عمومی

کمبود تجهیزات آزمایشگاهی در لرستان – خبرگزاری آنلاین | اخبار ایران و جهان

بهرام دلفان در گفت‌وگو با خبرنگار آنلاین با بیان اینکه طی ۲۰ ماه گذشته چهار دستگاه «ام‌آرآی» برای بیمارستان‌ها و مراکز درمانی استان خریداری کرده‌ایم، اظهار داشت: این تجهیزات برای بیمارستان‌های پلدختر، نورآباد، کوهدشت و الشتر خریداری شده است.

کمبود تجهیزات آزمایشگاهی

وی با بیان اینکه به‌زودی دستگاه «ام‌آرآی» بیمارستان شهدای عشایر نیز که خریداری شده وارد استان می‌شود، عنوان کرد: همچنین این دستگاه برای بیمارستان دورود نیز سفارش داده شده که به‌زودی با تأمین منابع وارد چرخه درمان می‌شود.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی لرستان همچنین از خریداری دستگاه «سی‌تی‌اسکن» برای بیمارستان دورود و بروجرد خبر داد و گفت: برای خرید هر دستگاه «ام‌آرآی» ۲۷ میلیارد تومان اعتبار هزینه شده، این در حالی است که سال گذشته قیمت این دستگاه هفت میلیارد تومان بوده است.

دلفان با تأکید بر اینکه مدام ما در حال خرید تجهیزات پزشکی برای مراکز درمانی استان هستیم، افزود: البته ما در حوزه تجهیزات آزمایشگاهی با کمبودهایی مواجه هستیم، در حوزه آزمایشگاه‌ها سرمایه‌گذاری صورت نگرفته و امیدواریم با حمایت دولت و وزارت بهداشت بتوانیم تجهیزات آزمایشگاهی استان را مدرن کنیم.

در بخش دیالیز به کمک بخش خصوصی نیاز داریم

وی در ادامه با اشاره به تجهیز مراکز درمانی استان به دستگاه دیالیز، گفت: حدود هشت دستگاه دیگر اگر برای استان خریداری شود نیازهای استان در حوزه برطرف می‌شود.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی لرستان، بیان داشت: هدف این است که در حوزه خرید دستگاه دیالیز بخش خصوصی نیز کمک کند، صفر تا ۱۰۰ هزینه بیماران دیالیزی را دولت پرداخت می‌کند، در این راستا مرکز دیالیز سلام خرم‌آباد که یک شبکه گسترده دیالیز در کشور بوده، افتتاح شد.

دلفان گفت: امیدواریم در این راستا غیر از خرم‌آباد، بتوانیم از امکانات بخش خصوصی در شهرهای دیگر استان در حوزه دیالیز استفاده کنیم.

دکمه بازگشت به بالا