اجتماعی

گسترش فرهنگ ازدیاد جمعیت از کارکردهای مهم جشنواره مادرانه است

باراناخبر/ قم رئیس کمیته بانوان و خانواده شورای اسلامی شهر قم گفت: جشنواره مادر از ۲۵ تا ۳۰ اردیبهشت ماه سال جاری به منظور تبیین مسائل مربوط به رشد جمعیت ویژه بانوان قم در پارک نرگس برگزار شد.

نرگس نیازمند در حاشیه افتتاحیه جشنواره «مادرانه» در پارک نرگس گفت: مقام معظم رهبری از سال 90 تاکنون بیش از 40 بار موضوع جمعیت و زایمان را مطرح کرده و بارها به اهمیت آن در کشور هشدار داده اند. سخنرانی ها و برنامه ها..

وی ادامه داد: تبیین موضوع جمعیت برای بانوان، توسعه فرهنگ افزایش جمعیت، ایجاد احساس امنیت برای خانواده های متدین در پارک ها، توسعه اخلاق و معنویت در جامعه با استفاده از فضای پارک، توجه به شادی و نشاط برای تشکیل یک فضای سالم. پاسخگویی به سوالات و شبهات مردم، بسترسازی برای فعالیت مبلغان در پارک های شهری و ارتقای قدرت تحلیل زنان از پدیده های اجتماعی و سیاسی معاصر از جمله اهداف این جشنواره است.

نیازمند با بیان اینکه ارتقای کیفی برنامه های فرهنگی شاد و نشاط آور برای اشاعه فرهنگ افزایش جمعیت از کارکردهای مهم روز مادر است، گفت: کابین کلینیک زایمان، غرفه مشاوره کودک و نوجوان، غرفه مسابقه و غرفه معرفی کتاب، غرفه برای بانوان موفق ایستگاه سمپوزیوم و غرفه پذیرایی هفت غرفه این جشنواره است.

رئیس کمیته زنان و خانواده شورای اسلامی شهر کومی تصریح کرد: پاسخگویی به سوالات دینی، پزشکی و عقیدتی، پاسخگویی به سوالات بانوان در زمینه افزایش جمعیت، برپایی میزهای مشاوره، برگزاری مسابقات مختلف، ارائه بانوان موفق به صورت انبوه. فرهنگ‌سازی کتاب‌خوانی جذاب و ایجاد فضایی بانشاط و شاد از ویژگی‌ها و اهداف غرفه‌های جشنواره است.

عضو هیئت رئیسه شورای اسلامی شهر کوم در پایان گفت: این جشنواره با حمایت و مشارکت کمیته بانوان و خانواده شورای اسلامی شهر کوم، جامعه الزهرا(س) و سازمان پارک ها و فضای سبز برگزار شد. و سازمان اجتماعی، فرهنگی و ورزشی شهرداری قم و امور بانوان استانداری قم.

گفتنی است جشنواره «منسیا» از 25 تا 30 اردیبهشت ماه جاری از ساعت 17 تا 20 در بوستان نرگس قم برگزار می شود.

انتهای پیام/

دکمه بازگشت به بالا