در گیربیکس در موقع تعویض دنده‌ها در کامپیوتر گیربکس پردازش می‌شود و دستور به شیر برقی‌های گیربکس داده می‌شود.

شیر برقی‌های هدف با اعمال فشار روغن در کانال‌ها و در داخل گیربکس به مجموعه کلاچ ها عمل تعویض دنده را انجام می شود. تخمین اجرت تعمیر گیربکس اتوماتیک و تنظیم ساعت آن در سایت ما موجود است. همچینین می توانید از طریق شماره های درج شده در سایت با مشاوران ما تماس گرفته و از قیمت های روز باخبر شوید.

تنظیم کنترل ساعت در گیربکس اتوماتیک

ساعت کردن گیربکس در واقع همان تنظیم کنترل والف یا ساعت گیربکس اتوماتیک است. در مواردی کنترل والف گیربکس نیاز به تنظیم دارد که باید توسط متخصص انجام شود این موارد شامل؛ ضعیف یا خراب شدن شیر برقی کنترل والف گیربکس اتومبیل است که اگر سال تولید خودرو شما بعد از ۱۹۹۶ است، ممکن این مشکل برای گیربکس آن به وجود بیاید، زیرا از سال ۱۹۹۶ به بعد مرسدس بنز با ارائه گیربکس جدید خودرو‌های خود، شیر برقی را نیز به آن‌ها اضافه کرد.

در نهایت تا پایان سال ۱۹۹۸ تمام خودرو‌هایی که گیربکس اتوماتیک داشتند، یک شیر برقی هم به گیربکس آن‌ها متصل بود این شیر در واقع وظیفه کنترل جریان روغن را دارد و در صورت ضعیف یا خراب شدن آن گیربکس فقط روی یک دنده کار تمرکز می‌کند و قادر نیست ضریب دنده خود را تغییر دهد.

اگر مقدار روغن گیربکس تنظیم نباشد و یا بهتر است بگوییم از حد تعیین شده‌ی کنترل والف کم‌تر یا بیشتر باشد، گیربکس خودرو نمی‌تواند فشار مناسبی به سوپاپ‌ها وارد کند و در نتیجه به راننده هشدار تعویض روغن می‌دهد. به صورت کلی در اکثر مواقع ساعت کردن گیربکس به تنظیم مقدار روغن گیربکس می‌انجامد و در صورت مشاهده آلارم یا اررور در سیستم خودرو، حتما آن را به یک متخصص نشان دهید.

ساعتی گیربکس لیفانx۵۰

ساعتی گیربکس لیفان,مرکز کنترل گیربکس محسوب می شود از قسمت های مختلفی از جمله,شیربرقی-کامپیوتر گیربکس-سرعت سنج-سوپاپ و…تشکیل شده.محلی است که تمام کانال های روغن گیربکس در آن قرار دارد.ساعت کردن گیربکس در واقع همان تنظیم کنترل والف یا ساعت گیربکس اتوماتیک است.در صورتی نیاز به تنظیم دارد که توسط متخصص انجام شود.

اگر مقدار روغن گیربکس تنظیم نباشد یا از حد تعیین شده ی کنترل والف کم تر باشد گیربکس خودرو نمی تواند فشار مناسبی به سوپاپ ها وارد کند.هنگامی که دستور تغییر وضعیت در دنده های گیربکس صورت پذیرد کامپیوتر گیربکس به شیر برقی ها دستور عمل می دهد و وظیفه اصلی بلوک هیدرولیک دریافت فرمان از راننده جهت تصمیم گیری اصلی در گیربکس در موقع تعویض دنده ها در کامپیوتر گیربکس پردازش می شود و دستور به شیر برقی های گیربکس داده می شود.

تنظیم ساعت گیربکس چگونه انجام می شود؟

به مرور زمان که در شیر برقی و سوپاپ ها اصطکاک ایجاد می شود و شیارهایی به وجود می آیند. در چنین شرایطی سوپاپ نمی تواند به بهترین شکل عمل جابه جایی روغن را انجام دهد. که به همین واسطه در ساعته گیربکس اتوماتیک دچار مشکل می شود. تشخیص دقیق این مشکل هم فقط توسط تعمیرکاری ماهر و در حوزه گیرکبس اتوماتیک امکان‌پذیر خواهد بود.

به همین دلیل است که باید ساعت کردن گیربکس و یا همان تنظیم کنترل والف گیربکس خودرو را به دست فردی کاربلد و حرفه ای بسپارید. زیرا در صورتی که اشتباهی در تعمیر این قطعه پیش بیاید به سایر قطعات خودرو نیز آسیب می رسد. که در چنین شرایط هزینه بیشتری برای تعمیرات باید بپریدازید. به یاد داشته باشید که تنظیم ساعت در گیربکس کار هر کسی نیست؛ برای اینکار حتما باید از یک متخصص و فنی کار کمک بگیرید.

کنترل والف یا همان ساعت در گیربکس، در واقع محلی است که تمام کانال‌های روغن گیربکس در آن قرار دارد. و همینطور در این قسمت سوپاپ‌ها با استفاده از فشار فنر‌ها یا فشار روتی، تغییر مکان می‌دهند. که نتیجه این تغییر مکان، تغییر جهت و فشار روغن گیربکس است که باعث کنترل توربین‌ها و سرو‌ها و در نتیجه ضریب دنده در گیربکس می‌شود. به عنوان مثال سوپاپ سه به چهار وظیفه تعویض ضریب دنده از سه به چهار را بر عهده دارد. یا سوپاپ چهار به سه که عکس این عمل را بر عهده دارد و ضریب دنده را از چهار به سه تغییر می‌دهد.

تنظیم کنترل ساعت در گیربکس اتوماتیک

هنگامی که دستور تغییر وضعیت در دنده‌های گیربکس صورت می‌پذیرد، کامپیوتر گیربکس به شیر برقی‌ها دستور عمل می‌دهد. و وظیفه اصلی بلوک هیدرولیک دریافت فرمان از راننده جهت تصمیم گیری اصلی در گیربکس در موقع تعویض دنده‌ها در کامپیوتر گیربکس پردازش می‌شود. و دستور به شیر برقی‌های گیربکس داده می‌شود. شیر برقی‌های هدف با اعمال فشار روغن در کانال‌ها و در داخل گیربکس به مجموعه کلاچ ها عمل تعویض دنده را انجام می شود.

چه زمانی به تنظیم ساعت در گیربکس نیاز می شود؟

در اکثر مواقع که آلارم و یا ارور عدم روغن در ماشین مشاهده می شود. باید راننده هر چه سریع تر برای تنظیم ساعت در گیربکس به نزدیک ترین تعمیرگاه رجوع کند. در واقع به طور کلی روغن گیربکس برای تنظیم ساعت در گیربکس به میزان کافی ریخته شود. اما در صورتی که بیش از حد تعیین شده روغن گیربکس ریخته شود. گیربکس خودرو به هیچ عنوان نمی‌ تواند فشار مناسبی را به سوپاپ ‌های خودرو وارد کند.

برای تنظیم ساعت در گیربکس اتومات از یک فرد خبره کمک بگیرید

متاسفانه امروزه بسیاری از افرادی که تجربه و دانش فنی لازم برای کار با خودرو را دارند نیز خودشان را متخصص می نامند. در صورتی که کار تنظیم ساعت در گیربکس، به دانش و مهارت وابسته است. برای این کار اینکه بدانید ساعت گیربکس چیست و چه وظیفه ای دارد کافی نیست.

در صورتی که برای تنظیم ساعت سانتافه، مگان، ماکسیما، مزدا۳، سراتو، ۲۰۶ و دیگر برندها به دنبال یک تکنسین باتجربه می گردید. به راحتی می توانید روی کمک ما حساب کنید. ما با داشتن تیمی باتجربه و مسلط به فنون خودرو برای ارائه خدماتی نظیر تنظیم ساعت گیربکس، تنظیم روغن گیربکس، تعمیر گیربکس آماده هستیم. تنها کافی است با شماره های درج شده بر روی سایت تماس حاصل فرمایید.

راهنمای خرید ساعت گیربکس

در صورتی که برای تنظیم و یا خرید ساعت در گیربکس اتوماتیک برندهایی مثل تویوتا، هیوندا، کیا و حتی خودروهای چینی نظیر ام وی ام و لیفان به دنبال شرکتی معتبر و متخصصین باتجربه می گردید. می توانید با خیالی راحت روی متخصصین ما حساب کنید. همچنین باز هم توصیه می کنیم که برای تنظیم ساعت در گیربکس اتوماتیک از تکنسین های ما کمک بگیرید.

منبع: تعمیر گیربکس لیفان x50

دکمه بازگشت به بالا